Skocz do zawartości

CP zainteresowany kupnem Cyfry+


Sorek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Juz predzej to canal plus kupi polsat gdyz stoi za nim duza francuska firma i bylo by go na to stac dodatkowo mimo ze cyfra ma o polowe mniej klientów to przynosi wiekszy zdecydowanie zysk netto niz polsat mimo ze roznica cenowa w pakietach abonamentowych nie jet taka duza.

Jesli jednak mieli by kogos przejmowac to raczej n-ke bo by sie posuneli technologicznie do przodu a polsat jest zacofany.

NIe wydaje wam sie ze 2 wielkie platformy na rynku by wystarczyly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz predzej to canal plus kupi polsat gdyz stoi za nim duza francuska firma i bylo by go na to stac dodatkowo mimo ze cyfra ma o polowe mniej klientów to przynosi wiekszy zdecydowanie zysk netto niz polsat mimo ze roznica cenowa w pakietach abonamentowych nie jet taka duza.

Jesli jednak mieli by kogos przejmowac to raczej n-ke bo by sie posuneli technologicznie do przodu a polsat jest zacofany.

NIe wydaje wam sie ze 2 wielkie platformy na rynku by wystarczyly?

Za C+ stoi francuski koncern, który ma poważne kłopoty finansowe. Zysk netto C+ był w 2007 minimalne większy niż CP. Nie ma ostatecznych danych za 2008r, ale z wstępnych wyników za półrocze wynika, że CP wyprzedził Cyfrę w tym wskaźniku.

1.Zobaczymy po tych promocjach 50% przez 10 miesięcy itp. kto więcej zarobi więcej w przeliczeniu na abonenta.

2.CP zarobił do września 2008 220 mln zł a cyfra w całym tamtym roku 2007 176 mln zł.Jak zarobi 210 mln zł w 2008 to będzie dobrze.Dzięki tej urodzinowej sprzedaży i licznym promocjom obniży się ARPU.A tak na marginesie to CP ma o ponad 200 mln więcej gotówki niż zadłużenia. :D8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

bogdan425 wiesz mam C+ w ofercie świątecznej, bo CP oferował mi nic za tą cenę. A spekulacje o jakimś przejęciu C+ przez CP jest czystym idiotyzmem, ewidentnie po komentarzach (sympatykach CP) widać że chcecie przejęcia C+ przez Polsat, hmm chyba nie pomyśleliście że im mniejsza konkurencja tym wyższe ceny. Z drugiej strony forteca Solorza jest za bardzo niedostępna, dla takich dużych transakcji jak przejęcia dużych platform, z resztą Francja nie pozbywa się tak dochodowego rynku w tym segmencie jakim jest Polska. Pamiętam jakim szokiem było przejecie Vizji TV przez Cyfrę, cóż wtedy rynek nie był tak chłonny jak teraz na te technologię więc nie kierujcie się tym przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur7878 to chyba logiczne... Grupa ITI należy do spółki Luksemburskiej i też pieniądze lecą do Luksemburgu, Orange pieniądze lecą do Francji, Era pieniądze lecą do Niemiec, Tesco pieniądze lecą do Anglii dużo by tutaj wymieniać... Cóż więc nie ma się czego dziwić, Polsat co prawda niby "polski", ale ma udziałowców zagranicznych. W dzisiejszych czasach nic nie ma krajowego. :brawo: Pieniądze oczywiście też idą do Polski, bo przecież inwestor nie może ciągle brać kasy a nic nie inwestować w C+ wystartowała usługa VOD, niedługo multiroom więc jednak inwestycje widać. Cóż CP ma mało do zaoferowania, może kiedyś pomyślą nad VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP rozwija się w kilku poziomach. Tv , telefon, internet... kto wie co jeszcze przyjdzie do głowy Solorzowi. Wiesz rozmawiałem kiedyś ze znajomym i powiedział mi klika cennych uwag pod kątem TV, myślałem sobie e/tam głupoty gada , ale po jakimś czasie wszystko się zgadza. I jeśli chodzi o pewne usługi w płatnych platformach owszem, ale najpierw jak to mówią biznesmeni ,,ogarnijmy rynek, a potem wdroży się to, co potrzeba. Ja wychodzę z założenia proste umowy, pakiety droga na szczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat dobrze kombinuje, maja najtansze pakiety, pomijam ze ich oferta nie jest najlepsz a le dziek cenie zykuja duzo bo teraz jest boom na telewizje cyfrowa i ludzie nie interesuja sie zazwyczaj co platforma ma ale liczy sie cena i na tym jeszce dlugo zajada zwlaszcza ze jest kryzys i ludzi nie bedzie stac na jakies ekstra dodatki typu vod czy hd.

