Skocz do zawartości

CP zainteresowany kupnem Cyfry+


Sorek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prezes CP powiedział ze spółka chce uczestniczyć w konsolidacji polskich platform i chętnie przejełaby C+ gdyby druga strona wyraziła chęć zbytu.Mi się marzy taki scenariusz: CP przejmuje C+ i jej kanały wpompuje w swoje pakiety czyli Familijny i Relax Mix a także Super Film.Mogliby tez zrobic jeden wielki pakiet kanałów HD.Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i kiedyś do tego dojdzie. Narazie jednak jest to mało realne także po co gdybać i łamać sobie nad tym głowe :> . Poza tym wystarczyło, że prezes CP powiedział, że jest zainteresowany, a reszta społeczeństwa zaczęła się podniecać. To, żę jest zainteresowany to jeszcze mało, gdyż druga strona może wcale nie być tym zainteresowana i tu temat się kończy. Będziemy się głowić jak oficjalnie zostanie podane, iż doszło do fuzji. Narazie temat proponuje :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzja platform wg mnie jest bardzo realna. Gdyby do niej doszło powstałaby platforma mająca 3,5 mln abonentów a to dla n bylby poważny cios. Platforma miałaby wszystkie najlepsze programy filmowe, sportowe i dokumentalne i jednocześnie mogłaby nie ządać wysokich stawek za abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kiedyś miała być Wizja + to może będzie Polsat +.Odnośnie obaw o nagły wzrost cen to wbrew obiegowym poglądom jak to nie raz przedstawiałem parząc z punktu Wizji nie wzrosły one.Tu może być jedynie sprawa pakietyzacji i co wybiorą a co z oferty obu ewentualnie wyrzucą.Po tej fuzji z Wizją własnie to nie było najbardziej szczęśliwe.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby powstal "CP+" to proponowalbym po pierwsze wszystkie Polsaty (tez tematyczne) wrzucic do pakietu mini. Pakiet familijny pozostawic jaki jest, a kanaly ktore by trafili dodatkowo z Cyfry wrzucic do Relax Mixu. Oczywiscie wyroznic Canaly+ w osobnym pakiecie.

 

Scenario fuzji mi sie wydaje bardzo mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wyjdzie na moje

będzie fuzja cyfry z Polsatem

 

Wiedziałem, wiedziałem! Wiedziałem, że Ty wiesz... :lol:

 

Na razie to na pewno nierealne, ale w ciągu 2 lat jak n-ka się rozwinie i poważnie zagrozi zarówno CP jak i C+. Obie platformy stracą trochę abonentów na rzecz n-ki to nie wykluczone, że połączą siły, ale to na razie przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to tylko czcze przechwałki Polsatu (pamiętacie jak pół roku temu chwalili się, że umowa z TVP jest praktycznie gotowa i wkrótce kanały tematyczne TVP pojawią się w Polsacie :lol: ). Dawno, dawno temu Canal+ i Polsat już współpracowały ze sobą (była współpraca w produkcji filmów czy seriali - np. "13 posterunek"; razem z TVP Canal+ i Polsat miały stworzyć Polską Platformę Cyfrową). Przyjaźń skończyła się dosyć szybko (Polsat zaczął na boku tworzyć swoją "jedyną platformę cyfrową bez abonamentu" :lol2:, z hukiem odciął Cyfrze dostęp do Polsatu, Polsatu 2 i TV4 (pamiętacie te plansze informacyjne i ogłoszenia wykupione przez Polsat w prasie o tym, że Cyfra nielegalnie transmituje ich kanały :-8 ). Zerknijcie sobie na ten historyczny już komunikat prasowy Cyfry: http://www.mar-digital.home.pl/cyfra/prasa/polsat/polsat.html. Niektóre fragmenty są naprawdę przednie: "nadawca Polsatu przestał być wystarczająco stabilnym i wiarygodnym partnerem dla największej platformy cyfrowej w Polsce, CYFRY+" :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie powiedzieć jasno, wszystko jest możliwe tylko za ile ? Choć powiem szczerze że jeśli by to nastąpiło a śledząc kroki platform np. ,, już niedublowanie kanałów,, to , ani ,,N,, ani ,,TVP,, moga zapomnieć o rozwinięciu się. Chciałbym też dodać że ostro po piętach platormom depcze DVB-T i coś mi się wydaje że, chyba platformy czekały kto pierwszy wyciągnie rekę. Ja ze swoich prywatnych powodów jestem ZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego wrocił POLSAT 2 spowrotem do CYFRY, bo są tam powtórki z POLSATU 1 , i tak mileli przekonywać sprzedawcy C+,ponadto czytając to oświadczenie C+ w jaki sposób zastąpić ogólnopolski kanał komercyjny, czym ????????????????? Ktoś kto to napisał(stworzył) wogole nie miał pojęcia jakie będa tego konsekwencje, a jakie sa widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszą moją wypowiedz napisałem w skrócie

teraz dłuższa wypowiedz

 

1- nie wiadomo jak to będzie się odbywało czyli czy polsat przejmie Cyfre czy fuzja będzie na warunkach Polsatu czy ewentualnie mała możliwość na warunkach Cyfry ( przecież polsat chce kupić cyfre )

 

2- cyfra nie będzie zainteresowana tym że polsat kupi cyfre będą uniki itd

 

3- Jeśli Polsat kupi cyfre będzie oznaczało koniec cyfry w polsce tak samo jako wyło z Wizją po przejęciu jej przez Cyfre

 

4- A może sytuacja Cyfry jest fatalna i zła

 

5- Jeśli Polsat przejmie cyfre to będzie oznaczało koniec programów Sieci TVN było by to bardzo nie wskazane .O takich możliwościach mówiono już kilka razy

Jeśli jednak Polsat na nowej platformie zostawi paczke TVN wyrośnie nam kolejny monopolista

i jeszcze jedna z platform bedzie musiała wymienić karty pytanie która czy obecne nowe systemy kodowania są dobre

 

i najważniejsze to może potrwać jeszcze najmniej 1.5 roku a najdłużej 3 lata według mnie potrwa to 2 lata

a do tego czasu ruszą platformy Orange , TPSA i TVP i znowu będzie wielki bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...