Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż tyle, że mogłem z przyjemnością obejrzeć "Barbarzyńców" na Disney+ w UHD i HDR.

Żeby ta apka przynajmniej dobrze działała na tym sprzęcie. 😉

Nie wiem dokładnie co robi z dźwiękiem Apple TV, ale tutaj jakość jest lepsza w soundbarze porównując, gdy korzystam z Android TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2022 o 10:13, lakiman napisał(a):

Czy u Was dobrze działa aplikacja Prime Video po ostatniej aktualizacji?

Chodzi o HDR.

Naprzykład "Kolej podziemna" jest HDR.

" Człowiek  Wysokiego Zamku" nie załącza się HDR I mam tylko tryb standardowy. Sezon 2 odcinek 1

Na Android TV jest HDR.

Z ostatnią aktualizacją skopali. Oglądałem serial The Devil's Hour (naprawdę niezłe kino, polecam) i kilka razy jak cofnąłem do tyłu, to po niecałej minucie wyrzucało mnie z apki. Z kolei inny serial Treadstone - tu wszystko ok. Na pewno nie wina neta, bo ciągnę przez Ethernet, o dziwo są jeszcze tacy à propos innego postu powyżej😉.

Wiem, że to nie wątek o Prime ale za te niecałe 50 za rok, to naprawdę "wymiatają" z filmami i serialami. Czekam na podwyższenie abo😁.

Odnośnie reszty apek nie narzekam C+, Viaplay, szkoda Eurosport Player, bo ogladać Eurosport na tvnowskim Player to droga przez mękę. Jeżeli chodzi o Polsat Box Go to brak sensownego przewijania, bo klikanie na pasek i przesuwanie kółkiem, to jakieś jaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety skapitulowałem i przełożyłem Apple TV do sypialni, gdzie rzadko korzystam z telewizora. Nie mam już siły użerać się z Canal+ czy innymi błędami, albo chociażby Polsat Boxem. To urządzenie super jakości ale aplikacje są traktowane przez polskich deweloperów per noga. Następnym zakupem będzie telewizor z Google TV, prawdopodobnie Sony, żeby mieć AirPlay w jednym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, regedit32 napisał(a):

Ja niestety skapitulowałem i przełożyłem Apple TV do sypialni, gdzie rzadko korzystam z telewizora. Nie mam już siły użerać się z Canal+ czy innymi błędami, albo chociażby Polsat Boxem. To urządzenie super jakości ale aplikacje są traktowane przez polskich deweloperów per noga. Następnym zakupem będzie telewizor z Google TV, prawdopodobnie Sony, żeby mieć AirPlay w jednym urządzeniu.

Tu masz rację. Deweloperzy mają w tylnej części ciała AppleTv - jedna sprawa mały segment widzów, druga sprawa weźmy Polsat Box Go po co to rozwijać? przecież mają dekoder Polsat Box 4k lite, o dziwo naprawdę nieźle działa.

Vectra? Pytałem o apke na Apple, mydlenie oczu. Też po co im? Kupili kontenery szajsu z tym ich SmartGo i wciskają ludziom. 

Można tak wymieniać i wymieniać.

30 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Jeśli dzisiaj wyszła aktualizacja C+ online naprawiająca usterkę na iOS, to lada moment powinna być na tvOS

Z Canal+online nie wiem za bardzo o co chodzi. Siadałem już 50cm od tv i analizowałem, gdzie tu przycina? I nic. Oglądam mecze Lecha i nic. Jak wspomniałem net do Apple ma po kablu, a kabel HDMI kupiony na alledrogo "Kabel Tradebit 8k@60Hz HDMI - HDMI 2 m". Tv LGwebOs. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziłem na filmie "Pewnej nocy w Soho" na VOD to były delikatne przycinki, ale to było jakiś czas temu.  Na live chyba było już lepiej.

Ale bez HDR I 4K nadal to wykastrowana apka.

Apple+, Disney+, Viaplay, Tidal, UPC TV GO te apki dobrze ( na razie) działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawop napisał(a):

Przycina, przycina...

Jakiś czas temu sprawdzałem u syna C+online, w pokoju ma AndroidTv. Tam widziałem przycięcia, owszem tv gorszej jakości, net po wifi. 

U mnie jestem zadowolony. Na pewno w apce są wady, bo cofanie powinno być co najmniej 24h wstecz. Albo inna rzecz - mieć prawa do Ekstraklasy, to skróty ładowałbym na bieżąco jak np DAZN niemiecki robi z Bundesligą.

Jak mają filmy i seriale fajnie byłoby to połączyć z IMDB jak ma Prime czy Viaplay. Głupia sprawa, a dużo pomaga.

10 godzin temu, lakiman napisał(a):

Jak sprawdziłem na filmie "Pewnej nocy w Soho" na VOD to były delikatne przycinki, ale to było jakiś czas temu.  Na live chyba było już lepiej.

Ale bez HDR I 4K nadal to wykastrowana apka.

Przykre jest to, że takie UPC potrafi, a Vectra władowała kasę w chińskie badziewie i się męczy, siebie i klientów.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pierot napisał(a):

Warto ten box kupić pod C+ Online, gdzie jednym z priorytetów był by również bezproblemowy odbiór C+ 4K online z biblioteką 4K? Czy lepszą alternatywą byłby np. Chromecast 4, Fire Stick 4K Max, ew. C+ Box 4K?

Chromecast 4 i Next TV Stick mają Google TV, czyli nowy interfejs. Ja bym na to zwrócił uwagę bo mój Shield, czyli „urządzenie premium za tysiąc złotych” nie ma tego ficzera. Android 11, aktualizacje itp są godne szacunku dla starszego już urządzenia ale szkoda, że inferfejs wygląda, jak sprzed 5 lat…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
3 godziny temu, mara68 napisał(a):

Na razie brak w apce. C+Online i Canal+4k i treści 4K. Podobno C+ tłumaczy to tym że Apple nie wspiera HDR-HLG.

Starsze Apple TV 4K nie obsługuje HLG przez HDMI, ale konwertuje HLG do HDR10, a więc mogą dać treści 4K w swojej aplikacji. Jak jest w przypadku najnowszego boxa 2022, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni nie widzą tego że jest postęp wychodzą nowe wersje sprzętów które bez problemu już obsługują dany format i ludzie by się mogli cieszyć z nowej technologii, a oni wychodzą założenia że jak sprzęt z 2017 roku nie obsługiwał danej  funkcji to nie warto również dodawać np. 4K do urządzeń z 2022 r. Według ich zamysłowi to lepiej zostać z telewizorami HD Redy bo po co kupować coś nowszego jak tak się tego nie wykorzysta. Wszystko zamiast iść do przodu to się cofa, tak jak to mamy namacalnie w sporcie z Hiper Super Nowoczesną Platformą Streamingową która nawet nie słucha klientów, tylko wychodzi z założeniami że zrobimy byle co w marnej jakości a ludzie i tak to kupią. Mam nadzieje że doczekamy czasów że będzie się liczyć tylko jakość i treść na najwyższym poziomie, a reszta śmieciowego i marnej jakości serwisów znikną jak bańka mydlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie braku treści UHD w aplikacji Player na Apple TV 3 generacja 2022 zgłosiłem problem do Player i otrzymałem odpowiedź cyt.


Witamy ponownie,

bardzo przepraszamy. Materiały w jakości 4K są również dostępne w aplikacji Apple TV generacji 2022. Do ich odtworzenia jest jednak wymagana subskrypcja PLAYER (bez reklam).

 

U mnie niestety dalej brak treści UHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...