Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Delta21 napisał:

„Diuna” na Apple tv

7-D36-FCA8-0-FC1-4-DB2-9-DDA-703811-B925

 

To lecimy z porównaniem.

4K, prawie 30 Mb/s.

 

Screenshot-2022-03-08-20-37-28-555-org-x

 

A tu Diuna w HD, 13 Mb/s, 23 FPS.

 

5-720p.jpg

 

W stosunku do HBO Go, jakość mocno w górę. Ale to na urządzeniach z certyfikacją L1.

Przy certyfikacji L3 - 960x540, ale wybrane filmy mają więcej.

 

8-720p.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam jest dużo tego wszystkiego i nie wiadomo co wybrać. A tak sie składa że też pracuje i nie mam za bardzo czasu by tracić na byle co. Pisałem juz wielokrotnie nie oglądam raczej bo nie lubię filmów SF czy fantastycznych. Więc te hity które wymieniłeś nie za bardzo mnie ruszają.Pisałem też nie raz że oferta Netflixa nie ma za dużo hitów  jak i że oferta HBO dla mnie jest słaba. Wystarczy poczytać wątek o HBO. Myślałem że odpalą teraz znacznie lepszą ofertę ale chyba tak nie będzie. Przy znanie jakości to może będzie bardziej atrakcyjna ale tylko od Amazona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeżeli chodzi o klasyki to jeszcze wszystkie się nie pojawiły. Nie ma chociażby zapowiadanych w innym temacie seriali "Alf" czy "Bajer w Bel-Air".

Ciekawe czy wkrótce się pojawią.

 

Z starszych tytułów widzę "Dwóch i pół", "Mentalistę" czy "Fringe". 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
3 minuty temu, Jax napisał:

Jest dużo ciekawych filmów i seriali.

Jest co oglądać.

Zacznę od serialu " Na wodach północy".

Specjalnie na tą apkę czekałem.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zuzia napisał:

To lecimy z porównaniem.

4K, prawie 30 Mb/s.

 

Screenshot-2022-03-08-20-37-28-555-org-x

 

Faktycznie po ruchu sieciowym widać, że średnio tyle idzie przez cały czas trwania filmu?

W końcu HBO Max w Kodi to chyba nie jest oficjalny klient tej platformy, więc co to pokazuje to kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu HBO MAX w Polsce. Oczywiście jakby czegoś nie zje...to by się HBO nie nazywało ;)

 

Zacznę od Wad

1. Niby ta reklama jest ale za MAŁO. Ma to z lodówki wypadać.

2. Dzisiaj premiera a nie potrafili ogarnąć

a) Tłumaczeń (nie wiem jak dokładnie z dubbingiem czy lektorem, bo czytam wszędzie na to narzekanie. Oglądam z napisami, więc mnie to nie dotyczy)

b) Bazy tytułów z HBO GO. Wiele tytułów nie zdążyli przenieść z HBO GO do MAX

c) Premier które zapowiadali (które niby miały być) - czyli nie ma wszystkich tytułów - nowych, starych. Oczywiście jak licencje wrócą, umowy się skończą z innymi podmiotami - przybędzie "klasyków"

3. Wkurzyło mnie to, że oglądając przez przeglądarkę nie mogę przewijać używając strzałek na klawiaturze (Na HBO GO nie było problemu)

4. Brakuje przewijania np na aplikacji telefonie przez dwa kliknięcia jak jest np na YT

 

Zalety

1. Dużo lepsza jakość obrazu i dźwięku. Jest głośniej (nawet od NF), więc nie muszę podgłaśniać sprzętu i bardzo fajny bitrate obrazu. Zwłaszcza w HD.

2. Na przystawce Apple TV, mogłem dodać HBO MAX do aplikacji Apple TV+ (tego nawet wychwalany technicznie NF nie ma) i mam Apple TV+ i HBO MAX w jednej apce. Apple TV+ staje się dzięki temu fajnym hubem ;)

3. Nowe tytuły, które się pojawiły - to jakościowe seriale, które w większości przypadków są wszędzie wychwalane. Więc pomimo pójścia na większą ilość, nie zapomnieli o jakości jak na HBO przystało.

4. Przyjemna grafika, czytelna apka. Z czasem człowiek się przyzwyczai do logiki

5. W końcu wyszukiwarka działa jak powinna.

 

Co do uwag innych. Niektóre tytuły (jak nie większość bo nowości jest dużo mniej w stosunku do bazy) będą mieć 25klatek, bo HBO (co dla mnie głupota) nie zrezygnował z kanałow HBO a 25fps to standard w TV

Porównanie jakości z artykułu wyżej dotyczy wersji w przeglądarce. I jest na zasadzie "jak chce sie uderzyć psa to i się kij znajdzie".  Nie widze, czy było 1:1 czyli HBO z www a Amazon i Netflix z dedykowanej aplikacji na Windows (której HBO nie ma).

