Skocz do zawartości

Światłowód na słupie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Przepraszam jak nie ten dział tylko nie znalezlem takiego tematu. 

U mnie na wsi jest wieszany światłowód na słupie i każdy ma skrzynkę obok domu. A z sąsiadem nie mamy i każdej strony są skrzynki tylko u nas nie ma. Firma co zajmuje to jest FIBEE i to jest normalnie czy nie? Ponieważ każdej jest u nas nie, a my mieszakamy na głównej drodze. Może u was też jest robiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzisiaj jedzilłem po wsi policzyłem 5 słupów obok domów takich kabel i zapas i montowali to tydzień albo 2 tygodnie. Zrobili u sąsiada 2 domy zachód droga zostawili dwa słupy sąsiada i mój i następny już robili. U mnie założyli kable i od razu skrzynki. Tylko teraz deszczowe nich nie widać. Napisz do mnie na pw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel rozciągnięty ok miesiaca lub lepiej skrzynek brak ale wioski przed moja i za moja skrzynki sa od kilku tygodnii.Najbardziej zaawansowane prace są w miejscowaości gdzie jest gmina bo tam widze są przyłącza do domów.Usługa niby ma działać do końca roku.Taki podobno maja termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wujka na wsi robiła inna firma, to były chyba skrzynki tam gdzie prąd płynie (tyle, że u nas to na drodze jest) i stamtąd przyłącze do domu i w domu robili małą skrzynkę. Ogólnie z tego, co wiem, trzeba pozwolić na wejście na teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nowak napisał:

Za bardzo nie jedzilłem do gminy. 

Ciekawe dlaczego tak zrobili. Ty nim pozwalałas na działkę wejść i założyć?

Tamtym roku były podpisałem tylko nic nie dali. 

A ciebie nie dziwiło tak zrobili u ciebie? 

Jeżdziła jakaś babka za pozwoleniami jeden z podpisem zabrała drugi blankiet gdzieś mam w domu.Światłowód jest na słupie co prąd tylko niżej uchwyt metalowy z zapasem i miejsce na skrzynkę.Nie wiem czy w domu jest kolejna skrzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nowak napisał:

każdy ma skrzynkę obok domu. A z sąsiadem nie mamy i każdej strony są skrzynki tylko u nas nie ma.

U mnie na wsi też jakaś firma puściła światłowód po słupach energetycznych. Przy moim domu na słupie zrobili jakby "wypust". U sąsiada na słupie już go nie zrobili. I akurat ten sąsiad rozstał się z Orange i wziął światłowód. To wpinali się do tego "wypustu" przy słupie obok mnie i ciągnęli kabel/światłowód do słupa obok sąsiada i stamtąd do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czerstwy napisał:

To to już chyba robi operator co u niego wykupuje sie usługe z tego co słyszałem.

Nie, firma (u wujka Fiberhost) dociąga do mieszkania i musi się zmieścić w iluś tam metrach kabla, a potem operator daje routery itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...