Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, komar121 napisał:

... i faktycznie te 4K to takie lipne troche


To kompletnie nie wygląda na 4K... a przecież Netflix śmiga i obraz super. Nie ukrywajmy że najlepsze SVOD 4K to jest AppleTV+... ale Netflix też nie wygląda źle. Ale tutaj to jakieś mleko jest i temu nie pali się HDR bo to nie jest materiał 4K na naszych TV. Ale to tylko moja teoria... poczekamy chwile. Ja już wysłałem info do HBO Max że TV nie ma HDR i nie odpisali jeszcze.

Trzeba napierać tak samo było z dźwiękiem właśnie na AppleTV+... był jak przez butelkę. Zadzwoniłem do Apple i przyjęli zgłoszenie. Za kilka dni już wszystko śmigało super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cinemaniac4K napisał:


To kompletnie nie wygląda na 4K... a przecież Netflix śmiga i obraz super. Nie ukrywajmy że najlepsze SVOD 4K to jest AppleTV+... ale Netflix też nie wygląda źle. Ale tutaj to jakieś mleko jest i temu nie pali się HDR bo to nie jest materiał 4K na naszych TV. Ale to tylko moja teoria... poczekamy chwile. Ja już wysłałem info do HBO Max że TV nie ma HDR i nie odpisali jeszcze.

Trzeba napierać tak samo było z dźwiękiem właśnie na AppleTV+... był jak przez butelkę. Zadzwoniłem do Apple i przyjęli zgłoszenie. Za kilka dni już wszystko śmigało super.

masz linka gdzie to wysłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebczak napisał:
2 godziny temu, komar121 napisał:
Witam,jaka sytuacja z tym HDRem? u mnie na dwóch samsungach tv lipa.
Nie wykrywa HDRu

U mnie jest HDR, mam model z 2020 roku.

Poprawcie mnie Panowie,jak sie mylę

Czy,przy HDR obraz nie powinien być ''ciut ciemniejszy''?

Jeśli tak,to u mnie też na Samsungu,model 2019 rok nie ma tego efektu 

 

EDIT:

Wiem ,że w tym modelu, HDR z automatu powinien odpalic sie-efekt ciemnejszego obrazu :)

Żadnej ikonki nie ma

Edytowane przez Adamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.

Wlasnie przedluzylam umowe na platformie canal + .  Miszkam w Europie jak dotychczas odbieralam na kompie hbo go bez problemow. Teraz HBO zmienilo sie z HBO max i nie moge sie zalogowac w zaden sposob ani z maila ani  przez dostawce .Wyswietla mi sie portal hbo max automatycznie w jezyku kraju w ktorym mieszkam, nie mam dostepu do wersji polskiej chocby tylko do zalogowania. Czy jest jakis sposob.? widzialam reklamy  uslugi VPN czy to jedyny sposob? a jesli tak to czy skuteczny i bezpieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

Jeśli to jest wszystko to w nowym serwisie byłoby aż jakieś 800 pozycji mniej niż w HBO GO.

 

 

35 minut temu, bgmnt napisał:

Wszedłem na jeszcze istniejącą stronę ze spisem z HBO GO na upflix i sprawdziłem testowo kilkanaście starszych tytułów i 3/4 z nich nie ma

(....)

Więc co jest na rzeczy z tymi raptem ~950 tytułami w bibliotece.

Nieźle mają w nas w [beep] w tym Warnerze...

Przecież biblioteka z HBO GO nie została jeszcze przeniesiona w pełni. Dalej to robią. Chociażby najnowszy Psi Patrol nadal nie wrócił a był dodany do HBO GO 6 marca.

I będziecie tak codziennie pisać wszyscy setki postów i ciągle to samo uderzenie w bęben? Dajcie im tydzień czy dwa i niech to ogarną.

  

38 minut temu, Cinemaniac4K napisał:


To kompletnie nie wygląda na 4K... a przecież Netflix śmiga i obraz super.

Wczoraj HDR, dzisiaj 4K. Co Ty masz za sprzęt? :P

4K wygląda bardzo dobrze. Z tego co pisałem  wczoraj z Reddit obraz i dźwięk będzie jeszcze "pływał" zanim całkowicie będzie gotowa platforma. Np Atmos ponoć raz działa, raz nie działa.

A Netflix swoją drogą w porównaniu do konkurencji już dawno w 4K nie ma super obrazu. A FHD to już dawno blamaż, gdzie w większości przypadków bitrate maks 3.5-4 Mb/s.

Jakość dźwięku i obrazu to faktycznie Apple TV+ jest bez konkurencji (poza mniejszościowym Bravia Core od Sony)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komar121 napisał:

Witam,jaka sytuacja z tym HDRem? u mnie na dwóch samsungach tv lipa.

Nie wykrywa HDRu

Na moim Sony z 2016 r jest HDR w aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, spotify said:

Przecież biblioteka z HBO GO nie została jeszcze przeniesiona w pełni. Dalej to robią. Chociażby najnowszy Psi Patrol nadal nie wrócił a był dodany do HBO GO 6 marca.

