Skocz do zawartości

Czy twoim zdaniem wsparcie dla Windows 7 powinno zostać wznowione?


BiL
 Udostępnij

Wznowienie wsparcia dla Windows 7  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy twoim zdaniem wsparcie dla Windows 7 powinno zostać wznowione?

    • Tak
      6
    • Nie
      5
    • Przy tak szybkim postępie technologicznym się nie opłaca
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do udziału w tej ankiecie.

 

Moim zdaniem wsparcie dla Windows 7 powinno zostać wznowione ze względu na to, że wiele ludzi jeszcze używa Windowsa 7, ma komputery nieobsługujące nowego Windowsa 11 oraz biednych ludzi, których nie stać na nowy komputer z Windowsem 10.

 

Gdyby:

1. Deweloperzy stron internetowych napisali w prostym HTML, bez flasha, bez reklam to Internet Explorer oraz wiele starych przeglądarek by ożyło(nie mówię o SeaMonkey czy MyPalu, bo to nie jest to o czym mówię).

2. Koncerny gier komputerowych dalej robili gry działające pod Windows 7 to wiele starych komputerów by ożyło.

3. Microsoft zwracał uwagę na biednych ludzi, których nie stać na nowy komputer z Windowsem 10, mają bardzo słaby komputer z procesorem dwurdzeniowym, 2 GB RAM, starą kartą graficzną ze średniej półki to biedni ludzie by się cieszyli, a wiele słabych komputerów by ożyło.

 

Nie rozumiem dzisiejszej polityki Microsoftu, że należy kupić nowy komputer z dziesiątką, a stary komputer wyrzucić na śmietnik.

Myślę, że to tyle wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem za trzecią opcją, ponieważ to, co zaproponowałeś, się nie opłaca. Nikt nie będzie teraz robić gier specjalnie pod kilkunastoletni system ani tworzyć stron tak jak 20 lat temu. Poza tym sprzęt z Windowsem 10 nie jest obecnie drogi, laptopa z tym systemem można kupić już za jakieś 1600 zł i to jest już sprzęt bardzo dobry do biurowej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyrla @Adam.kaslewicz U mnie w szkole są/były komputery z Windowsem XP, więc byłoby mało prawdopodobne.

 

47 minut temu, Pawop napisał:

No i co z tego? Każdy mógł go mieć za darmo, tylko jakieś betony upierały się pozostać przy starych wersjach systemu.

Od sierpnia 2016 roku upgrade do dziesiątki jest płatny, ale można aktualizować za pomocą narzędzia upgrade'u systemu.

Edytowane przez BiL
jedna poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na "Nie", bo w przypadku komputerów mamy o tyle wygodną sytuację, że w każdej chwili możemy zainstalować inny system operacyjny lub choćby nowszą wersję aktualnego, więc - biorąc pod uwagę spowolnienie wzrostu mocy obliczeniowej procesorów w ostatnich latach - zaprzestanie wsparcia jednej wersji systemu nie oznacza, że sprzęt pozostaje z niewspieranym systemem. Zazwyczaj wystarczy zainstalować inny system operacyjny. Komputery się oczywiście starzeją technologicznie, ale znacznie wolniej niż miało to miejsce te 15-20 lat temu. Jeśli chodzi o Windowsa to wciąż działa możliwość aktywacji Windowsa 10 kluczem pochodzącym z Windowsa 7, 8, 8.1. Poza tym jest dostępnych wiele dystrybucji Linuxa. Sam korzystam na co dzień z 9-letniego Lenovo ThinkPad X230. Co prawda używam dystrybucji Linuxa (Debian 10 KDE), ale wciąż mogę na tym wiekowym sprzęcie zainstalować najnowszy, wspierany Windows 10 (choć ja mam go zainstalowanego aktualnie tylko w maszynie wirtualnej) i korzystać bez problemu z przeglądarki, oglądać wideo, wykonywać operacje na plikach (edycja, kopiowanie, itp.), grać (choć tutaj głównie w starsze tytuły). Więc jest to jak najbardziej pełnoprawny współcześnie komputer i przy zwykłym użytkowaniu nie odczuwa się jego wieku. Jedynie czas pracy na baterii jest odczuwalnie krótszy od nowszych urządzeń.

 

Gorsza sytuacja jest na rynku smartfonów, tabletów, chyba też przynajmniej części Chromebooków - tam obraz systemu musi być tworzony ściśle pod konkretne urządzenie - więc instalowanie systemu innego niż ten "podarowany" przez producenta jest bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe. Są custom ROM-y Androida i kilka mobilnych dystrybucji linuksowych (m.in. Sailfish OS, Ubuntu Touch), umożliwiające zainstalowanie nowszej wersji Androida lub innego systemu na urządzeniu przez producenta już nie aktualizowanym, ale wraz muszą być one tworzone pod konkretny model urządzenia. Project Treble w wypadku Androida to nieco ułatwił, ale wraz by uzyskać pełną obsługę wszystkich komponentów sprzętowych urządzenia oprócz ogólnego obrazu systemu konieczne może być zastosowanie dodatkowych czynności. W wypadku mobilnych dystrybucji linuksowych jest libhybris, dzięki czemu nie ma konieczności pisania sterowników na nowo - wystarczą te dedykowane pod Androida dostarczone przez producenta. Na urządzeniach z iOS, Windows Phone/Mobile - z racji tego, że są to systemy bardziej zamknięte od Androida lub dystrybucji linuksowych - w ogóle nie ma możliwości instalacji innego systemu niż ten od producenta. Co prawda w wypadku iOS długi czas wsparcia urządzeń znacząco łagodzi tą niedogodność, ale przykład tego, jak aktualnie działają urządzenia z Windows Phone/Mobile, pokazuje, jak wygląda działanie teoretycznie w pełni sprawnych, czasem i dość wydajnych smartfonów po porzuceniu ich przez producenta. I moim zdaniem to jest większy problem, bo wiele urządzeń jest wycofywanych z użytku tylko dlatego, że zostały pozbawione wsparcia producenta. Co jest szczególnie widoczne w dobie corocznego "podbijania" wersji Androida w sytuacji, gdy aktualizacja wersji systemu na danym modelu urządzenia wymaga znów dostosowania obrazu systemu (chodzi głównie o komunikację na linii sprzęt-sterowniki-system operacyjny).

Edytowane przez mp107
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...