Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim Apple TV 4K się pojawiła.

Aktualizacja Canal+ chyba też jest w miarę świeża, ponieważ z ok.  tydzień temu sprawdziłem i apki były zaktualizowane.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak obecnie te kafelki wyglądają w Apple TV? Ich ilość zmienia się, czy jest stała?

Bo w innych systemach ilość kafelków jest zmienna i dotyczy to każdej wersji Viaplay.

 

kafle.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić aby obraz na filmach 4k  był dostosowany do wielkości ekranu? Posiadam tv Samsung 55 cali 4k  UE55MU6172 i jeśli uruchomię film UHD 4k w serwisach takich jak: Netflix, HBO Max to obraz nie jest na cały ekran, czy idzie to jakoś zmienić czy po prostu mój tv inaczej mi tego nie wyświetli? Gdy uruchomię zoom  to na chwile mi obraz rozciąga ale po kilku sekundach wraca do poprzedniej wielkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No cóż, mnie oduczyli po prostu oglądać swoje programy do tego stopnia, że nie odczuwam już potrzeby korzystania z ich oferty. Ani w swojej aplikacji, ani w playerze ani nigdzie.

 

Canal+ nie muszę mieć. A zawsze miałem już z 20 lat. National Geo mam w Disney+ a reszty z kablówki nie potrzebuję.

 

Niech się wypchają swoją usługą. Po takim traktowaniu już nawet na przekór ich nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tą przystawką.

 

Niektóre aplikację  jak np HBO Max, Viaplay wyglądają zdecydowanie nowocześniej niż odpowiedniki na Android TV.

Interfejs jest bardziej rozbudowany, widać większą szczegółowość detali. Funkcjonalność i sama jakość dotyczącą wrażeń z oglądanego obrazu i efektów dźwiękowych jest lepsza.

Inne jak Prime Video, UPC TV GO wyglądają jeśli chodzi o wygląda interfejsu tak samo jak na Android TV. Zastrzeżeń co działania apek nie mam.

Największy babol dotyczy aplikacji Canal+.Tutaj trudno zrozumieć, że Apple zgodziło się udostępniać źle działającą aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple nie testuje aplikacji, weryfikuje jedynie czy ta nie narusza regulaminu App Store czego najlepszym dowodem jest cda premium na Apple TV co do rożnej jakości aplikacji wszystko zależy od tego do której platformy dany dostawca przywiązuje większa wagę albo mówiąc prościej gdzie widzi więcej pieniędzy
Ciekawa jest ewolucja hbo go\ max która z jednej z najgorszych aplikacji niedawno stała się wzorem aplikacji streamingowych na tą platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawie wzorem, bo przeciągnięta na górny pasek nie wyświetla propozycji do uruchomienia tylko logo z tłem. Ale fakt, w porównaniu do HBO GO jest ogromny postęp.

 

Co do Canal+, wczoraj złożyłem rezygnację. Potwierdzili w niecałą godzinę. Koniec 30.06, jeśli nie naprawią, nawet nie mam zamiaru czegokolwiek negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 kwietnia kończy mi się darmowa 3 miesięczna subskrypcja na Apple TV. Jeśli dziś anuluję subskrypcję to za jakiś czas mogę odnowić ją tzn. np. za pół roku mam się zalogować na aktualne dane i płatność też będzie 25 zł/msc jak teraz po okresie promocyjnym czy cena wtedy jest wyższa? Jeśli opłacę teraz to za miesiąc lub za kilka miesięcy mogę zrezygnować - nie ma jakiegoś wyznaczonego czasowo abonamentu np. przymus opłacania co miesiąć  na cały rok ?

Edytowane przez berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.04.2022 o 20:33, leonk1974 napisał:

Tak wiem. Chodziło mi tylko czy na być 50 Hz czy 60 Hz.

Teoretycznie w Polsce powinno być 50 Hz. Ale ja u siebie po wielu testach wybrałem 60 Hz.

Te serwisy które mam jak Netflix, HBO Max, Viaplay, Eurosport Player, UPC Go czy OTT C+ działają płynnie. Wyjątkiem są pojedyncze transmisje ( np. 2 Bundesliga na Viaplay) czy niektóre kanały w OTT C+ które do dzisiaj są nadawane poniżej 50 fps. (np.TVN24) natomiast wszystkie sportowe i wszystkie Canal+ mają 50 fps. i działają płynnie bez żadnego szarpania. Także w tych przypadkach jest to wina serwisów Viaplay czy Canal+ a nie ustawień 60 Hz. czy samych aplikacji.

Natomiast 60 Hz. przydaje się do oglądania materiałów 60 fps. na YouTube. Ja dużo oglądam zwłaszcza 4k 60fps. na YT. i przy wyborze 50 Hz. na takich filmach brak jest płynności. Natomiast przy 60 Hz. i na tych i na wszystkich innych jest ok.

Moje ustawienia to: Format- 4K-SDR 60 (60 Hz).  Wyjście HDMI YCbCr. Chromatyczność - 4:4:4.

Zakres i szybkość klatek - Wł, Wł.

W Sony w ustawieniach Ruch - Motionflow mam ustawiony na Standartowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...