I będziecie tak codziennie pisać wszyscy setki postów i ciągle to samo uderzenie w bęben? Dajcie im tydzień czy dwa i niech to ogarną.

 

Nie wiem jak inni, ale ja będę bo to jest żenujące jak na serwis od takiej marki.

A że trwa jakieś "przenoszenie biblioteki" to Twój wymysł. Mieli kilka miesięcy, żeby to zrobić.

Po prostu HBO pokazało, że to jeden wielki bezwładny [beep].

Co też pokazuje dołaczenie Diuny itd do HBO GO jeszcze przed startem Maxa.

To samo dotyczy jakości i innych rzeczy. To nie jest serwis od debiutanta, a po prostu odpalenie istniejącej od prawie 2 lat platformy w nowych krajach robione przez wielkie korpo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bgmnt napisał:

Nie wiem jak inni, ale ja będę bo to jest żenujące jak na serwis od takiej marki.

Ty na pewno, bo największy fanboj NF musi uderzyć w konkurencję :D W końcu HBO i Disney to najwięksi konkurenci dla monopolisty :P

 

A na poważnie. Dali ciała, wczoraj poleciały słowa na K i inne. I tak codziennie będzie narzekanie, dla narzekania?

Nie tylko w Polsce tak jest, ale wszędzie gdzie się teraz pojawił HBO MAX.

Wyzywanie że zrobili nas w trąbę, bo po 19,99 i połowa biblioteki itd to jesteś pewny tego? Czy piszesz tylko po to aby sobie humor poprawić?

A wiesz jak działała stara platforma i może przed zamknięciem starej nie mogli przenieś pełnej biblioteki? Nie wiesz. Tak jak i ja.

Rzucasz się jak pchła na psim ogonie.

Przypominam, że Netflix też od razu nie był idealny jak wszedł na polski rynek a dzisiaj niewiele osób to nie pamięta. A też mieli platformę gotową, tylko tłumaczenia musieli zrobić, które i tak nie mieli ogarnięte idealnie na premierę.  I również dostawał zadyszki, później własne serwery itd.

Daj im (HBO) kilka dni na ogarnięcie. Gdyby to był dzisiaj 10 kwiecień i miesiąc po premierze HBO MAX to bym się nie dziwił że Ty czy inni mogą mieć pretensje. Minęło raptem dwa dni. A tak codziennie pisanie z narzekaniem i wkładanie szpileczek nic nie zmieni.

 

EOT

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaruj sobie ile chcesz, rzeczywistości nie zmienisz :). Poziom fanbojstwa każdy może ocenić po Twoim poście.

Skoro już przywolujesz hegemona na rynku i Twój odwieczny kompleks to niedawno rozkręcałeś gównoburze o Originalsy, a jak z dnia na dzien w usludze, która miała być lepsza od poprzedniej HBO wycięło połowę oferty (a także apkę na cześci urządzeń, a na wszystkich listy obejrzanych, do obejrzenia itd), w tym co jest brakuje odcinków (np. "Genialna przyjaciółka") do tego wiele filmów dało w złym klatkażu itd to problemu nie widzisz.

Ponownie, to nie jest debiutant i to nie jest 2016 rok, żeby mżna było im nagle wszystko wybaczać.

 

Tymczasem:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-dziala-hbo-max-cena-ocena-interfejs-problemy-techniczne-jak-przejsc-z-hbo-go

 

"To właśnie katalog dostępnych tytułów pozostaje tym, czym HBO Max rozczarowało przy okazji startu w Polsce najbardziej",

"Zapowiadany od miesięcy start HBO Max w Polsce trudno nazwać jednoznacznie udanym",

"wielu z pewnością spodziewało się większej ilości znanych produkcji czy klasycznych filmów",
"Kończąc recenzję debiutu HBO Max ekspert podkreśla, że krzyczącą wadą oferty jest brak klasyki z wytwórni Warner Bros. "

 

To co dzieje się na social mediach też każdy może poczytać - narzekania na Viaplay to pikuś.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spotify napisał:

Daj im (HBO) kilka dni na ogarnięcie.

Jak w robocie masz deadline na jakis projekt to tez w dniu prezentacji mowisz "dajcie mi kilka dni na ogarniecie tematu"? Komus sie tu chyba cos pomylilo. My jestesmy klientami tej uslugi. Placimy za to. HBO Max nie jest bezplatna appka od zwyklego czlowieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @spotify pokazał po prostu kolejny raz jak malo jest obiektywny. A mógł siedzieć cicho jak przez ostatni miesiąc. Teraz musi bawić się w obronę czegoś nie do obrony.