Trzy kropeczki ładowania - to się zdarza i zdarzać będzie. Na NF też nie zawsze tytuł startuje z bomby i zdarza się kręcące "kółko" koloru czerwonego. Trzy kropki doświadczyłem dzisiaj na HBO MAX na Apple TV przez Wifi, na kompie po kablu - brak. I czasem jak ktoś tu już napisał - to się ułoży. Nie od razu Netflixa zbudowano ;)

 

A co do treści. Mają idealny stosunek jakościowo - ilościowy. Jest więcej premier (więcej nagrywają Originals) ale z reguły to dobre tytuły a nie ilościowo na wyrost gdzie większość z tego wychodzi padaka.

Wpadki HBO mieć będzie również od czasu do czasu, bo nie myli się ten, co nic nie robi. Ważne, że większość to jakościowe produkcje.

I dla mnie jako usera - i tak mają więcej premier niż jestem w stanie to obejrzeć. Ale przynajmniej wiem, że średnio co drugi tytuł nie jest stratą czasu.

Do tego dokładasz kolejne VOD jako uzupełnienie np Apple, Amazon czy Disney+ (pakiet STAR) i na inne opcje brak Ci czasu, jak nie ochoty <-- z mojego punktu widzenia.

 

  

W dniu 2.03.2022 o 16:01, bgmnt napisał:

Też uważam, że Player pozostanie takim budżetowym VOD z obecną ofertą.

Zwłaszcza, że Discovery właśnie w kolejnych krajach unifikuje platformę.

Poza tym zarówno TVN i Discovery to są silniejsze i bardziej rozpoznawalne marki niż HBO na naszym rynku.

Wystarczy przypomnieć, że w badaniach dotyczących najlepszych kanałow w kablu było w TOP3 TVN24, Nat Geo i właśnie Discovery ;).

Pod wzgledem RU w Gemiusie Player też jest lata świetlne przed HBO, raz nawet Netflixa wyprzedził.

 

Natomiast jedno zdanie do tego. W badaniach dotyczących najlepszych kanałów to było o kanałach nie premium. Czyli które kanały są najważniejsze w pakiecie kanałow dostarczanych przez kablówkę. W przypadku premium kanałow HBO było pierwsze albo drugie.

Co do rozpoznawania marek to nie wiem czy ktoś w ogóle w Polsce nie kojarzy HBO. Nawet najstarsi ludzie to znają. HBO pojawiło się w latach 90tych w Polsce i każdy praktycznie Polak miał/korzystał przynajmniej raz z HBO.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
2 minuty temu, spotify napisał:

W końcu HBO MAX w Polsce. Oczywiście jakby czegoś nie zje...to by się HBO nie nazywało ;)

 

Zacznę od Wad

1. Niby ta reklama jest ale za MAŁO. Ma to z lodówki wypadać.

2. Dzisiaj premiera a nie potrafili ogarnąć

a) Tłumaczeń (nie wiem jak dokładnie z dubbingiem czy lektorem, bo czytam wszędzie na to narzekanie. Oglądam z napisami, więc mnie to nie dotyczy)

b) Bazy tytułów z HBO GO. Wiele tytułów nie zdążyli przenieść z HBO GO do MAX

c) Premier które zapowiadali (które niby miały być) - czyli nie ma wszystkich tytułów - nowych, starych. Oczywiście jak licencje wrócą, umowy się skończą z innymi podmiotami - przybędzie "klasyków"

3. Wkurzyło mnie to, że oglądając przez przeglądarkę nie mogę przewijać używając strzałek na klawiaturze

4. Brakuje przewijania np na aplikacji telefonie przez dwa kliknięcia jak jest np na YT

 

Zalety

1. Dużo lepsza jakość obrazu i dźwięku. Jest głośniej (nawet od NF), więc nie muszę podgłaśniać sprzętu i bardzo fajny bitrate obrazu. Zwłaszcza w HD.

2. Na przystawce Apple TV, mogłem dodać HBO MAX do aplikacji Apple TV+ (tego nawet wychwalany NF nie ma) i mam Apple TV+ i HBO MAX w jednej apce.

3. Nowe tytuły, które się pojawiły - to jakościowe seriale, które w większości przypadków są wszędzie wychwalane. Więc pomimo pójścia na większą ilość, nie zapomnieli o jakości jak na HBO przystało.

4. Przyjemna grafika, czytelna apka. Z czasem człowiek się przyzwyczai do logiki

5. W końcu wyszukiwarka działa jak powinna.

 

Co do uwag innych. Niektóre tytuły będą mieć 25klatek, bo HBO (co dla mnie głupota) nie zrezygnował z kanałow HBO a 25fps to standard w TV

Porównanie jakości z artykułu wyżej dotyczy wersji w przeglądarce. I jest na zasadzie "jak chce sie uderzyć psa to i się kij znajdzie".  Nie widze, czy było 1:1 czyli HBO z www a Amazon i Netflix z dedykowanej aplikacji na Windows (której HBO nie ma).

