Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pisałem jakiś czas temu o problemie z dzwiekiem 5.1 w aplikacji hbo max na glosnikach logitech z906 podlaczonych przez wejscie optyczne, na glosnikach i tv philips pokazywalo 5.1 ale lecial tylko dzwiek stereo z 2 glosnikow. Na netflix i prime video 5.1 dzialalo poprawnie. Okazalo sie ze problem jest tez w aplikach viaplay rakuten i disney +. Ostatnio udało mi sie uzyskac prawidlowy dzwiek 5.1 z kazdej aplikacji. Musialem dokupic eskratkor dzwieku z hdmi na toslink z funkcja ARC. Teraz dzwiek dziala poprawnie przez ekstraktor podlaczony do hdmi w tv a glosniki kablem optycznym do ekstraktora. Koniecznie musi byc wlaczona funkcja ARC.

https://allegro.pl/oferta/ekstraktor-hdmi-2-0-toslink-konwerter-arc-5-1-hdcp-11847204534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.06.2022 o 11:09, czesiu9 napisał:

Cześć pisałem jakiś czas temu o problemie z dzwiekiem 5.1 w aplikacji hbo max na glosnikach logitech z906 podlaczonych przez wejscie optyczne, na glosnikach i tv philips pokazywalo 5.1 ale lecial tylko dzwiek stereo z 2 glosnikow. Na netflix i prime video 5.1 dzialalo poprawnie. Okazalo sie ze problem jest tez w aplikach viaplay rakuten i disney +. Ostatnio udało mi sie uzyskac prawidlowy dzwiek 5.1 z kazdej aplikacji. Musialem dokupic eskratkor dzwieku z hdmi na toslink z funkcja ARC. Teraz dzwiek dziala poprawnie przez ekstraktor podlaczony do hdmi w tv a glosniki kablem optycznym do ekstraktora. Koniecznie musi byc wlaczona funkcja ARC.

https://allegro.pl/oferta/ekstraktor-hdmi-2-0-toslink-konwerter-arc-5-1-hdcp-11847204534

Dziękuję Ci kolego za podzielenie się rozwiązaniem. Szukam właśnie takiego rozwiązania dla mojej leciwej, ulubionej Yamahy podłączonej przez optyka pod tv sony z android tv. U mnie również aplikacje netfliks i prime działają bezproblemowo z dd 5.1 a hbo max i disney + niestety tylko stereo. Kupuje i przetestuje, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 11:09, czesiu9 napisał:

Cześć pisałem jakiś czas temu o problemie z dzwiekiem 5.1 w aplikacji hbo max na glosnikach logitech z906 podlaczonych przez wejscie optyczne, na glosnikach i tv philips pokazywalo 5.1 ale lecial tylko dzwiek stereo z 2 glosnikow. Na netflix i prime video 5.1 dzialalo poprawnie. Okazalo sie ze problem jest tez w aplikach viaplay rakuten i disney +. Ostatnio udało mi sie uzyskac prawidlowy dzwiek 5.1 z kazdej aplikacji. Musialem dokupic eskratkor dzwieku z hdmi na toslink z funkcja ARC. Teraz dzwiek dziala poprawnie przez ekstraktor podlaczony do hdmi w tv a glosniki kablem optycznym do ekstraktora. Koniecznie musi byc wlaczona funkcja ARC.

https://allegro.pl/oferta/ekstraktor-hdmi-2-0-toslink-konwerter-arc-5-1-hdcp-11847204534

Witam,

dzisiaj zmieniłem połączenie z kabla optycznego na HDMI z ARC (tv z soundbarem) i też już mam 5.1 z każdej aplikacji. Nie miałem z HBO MAX i Disney.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jakieś myki mi robili na koncie żebym mógł szybko przejść. Dodawali mi jakiś przedrostek do starego konta. Czyli de facto tak jakby zwalniali mi maila żebym mógł przejść do innego operatora (na tym samym mailu). Chwilę trwało zanim kobieta na to wpadła ale najważniejsze, że zadziałało i udało się podczas jednej rozmowy. Pewnie jest jakiś "normalny sposób" ale ten podobno jest najszybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawili niewłaściwego klatkażu i proporcji obrazu. Rozumiem, że to nie takie proste, ale żeby nie dodać kilku brakujących, a bardzo przydatnych zakładek i usuwać swoje oryginalne produkcje z oferty? Z mojej strony kasacja polskiej subskrypcji.

W dniu 15.07.2022 o 18:07, aandin napisał:

Ja nie dostałam, ale w zamian zaproszono mnie do grona Ekspertów HBO Max (cokolwiek to znaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @aandin ale to całe grono Ekspertów HBO Max to chyba jakaś wydmuszka, długaśna ankieta zakończona "wyłudzeniem" danych osobowych bez możliwości zalogowania się tam. Piszą o nich: https://hdtvpolska.com/hbo-max-experts-co-to-jest-go-logowanie/

Jak uda się tam dostać sprawdzę co jest w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się zalogować, przejrzałam nieco zawartość, tysiące wpisów w większości zaczynających się od podziękowań za przyjęcie do grona ekspertów, dalej uwagi co należy zmienić, poprawić, dodać do usługi, na ogół dość merytoryczne. Śladu udziału administracji, czy jakiegoś reprezentanta HBO Max nie stwierdziłam. Nie natknęłam się też na żadne "ekskluzywne materiały".

https://i.postimg.cc/Yq97Dt1w/HBO-Max-Experts.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sprytna akcja wyprowadzenia głosów krytycznych w miejsce, które wymaga zalogowania do ich przeglądania. Taki wentyl bezpieczeństwa. Ja dostałam zaproszenie po rezygnacji z subskrypcji, po datach wpisów wnoszę, że była jakaś fala rezygnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/23/2022 at 9:51 PM, Zuzia said:

Raczej sprytna akcja wyprowadzenia głosów krytycznych w miejsce, które wymaga zalogowania do ich przeglądania. Taki wentyl bezpieczeństwa. Ja dostałam zaproszenie po rezygnacji z subskrypcji, po datach wpisów wnoszę, że była jakaś fala rezygnacji.

O temacie pisałem ponad miesiąc temu. I nic się od tego czasu nie zmieniło :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się o tyle, że w serwisie Społeczności Ekspertów HBO Max gwałtownie przybyło wpisów, na zrzucie ze Spidersweb widać 1.5K, a obecnie jest już 3.4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W grupie Ekspertów HBO Max już 4.5K wpisów. Społeczność rozpisana nieźle. Śladu, że ktoś z HBO Max to czyta, brak. Szkoda, że tych komentarzy nie ma gdzieś w Internecie, sporo naprawdę rzeczowych.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...