Jada po najmniejszej liniii oporu i na tym zyskuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozenia N-ki byly bardzo dobre.Nowe tunery,nowe uslugi ktorych nikt wczesniej nie oferowal.Tylko ze nikt nie przewidywal kryzysu.I byc moze stanie sie tak ze niestety ale ludzie nie beda zwracac uwagi na nowinki techniczne typu VOD i cala reszta.Dlatego CP moze wciaz pozyskiwac nowych klientow i jak wynika z najnowszego wywiadu z D.Libickim moze pozwolic sobie na "wojne cenowa" majac wiecej abonentow niz pozostale platformy razem wziete..Ludzie przestana brac kredyty,kupowac LCD na raty,i zaczna liczyc sie z kazda wydana zlotowka.Prosta oferta-duzo kanalow za rozsadna cene to moze byc strzal w 10.Stad wielka popularnosc TNK oraz pakietow Mini CP.Jeszcze 2 lata wstecz mi wydawalo sie ze rynek platnej telewizji zagarnie ten kto zaoferuje najnowszy sprzet i nowoczesne uslugi.Ale dzis wielu moich znajomych kieruje sie ekonomia-"po co mi 15 kanalow filmowych,po co placic za filmy z VOD".Ludzie nie maja czasu na ich ogladanie a teraz bedzie tak ze nie beda mieli pieniedzy na placenie.Ja przewiduje ze w czasie poglebiajacej sie recesji,platformy przestana inwestowac w nowe kanaly i sprzet.Za jakis czas szefowie CP i Cyfry + moga sprobowac dojsc do porozumienia dla ratowania swoich platform przed skutkami kryzysu.Moze temat kupna,czy tez przejecia Cyfry powroci.Polacy w ostatnich latach pozwolili sobie na wielkie szalenstwo zakupowe.Kazdy chcial miec wielki plaski ekran w domu,kino domowe i jak najwiecej kanalow zeby sie moc pochwalic przed sasiadami.Tylko ze teraz kiedy zlotowka slabnie (dzis za euro-4,78) i kiedy kryzys puka do polskich domow pomalu ludzie zaczynaja zastanawiac sie-Po co mi to wszystko.Moze wystarczy 10-15 kanalow,ale takich na ktore warto popatrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale nielicz ze te 10-15 kanalow ktore da sie ogladac ktos Ci da w pakiecie powitalnym za 10 zl...

Wlasnie w najtanszych pakietach tak jak do tej pory nic nie bedzie a chca ogladac te 10-15 kanalow ktore da sie ogladac i tak bedziesz musial kupic drozszy pakiet.

Cyfry raczej nikt nie kupi, predzej padnie n-ka bo iti ma teraz spore problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troche inne zdanie ta net temat.Wg mnie kryzys nie uderzy w w platformy.Jak to powiedzieli prezez CP p.Libicki i szef Cyfry+-telewizja jest najtańszą forma rozrywki i ludzie prędzej zrezygnuja z innych przyjemności niz przestana płacić abonament.W pełni sie z nimi zgadzam .Ludzie ,jeśli będą mieć do wyboru opłacic abonament czy kupic bilet na mecz,do kina ,na koncert to wybiora to pierwsze.Co do tych telewizorów hd i innych nowinek.Wiadomo że w czasie kryzysu te rzeczy pója w dół więc ludzie bęą kupować telewizory hd,a poza tym to juz niedługo wchodzi do Polski dvb ,a Polacy jak wiemy lubia nowości ,więc kuoią te telewizory HD.Kryzys jak wiemy to jest przejściowa rzecz i kiedyś musi sie skończyćwięc lepiej sie zaopatrzyc podczas kryzysu,bo jest taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczylbym na to ze kryzys szybko minie(on dopiero nadchodzi) i ze w zwiazku z kryzysem potanieje sprzet RTV ktory w wiekszosci pewnie pochodzi z importu.A nawet jesli sprzet potanieje to malo kto bedzie myslal o telewizorze kiedy zabraknie mu na oplaty czy na zakupy.Piszac ze kryzys uderzy w platformy mialem na mysli to ze czasem platformy zaczna oszczedzac na np.technologiach czy kupywaniu praw do transmisji sportowych.Juz teraz slychac glosy za ogarnicza finansowanie imprez,przestana placic astronomiczne kwoty dla "gwiazd" oraz sponsoring.Ludzie beda oczywiscie ogladac kanaly Tv ale juz zastanowia sie dwa razy zanim zaplaca za VOD i inne dodatkowo platne uslugi.Nawet Cp wycofal sie z uruchomienia nowych kanalow w tym roku.

"Kiedy Polacy mają mniej pieniędzy, więcej czasu spędzają w domach i przeznaczają go na oglądanie telewizji" - mówi Libicki.Tylko obawiam sie ze kiedy Polacy zaczna np.tracic prace to nie beda siedziec bezczynnie przed telewizorem ogladajac seriale ale zaczna szukac nowego zajecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kryzys nie dotknie TV, popatrzcie czym jest TV w domu z każdego z nas... nie przykładamy do tego wagi , ale w każdym domu TV jest w jakim miejscu?( niech każdy zada sobie sam pytanie) , kilka lat temu na TV stały najważniesze rzeczy zdięcia itp. żeczy.

2. Powiem szczerze jestem stosunkowo młodym człowiekiem i nie mam czasu na oglądanie TV, też bym wolał pakiecik za 10-15zł troszkę sportu, bajek dla dzieci,informacji ok wystarczy, ale nie było by platform cyfrowych Panowie/Panie :crazy:

 

A tak w\ogóle ten KRYZYS to manipulacja z za wielkiej wody, kilku potentatów żeby wywołać ,,coś,, i tu nasuwa się pytanie co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...