Można byłoby zrozumieć jakieś chwilowe problemy z jakością, chwilowe zadyszki itd ze względu na dużą popularność serwisu, ale tu problemów jest masa i niektóre zupełnie podstawowe.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie Panowie,jak sie mylę
Czy,przy HDR obraz nie powinien być ''ciut ciemniejszy''?
Jeśli tak,to u mnie też na Samsungu,model 2019 rok nie ma tego efektu 
 
EDIT:
Wiem ,że w tym modelu, HDR z automatu powinien odpalic sie-efekt ciemnejszego obrazu
Żadnej ikonki nie ma
HDR lepszy kontrast lepsze światło lepsze kolory to tak w skrócie

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, spotify napisał:

Wczoraj HDR, dzisiaj 4K. Co Ty masz za sprzęt


Jeden z najlepszych TV z roku 2017... czyli Samsung seria MU7000... :) Fakt leciwy bo 5 latek ale obraz to ma taki że nie jeden nowy może go całować w stopy hehe... :) Jeśli u ciebie jest ok to fajnie ale widać że "nasz rocznik" ma problemy z HBO Max ale jest podejrzenie że temu u nas nie ma HDR bo to nie jest 4K - to jest moje zdanie bo oglądałem wszystkie te filmy już z płyt BluRay 4K. Dla mnie to co widzę nie wygląda na 4K na moim TV i widzę że nie jestem w tym osamotniony. Niestety jak na Netflix karty są odkryte tak HBO Max na TV ukrywa dane... a od razu było by wiadomo co u mnie leci.

 

50 minut temu, spotify napisał:

A Netflix swoją drogą w porównaniu do konkurencji już dawno w 4K nie ma super obrazu.


Na razie mówimy tutaj o 4K tylko i wyłącznie... 4K na poziomie 15 Mb/s i specjalnemu kodowaniu trzyma poziom np. Amazon już nie trzyma jeśli chodzi o konkurencję. Ale masz rację reszta słabo się prezentuje na Netflix po mału.

 

56 minut temu, Adamus napisał:

Żadnej ikonki nie ma


Czyli u Ciebie też nie leci HDR. Każdy materiał HDR/DV jest oznaczony. 

 

1 godzinę temu, komar121 napisał:

masz linka gdzie to wysłać?


Masz tutaj trzy formy kontaktu (Komunikator, telefon, email): https://help.hbomax.com/pl/ContactUs/Topic/Using_HBO_Max

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie Panowie,jak sie mylę
Czy,przy HDR obraz nie powinien być ''ciut ciemniejszy''?
Jeśli tak,to u mnie też na Samsungu,model 2019 rok nie ma tego efektu 
 
EDIT:
Wiem ,że w tym modelu, HDR z automatu powinien odpalic sie-efekt ciemnejszego obrazu
Żadnej ikonki nie ma

Przy HDR obraz jest jaśniejszy a nie ciemniejszy.

@Cinemaniac4K nie wiem dlaczego uzależniasz HDR od 4K, to dwie różne sprawy.
U mnie jest HDR, TV z 2020 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzależniam... bo tylko Netflix potrafi nadawać 1080p w HDR i nikt inny. Więc jeśli nie ma HDR a film (u mnie podkreślam na TV z rocznika 2017) nie wygląda na 4K to można tak wywnioskować że HDRu brak bo to nie jest 4K. Tak jak pisałem to tylko moje spostrzeżenia. Zobaczymy jak naprawią HDR czy tak samo będzie wyglądało.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych klasyków, które gdzieniegdzie zapowiadano, o których plotkowano w ogóle nie ma, a mówiło się o serialu Alf czy Bajer w Bel Air i nie tylko tym. (także na Forum). Chodziły słuchy też o wszystkich częściach Akademii Policyjnej. Nic tego się nie pojawiło. Umówmy się WB ma bardzo bogate zasoby klasyki i HBO Max to jest właśnie miejsce, żeby to wyeksponować. Szczerze mówiąc na razie najbardziej podoba mi się cena i...szata graficzna aplikacji 😉

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinemaniac4K napisał:


To kompletnie nie wygląda na 4K... a przecież Netflix śmiga i obraz super. Nie ukrywajmy że najlepsze SVOD 4K to jest AppleTV+... ale Netflix też nie wygląda źle. Ale tutaj to jakieś mleko jest i temu nie pali się HDR bo to nie jest materiał 4K na naszych TV. Ale to tylko moja teoria... .

To tylko teoria. U mnie znaczek HDR też nie wyskakuje. Jakość 4k na Max porównywalna z Apple. Najgorzej u mnie wypada Netflix. 

 

1 godzinę temu, Adamus napisał:

Poprawcie mnie Panowie,jak sie mylę

Czy,przy HDR obraz nie powinien być ''ciut ciemniejszy''?

Jeśli tak,to u mnie też na Samsungu,model 2019 rok nie ma tego efektu 

 

Takie cuda z ciemniejszym obrazem to z dekodera 4k od Canal+

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Uzależniam... bo tylko Netflix potrafi nadawać 1080p w HDR i nikt inny.

 

Nieprawda, każdy serwis, na którym dostępny jest materiał HDR 4K ma również jego wersje w niższych rozdzielczościach. 

Gdyby HDR był tylko w 2160p to telewizor przy kiepskim łączu musiałby co chwilę przełączać tryby HDR/SDR, co oczywiście byłoby wyjątkowo irytujące.

 

Co innego, jeśli piszesz o treści dostępnej wyłącznie w 1080p i niższych. Wtedy faktycznie chyba tylko Netflix daje HDR (Animacja Love, Death & Robots jest w max. 1080p/HDR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...