Skocz do zawartości

CP zainteresowany kupnem Cyfry+


Sorek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozenia N-ki byly bardzo dobre.Nowe tunery,nowe uslugi ktorych nikt wczesniej nie oferowal.

 

Tylko że: "chcieliśmy dobrze, wyszło jak zwykle". Wystarczy przejrzeć forum Nki, żeby znaleźć narzekania na słaby bitrate kanałów, ograniczoną funkcjonalność oprogramowania dekoderów w stosunku do hardware (np. niewykorzystany port USB).

 

Odnośnie Polsatu - czu po zmianach w pakietach Cyfra nie ma podobnej oferty (chodzi mi tu o pakiet podstawowy+ - podobna ilość programów, podobna cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wlasnie ze ITI ma ponad 350 mln euro dlugow w postaci kredytow itp.Moze sie okazac ze pomysl na "nowoczesna" platforme jaka miala byc N-ka bedzie przynosil tylko straty zamiast spodziewanych zyskow.Dodatkowo panujacy wszedzie kryzys moze sie odbic "czkawka" wlascicielom ITI.

Ciagle mam takie wrazenie ze znowu potraktowano odbiorcow po "macoszemu",obiecujac najnowsze technologie,super jakosc obrazu,wspaniale mozliwosci sprzetowe.I okazalo sie ze rzeczywistosc wyglada zupelnie inaczej.Ludzie rzucili sie do sklepow po to co "naj" a po 2-3 miesiacach zauwazyli ze oferta nie rozni sie za bardzo od tego co ma CP i Cyfra.Najnowsze technologie takie jak VOD kosztuja niemale pieniadze a znam wielu ludzi ktorzy beda woleli filmy i seriale sciagnac z "netu",niz za nie zaplacic.

Obserwujac poczynania pana Solorza uwazam ze CP nie bedzie sie laczyl z zadna platforma tylko pojdzie swoja droga.I mysle ze to najlepsze rozwiazanie.Laczenie sie z N czy Cyfra spowoduje niemaly zamet i balagan co przy ciagle "nawalajacej' obsludze klientow CP nie wrozy nic dobrego.Oferta programowa za 2-3 lata bedzie we wszystkich platformach bardzo,bardzo podobna.Sytuacja finansowa CP jak na razie jest niezla,a N-ki moze (ale nie musi) sie pogorszyc wiec watpie czy CP chcialby wchodzic w taki interes.Owszem,dzis CP ma swoje slabe strony ale ma je kazda z platform,lecz dzieki temu ze dzialaja az 3,mamy w czym wybierac i dodatkowo "kusi" sie abonentow coraz to nowymi promocjami.Wiec moze lepiej niech zostanie tak jak jest.Przeciez zawsze jesli np N-ka upadnie(zbankrutuje),to bedzie moza zgarnac wielu klientow :D .Ale to tylko takie moje prywatne przemyslenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Polsatu - czu po zmianach w pakietach Cyfra nie ma podobnej oferty (chodzi mi tu o pakiet podstawowy+ - podobna ilość programów, podobna cena).

Może i podobna, ale diabeł tkwi w szczegółach. Niektóre kanały z Familijnego są dopiero w Komfortowym. Są też takie, które są w Podstawowym, a w CP dopiero w Relax Mix. Oferta filmowa lepsza w Podstawowym, dziecięca i sportowa w Familijnym, jeśli chodzi o dokument to sprawa dyskusyjna: NatGeo to chyba najlepszy kanał dokumentalny, Planete też jest niezły, ale Familijny też ma swoje atuty: BBC Knowledge, Travel Channel, Animal Planet (w Cyfrze w Komfortowym). Jeśli chodzi o programy lifestylowe to nie jestem tu ekspertem (nie oglądam tego typu kanałów), ale chyba nieco lepiej w Familijnym. Generalnie zależy kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli chodzi o programy dokumentalne, to zdecydowanie lepiej wypada Cyfra (zwłaszcza, ze Travel jest dostępny FTA z dwóch satelit). BBC HD w Polsacie mogłoby przeważyć szalę.

 

Najnowsze technologie takie jak VOD kosztuja niemale pieniadze a znam wielu ludzi ktorzy beda woleli filmy i seriale sciagnac z "netu",niz za nie zaplacic.

 

Tylko że w VOD filmy są ograniczone czasowo, dostępny tylko wycinek tego, co "oferuje" torrent. Za dobrą bazę seriali (dostępnych bezpośrednio po premierze w innych krajach) dostępną w HD byłbym w stanie zapłacić, za kilka seriali w nScreen - nie. Moim zdaniem VOD nie jest technologią przyszłości. Mam nadzieję, że wytwórnie kiedyś zmądrzeją, wprowadzą komercyjnie technologię p2p w której seriale będą dostępne za stałą miesięczną opłatą - wyeliminowanie pośredników na pewno zwiększyłoby im przychody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje prognozy się sprawdziły :

CP zarobił netto(na czysto) w 2008 roku prawie 270 mln zł przy przychodach ponad 1.1 mld zł , natomiast cyfra plus zarobiła w tym samym okresie 176 mln zł przy podobnych przychodach jednak trochę mniejszych.A do zarzutów o faworyzowanie CP jest śmieszne i obłudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czuję w kościach fuzję. :wink:

Gdzieś to już słyszałem :roll: :>

Jacek 8) Potem nawet fuzja się u nas zarejestrowała, ale już o niej jest cisza :mrgreen:@eMTi Ale jakiego rodzaju fuzję wyczuwasz - CP przejmuje C+, C+ przejmuje CP, czy może obie platformy połączą się w stosunku 50% : 50% :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być drugim STARYMWYGĄ, ale wyczuwam przejęcie C+ przez CP. :wink: Jakby ktoś się pytał o jakieś racjonalne podstawy, to takich nie mam, to tylko moje stare kości. :wink: I tak pewnie z tego wszystkiego wyjdzie jedna wielka lipa. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając prasę widać, że CP dogadał się z konkurencją tj. z TVN, później z TVP ... Nadszedł czas na Cyfrę+ i dołączenie do polsatu .....- pobożne życzenie czy niedługa przyszłość? :D Z tego co pamiętam to już pod koniec zeszłego roku tj. w październiku czy listopadzie 2008 były w prasie zapowiadane takie wiadomości. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...