Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.11.2022 o 19:32, leonk1974 napisał(a):

Chciałem tylko jeszcze zapytać czy powinno być 4K SDR 60 (59,94 HZ) czy 4K SDR 60 (60 HZ)

59,94 HZ czy 60 HZ?

To się przydaje tylko w przypadku YouTube?

Netflix, Disney+,HBO Max, Apple+, Viaplay, Canal+ normalnie działają przy 50 HZ?

*

Nie ma co liczyć w najbliższym czasie na 4K/ HDR w apce Canal+?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku zapytałem o Canal+ nadawcę kanałów.

Przycięcia i brak treści 4K HDR w Apple TV 4K z 2022 r.

Kazali podać parametry techniczne itp 

Odpisali, że odpowiedzą w osobnej wiadomości 

Mamy grudzień i cisza.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ferdas100 napisał(a):

Wie ktoś może jak zmienić wygląd napisów na Netflixie? Wiem, ze da się to zrobić w ustawieniach profilu w przeglądarce, ale aplikacja na Apple TV 4K kompletnie na to nie reaguje. Caly czas są bardzo duże, białe z czarnym tłem, pomimo ustawienia najniższego rozmiaru.

Trzeba zmienić w ustawieniach urządzenia. Jest to dosyć proste i wygodne, ale te ustawienia napisòw mają potem wpływ na poszczególne napisy we wszystkich aplikacjach, ale da się. Sam tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej byłem świadomy opcji zmiany wyglądu napisów w ustawieniach urządzęnia, jednak kompletnie to nie działało na Netflixie. W tej chwili już działa. Być może wyłączenie opcji "styl z wideo" w ustawieniach stylu napisów miało tutaj znaczenie. Na ten moment jednolite napisy na Apple tv+, Netflix, HBO Max i Prime Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej byłem świadomy opcji zmiany wyglądu napisów w ustawieniach urządzęnia, jednak kompletnie to nie działało na Netflixie. W tej chwili już działa. Być może wyłączenie opcji "styl z wideo" w ustawieniach stylu napisów miało tutaj znaczenie. Na ten moment jednolite napisy na Apple tv+, Netflix, HBO Max i Prime Video.

Gdzie dokładnie jest ta opcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia -> dostępność -> napisy dialogowe > styl > edycja stylów. Wbierasz styl do edycji. Tam masz do wyboru opcje: czcionka, rozmiar, kolor, krycie + zaawansowane. W każdej z tych opcji na samym dole jest podpunkt "styl z wideo" włącz/wyłącz. Wszędzie ustawiłem na wyłącz i właśnie to spowodowało dopasowanie napisów na Netflixie do pozostałych aplikacji.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam tego wszystkiego dosyć. Chcę korzystać ze wszystkich aplikacji normalnie i mieć Air Play. Apple TV oddałem rodzicom do TV Philips a ja sprawiłem sobie Sony. Natomiast zafundowałem sobie nowy problem tj. pilot od tv działa tylko po bluetooth, więc muszę wymienić wzmacniacz na taki ze złączem eARC… bo teraz muszę używać pilota od wzmacniacza, czego do tej pory nie musiałem robić 😂 

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła odpowiedź z Canal+ w sprawie apki Canal+:

 

"Szanowny Panie, zgłoszenie zostało zamknięte. Problem może wynikać z ustawień framerate. Polecamy włączyć funkcję "Dopasuj częstotliwość klatek" w ustawieniach Apple TV: Ustawienia > Wideo i dźwięk > Dopasuj częstotliwość klatek."

Tylko, że tą funkcję mam włączoną od samego początku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios to jest ostatnia aplikacja, z której bym korzystał na Apple TV.

Tym samym operator udowadnia, że "nie widzi" problemu. Zapytałem, poprosili o podanie parametrów związanych z internetem i samym urządzeniem. Upomniałem się o odpowiedź to łaskawie odpisali.

Korzystam na codzień z Canal+ przez Smart tv na Androidzie.

Z tych aplikacji, na których mi tam zależy by dobrze działały (odpukać) na razie dają radę na Apple.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...