Trzy kropeczki ładowania - to się zdarza i zdarzać będzie. Na NF też nie zawsze tytuł startuje z bomby i zdarza się kręcące "kółko" koloru czerwonego. Trzy kropki doświadczyłem dzisiaj na HBO MAX na Apple TV przez Wifi, na kompie po kablu - brak. I czasem jak ktoś tu już napisał - to się ułoży.

 

A co do treści. Mają idealny stosunek jakościowo - ilościowy. Jest więcej premier (więcej nagrywają Originals) ale z reguły to dobre tytuły a nie ilościowo na wyrost a większość z tego wychodzi padaka.

Wpadki HBO mieć będzie również od czasu do czasu, bo nie myli się ten, co nic nie robi. Ważne, że większość to jakościowe produkcje.

I dla mnie jako usera - i tak mają więcej premier niż jestem w stanie to obejrzeć. Ale przynajmniej wiem, że średnio co drugi tytuł nie jest stratą czasu.

Do tego dokładasz kolejne VOD jako uzupełnienie np Apple, Amazon czy Disney+ (pakiet STAR) i na inne opcje brak Ci czasu, jak nie ochoty <-- z mojego punktu widzenia.

 

  

 

Natomiast jedno zdanie do tego. W badaniach dotyczących najlepszych kanałów to było o kanałach nie premium. Czyli które kanały są najważniejsze w pakiecie kanałow dostarczanych przez kablówkę. W przypadku premium kanałow HBO było pierwsze albo drugie.

Co do rozpoznawania marek to nie wiem czy ktoś w ogóle w Polsce nie kojarzy HBO. Nawet najstarsi ludzie to znają. HBO pojawiło się w latach 90tych w Polsce i każdy praktycznie Polak miał/korzystał przynajmniej raz z HBO.

Zalety, pkt 2 jak to zrobiłeś?

W jakim sensie to jest zaleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Zuzia napisał:

 

To lecimy z porównaniem.

4K, prawie 30 Mb/s.

 

Screenshot-2022-03-08-20-37-28-555-org-x

 

A tu Diuna w HD, 13 Mb/s, 23 FPS.

 

5-720p.jpg

 

W stosunku do HBO Go, jakość mocno w górę. Ale to na urządzeniach z certyfikacją L1.

Przy certyfikacji L3 - 960x540, ale wybrane filmy mają więcej.

 

8-720p.jpg

 

Jest tyle profili jakościowych czy o co chodzi?

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arkon napisał:

Ani na upflix, ani w aplikacji nie mogę ich znaleźć. U Ciebie są?

Jak to napisałem, sprawdziłem na aplikacji ;) Więc są

 

12 godzin temu, lakiman napisał:

Zalety, pkt 2 jak to zrobiłeś?

W jakim sensie to jest zaleta?

Podczas instalacji HBO MAX mnie się o to zapytało. W ustawieniach można również  to właczyć/wyłączyć bodajże w Ogólnych, aplikacje i albo w Apple albo w HBO MAX (piszę z pamięci, bo mam wyłączone)

Zaleta taka, że w jednej apce mam pogląd dwóch usług ;)  I do tego usług, które z obecnych na polskim rynku wg mnie pod względem jakościowym (treści) są najlepsi.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zależy nam na widzu masowym, ale aby do niego dotrzeć, nasza cena musi być atrakcyjna. Te rzeczy pomogą nam wygrać z piractwem: jakość i ilość treści, łatwość obsługi i niska cena - mówi w wywiadzie dla Wyborcza.pl Christina Sulebakk, dyrektor generalna HBO Max w Europie. - Produkowanie treści robi się coraz droższe, ale wierzymy, że zyskując większą liczbę abonentów, będziemy mogli robić ich więcej, utrzymując stałą cenę - dodaje.

 

- Polska to dla nas istotny rynek, dlatego zależy nam na tworzeniu większej ilości polskich produkcji. Sama bardzo czekam na „Odwilż" [premiera w HBO Max 1 kwietnia] i wierzę, że ten serial będzie miał szansę zawojować też zachodnie rynki, tak jak wcześniej „Wataha" czy „Ślepnąc od świateł". Nie mogę zdradzić zbyt wiele, ale powiem, że produkcje takie jak „Warszawianka" czy „Film balkonowy" to tylko przedsmak wysokiej jakości produkcji, które planujemy tworzyć w Polsce - zapowiada.

 

Pamiętajmy, że przed nami fuzja WarnerMedia (właściciel HBO Max) z Discovery. - Gdy połączenie z Discovery nastąpi, prawdopodobnie będzie mocno opierało się o streaming, bo to naturalna droga rozwoju tej branży - twierdzi Sulebakk

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...