Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam te wasze posty i dochodzę do wniosku że nie czerpiecie z oglądaniu filmów żadnej przyjemności. Jakieś HDR , DV , Dolby Atmos czy coś tam. Ja po prostu po pracy odpaliłem sobie kilka odcinków „Dwóch i Pół” w HBO MAX i nie ważne w jakiej to rozdzielczości poleciało, ważne że miło spędziłem czas. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jakość video jest świetna w porównaniu do HBO go. Nawet FHD przy nowszych produkcjach. Nie mówiąc już o 4k. Wiadomo, że dziś głównie się "bawię" i skaczę po serwisie ale Godzilla vs Kong w 4k robi wrażenie. Wcześniej oglądałem na HBO Go i różnica jest kolosalna.

Teraz uzupełnić bibliotekę o klasyki i niektóre nowsze produkcje (zauważyłem braki porównując z HBO go) oraz poprawić szybkość działania aplikacji (możliwe, że dziś serwery są przeciążone) i będzie więcej niż dobrze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawop napisał:

Jeśli nie masz HDR, to masz coś skopane.


Nie ja mam skopane tylko aplikacja na TIZEN jest skopana - możliwe że to wina modelu TV bo kiedyś było tak z AppleTV+ i naprawili po miesiącu prawie. Kilka osób ma tak samo jak ja. Netflix super działa w HDR i nie ma problemu. Więc wina leży po stronie HBO Max...

No nic trudno trzeba czekać jak naprawią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinbvb123 napisał:

Działa wam aplikacja na telewizorze LG? Coś chyba jest nie tak bo po wejściu w content store wywala cały czas błąd i nie można zainstalować. Przeciążenie chwilowe czy co?

Apka HBO Max działa  szybko i płynnie. Od rana były problemy aby wejść do LG Store. 

 

1 godzinę temu, Jax napisał:

Macie u siebie w HBO Max "Matrix Zmartwychwstania"?

U mnie na dekoderze w kolekcji HBO jest tylko stara trylogia, a tego filmu nie ma.

Wszyscy mają co Maxa mają  😀 

 

Godzinę temu, Arkon napisał:

Które filmy i seriale są w 4K? Jak to sprawdzić w aplikacji Canal+ online?

W aplikacji C+ Online nie sprawdzisz. 

 

 

Ktoś pisał wcześniej, że nie idzie udostępnić obrazu z telefonu. No to juz można, ale nie na każdy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie właśnie "Peacemaker" (swoją drogą, dobry i poryty serial jak "The Boys", Deadpool przy tych produkcjach się chowa), obraz jest świetny, ale nie wiem czy to wina mojego telewizora, otóż lektor nałożony na dźwięk jest jakby lekko stłumiony, ktoś może sprawdzić to u siebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim TV (Full HD) aplikacja HBO Max v.52.10.0 zainstalowana na Fire TV Stick 4K i Fire TV Cube 2gn. wyświetla obraz video z materiału 4K {Matrix Zmartwychwstania i in.) w rozdzielczości 480p (najniższej). Brak 1080 P. Materiały dostępne w HD wyświetlane są prawidłowo w 1080p. Czy ktoś może sprawdzić u siebie na TV bez 4K jaką uzyskuje max. rozdzielczość z filmów 4K na FS4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, praspp napisał:

Na moim TV (Full HD) aplikacja HBO Max v.52.10.0 zainstalowana na Fire TV Stick 4K i Fire TV Cube 2gn. wyświetla obraz video z materiału 4K {Matrix Zmartwychwstania i in.) w rozdzielczości 480p (najniższej). Brak 1080 P. Materiały dostępne w HD wyświetlane są prawidłowo w 1080p. Czy ktoś może sprawdzić u siebie na TV bez 4K jaką uzyskuje max. rozdzielczość z filmów 4K na FS4K?

Ale instalowałeś z appstore na Fire Sticku czy po prostu "na lewo" z zewnętrznych źródeł? W przeglądarce na Fire Sticku da się zalogować i nawet odtwarzać zobacz jaką masz wtedy jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się wiele filmów światowych z Cinemax więc widać, że uzupełniają ofertę. 
Niestety u mnie nie ma 5.1 lecz tylko 2.0. Ciekawe dlaczego, na Netflix czy Amazonie nie mam z tym problemu.
Miałem ten sam problem na shieldzie. Tylko 2.0. Wyczyściłem dane, zrestartowałem shielda. Włączyłem ponownie hbo i 5.1 jest. Ale atmosa nie jestem w stanie wymusić. Na zagranicznych forach jest pełno informacji, że np. na amazon, netflix 5.1 jest a na hbo max nie.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Cinemaniac4K napisał:


Nie ja mam skopane tylko aplikacja na TIZEN jest skopana - możliwe że to wina modelu TV bo kiedyś było tak z AppleTV+ i naprawili po miesiącu prawie. Kilka osób ma tak samo jak ja. Netflix super działa w HDR i nie ma problemu. Więc wina leży po stronie HBO Max...

