Skocz do zawartości

Światłowód na słupie


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ozzy666 napisał:

W mojej miejscowości od podpisu do realizacji upłynął chyba rok i drugi rok do momentu oddania instalacji do użytku. Uzbroi się w cierpliwość.


To nie do końca tak... ale fakt początki były słabe. Chodzi o to że wszyscy muszą się rozliczać z robót przy POPC. POPC już od dawna ma bardzo duże opóźnienia. Jeśli maja nacisk aby zakończyć roboty w twoim rejonie @darius010 to jest prawdopodobieństwo że wszystko ruszy bardzo szybko. U mnie TOYA wiodła prym i też bardzo długo zwlekali. Jak się wszystko rozkręciło to już nawet ORANGE u mnie wisi pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.02.2022 o 16:38, darius010 napisał:

Napisze tu. Ile mniej więcej trwa od zebrania zgód na umieszczenie kabla na słupach do etapu instalacji. Bo u mnie zbierali koniec listopada i nic się nie dzieje.

I jak tam postępy w pracach? U mnie niby cos tam robią ale wątpię by działał w połowie mają. Do 14 maja mam właśnie  Neostrade i jest dylemat co dalej bo przedłużać nie mam zamiaru. Pasował by jakiś internet na przeczekanie kolejny dylemat to ile mi potrzebnych jest tych danych bo nigdy na to nie zwracałem uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i faktycznie to bardzo ciekawa oferta w t-mobile. Może trzeba będzie pomyśleć o takim rozwiązaniu na rok przy takiej ilości GB. Aż szkoda że nie mam telefonu dubel sim. Edit Chyba jednak mam miejsce na dwie karty sim.@maniek357 sprawdzałem dziś u siebie zasięg na szybko T-mobile i jedna kreska a chwilami nawet i ta jedna znikła. Na Plusie mam podobnie a innych sieci to nawet nie ma sensu sprawdzać.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma z której korzystam, co mam w sygnaturze, to kopie w ziemi. Jak robił Fiberhost na wsiach w mojej gminie to były średnio 3 miesiące opóźnienia w terminach oddania światłowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w gminie były też różne terminy. Miasto i wsie bliżej tego miasta miały termin na grudzień, a im założyli w marcu, a wsie dalsze, to miały na marzec, a w czerwcu zakładali. I są różne firmy do wyboru.

 

Jeszcze dodam, że tam gdzie mieszkam, nie zakładano światłowodu z pieniędzy unijnych, bo wcześniej ktoś wszedł.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo infrastruktura łącz w przypadku programów unijnych jest dzielona, że mogą różne podmioty świadczyć usługi w tym przypadku na tych samych kablach, tylko operator daje swoje do skrzynki w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...