Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słowa uznania - Eurosport HDR w MAXie i ceremonia otwarcia wygląda dużo lepiej niż Eurosport 4K w Magenta TV w T-Mobile.

 

Raczej obstawiam że Magenta coś miesza i ustawienia telewizora niewiele pomogą. Na szczęście jest MAX. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, radier napisał(a):

Bajecznie te płomienie wyglądają w HDR.

Kto ogląda ten Eurosport HDR i ma w telewizorze Dolby Vision to może sobie porównać (jeżeli ma dostęp) z Eurosportem 4k HDR-HLG jak duża jest różnica w kolorach na korzyść Dolby Vision.

Gdyby to w Max dali jeszcze w 4k to byłaby bajka.

Ja mając dostęp do eurosportu 4k to oglądam w MAX w Dolby Vision HD.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, muza_tv napisał(a):

Oglądam od ponad godziny ceremonię otwarcia na Max, u mnie nic nie rwie. Wszystko fajnie śmiga.

Na początku z dzwiękiem był problem i z Synchro ale szybko ogarnęli.. czasami jednak widać że obraz potrafi mieć problem, ale szybko widać jest ogarniety wtedy.. dobrze to wmyślili.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio przed ceremonią oglądałem w E1 na dekoderze (tradycyjna kablówka DVB-C, nie IPTV), i tam czasami był problem z synchro z dźwiękiem. Czyli pewnie to błąd ogólnie transmisji, a nie, że tylko w streamingu. Uroki telewizji na żywo ;)

 

Ale byłem ciekawy, jak Max sobie poradzi z samą ceremonią, bo zakładam, że więcej osób ogląda jednocześnie niż studio. I u mnie działa na razie OK. Nic nie zamula. A internetu jakiegoś mocnego nie mam.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nasir napisał(a):

Będę oglądał z odtworzenia więc zapytam jeszcze o wrażenia.

Czy na większych ekranach 65", 75"  Eurosport 4K również przegrywa z Eurosportem HDR?

Zależy które momenty.. pokazy reprezentacji na barkach to jest HD podniesione do 4K - kiepski obraz.. ale już wszystkie dodatkowe sceny.. ujęcia.. pokazy..  to jest piękny obraz 4K.. więc warto oglądać w Eurosporcie 4K z HDR.. dużo tracisz na większym TV jeśli byś oglądał HD.. ogólnie wszystko co nad wodą to HD.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gość napisał(a):

Zależy które momenty.. pokazy reprezentacji na barkach to jest HD podniesione do 4K - kiepski obraz.. ale już wszystkie dodatkowe sceny.. ujęcia.. pokazy..  to jest piękny obraz 4K.. więc warto oglądać w Eurosporcie 4K z HDR.. 

Masz TV z Dolby Vision? Jeśli z HDR10, to różnicy w jakości nie zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie sprawdzę na LG bo oglądam  na tym na czym mam najlepszy obraz jutro na spokojnie porównam.. ale póki co, to widać różnicę na korzyść 4K+HDR na TV porównując to z MAX HD HDR na Apple TV... ale póki co, to na innych treściach nie dostrzegłem korzyści DV na LG porównujac to z HDR na Samsungu.. 

 

Ale zrobili to naprawdę pięknie.. Imagine z płonącym fortepianem bije wszystko póki co.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze abym miał gorszy obraz nawet DV u siebie niż na LG.. może to będzie pierwszy.. jutro zobaczę.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gość napisał(a):

ale póki co, to na innych treściach nie dostrzegłem korzyści DV na LG porównujac to z HDR na Samsungu.. 

Nauczcie się wreszcie:

1. HDR jest tylko jeden i na dzień dzisiejszy nie ma nic innego.

2. HDR dzieli się na:

- Dolby Vision,

- HDR10,

- HDR10+,

- HLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nasir napisał(a):

Na jak dużym ekranie oglądasz?

65" HDR10+.

50 minut temu, mara68 napisał(a):

U mnie na sony oled z android 9 (2018) w Max, DV nie działa. Jest HDR 10. Wygląda to gorzej niż z przystawki appla tv. 4k, gdzie działa dolby vision.

No właśnie 😛

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, stanley840 napisał(a):

Jeżeli chodzi o dźwięk to PCM 2.0.

Chyba u Ciebie , ja mam bez problemu Dolby Digital 2.0 

W PCM dźwięk jest bardziej płaski DD2.0 dodaje jednak dynamiki przy zestawach 2.1 a tym bardziej przy 5.1 na głośnikach tylnych ( słyszę wyraźnie komentarze z przodu i muzykę w tle z tylnych głośników )  .  

Niestety dodatkową obróbkę sygnału stereo DD2.0 zapewniają tylko niektóre zestawy a w innych działa zwykle jako sorrund czy innego typu rozszerzenie bazy dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...