No nic trudno trzeba czekać jak naprawią...

Na samsungu 2017 hbo działa rewelacyjnie. Obraz żyleta. Więc nie sądzę aby apka na Tizenie była skopana. Faktycznie trzeba ciut poguwkować aby się pierwszy raz zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z jakością będzie przyzwoicie, bo HBO Max używa stałej przepływności streamu niezależnie od zawartości kontentu (ok. 8 Mbps/H264 6.5Mbps/H265 na 1080p 

 

Mała aktualizacja, 1080p ma bitrate 13 Mb/s. 

 

6-720p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, czerstwy napisał:

Czyli co było tyle zachwytów nowym serwisem a tu lipa😂  Przynajmniej jeśli chodzi o ofertę?

Nie ma żadnej lipy.  Jakość materiałów jest świetna. Apka działa bardzo dobrze na Androidzie jak i Webos. Oczywiście zawsze znajdzie się kilku, co coś nie będzie pasowało. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista pozycji dostępnych w HBO MAX w 4K HDR:

 

Cytat

8-Bit Christmas    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

Cry Macho    4k    Dolby Vision HDR    5.1    

Dune    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

Godzilla vs. Kong    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

In The Heights    4k    Dolby Vision HDR    5.1    

Judas and the Black Messiah    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

King Richard    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

Malignant    4k    Dolby Vision HDR    5.1    

Mortal Kombat    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

No Sudden Move    4k    Dolby Vision HDR    5.1    

Space Jam: A New Legacy    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

The Little Things    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

The Many Saints of Newark    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

The Matrix    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

The Matrix 4    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

The Matrix Reloaded    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

The Matrix Revolutions    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

Those Who Wish Me Dead    4k    Dolby Vision HDR    5.1    

Tom & Jerry    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

Wonder Woman 1984    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

Zack Snyder’s Justice League (2021)    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

Zack Snyder’s Justice League: Justice is Grey (2021)    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

 

Lista pozycji w w 4K HDR niedostępnych ( na razie?) w polskim HBO MAX:

 

Cytat

Batman v Superman: Dawn of Justice: Ultimate Edition    4k    Dolby Vision HDR    Atmos

Reminiscence    4k    Dolby Vision HDR    5.1    

The Batman    4k    Dolby Vision HDR    TBD    

The Conjuring: The Devil Made Me Do It    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

The Suicide Squad    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

Wonder Woman    4k    Dolby Vision HDR    Atmos    

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby vision to rodzaj hdru, tak jak np. Hdr10+, dolby vision nie ma w Samsungu, jest w sony i Philipsie i chyba też w lg, a co do obrazu i dźwięku - dolby atmos - lepiej niż w netflixie, obraz - dolby vision - podobnie jak w netflix i amazon prime, za tą cenę rewelacja a filmów i seriali w 4k z hdrem i dolby atmos z czasem będzie coraz więcej, nie narzekajcie bo jak weźmiecie w trzech konto to wychodzi niecałe 7zeta,przewijanie - każde kolejne naduszenie przycisku na pilocie je zwiększa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ircios napisał:

Nie ma żadnej lipy.  Jakość materiałów jest świetna. Apka działa bardzo dobrze na Androidzie jak i Webos. Oczywiście zawsze znajdzie się kilku, co coś nie będzie pasowało. 

Nie ma?😂Pisałem o ofercie a nie jakości co mi po jakości jak nie ma co oglądać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czerstwy napisał:

Nie ma?😂Pisałem o ofercie a nie jakości co mi po jakości jak nie ma co oglądać? 

Z ofertą też nie ma lipy. Oferta się powiększa.  Skoro twierdzisz, że nie ma co oglądać to widocznie nie ma dla Ciebie tam odpowiednich materiałów. Ja tylko przeglądając powierzchownie,  stwierdziłem, że na dzień dobry to kilka wieczorów już będę miał zajętych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...