Skocz do zawartości

Światłowód na słupie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Wracam do tematu. Wszystko wisi, wszystko jest. W UPC jak wpisze adres to, komunikat: świetnie już niedługo, będziemy świadczyć usługi.... Na fiber nie ma mojej lokalizacji w tej zakładce kiedy. 

 

 

Można się gdzieś dowiedzieć, jaki jest termin, kiedy oddadzą i czym mają ewentualne opóźnienie. Czy pozostaję czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC to potrafią nawet ulotki roznosić pół roku wcześniej twierdząc że wrótce😂 U mnie też było na stronie UPC to samo. Trzeba śledzić stronke albo dzwonić do Inea. U mnie pod koniec to zmiany były na stronie często w adresach a nie tylko z datą co pisze że będzie aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 22:35, czerstwy napisał:

Dokładnie.Zawsze można też zamówić usługe wcześniej bo u mnie to po ok 2 tygodniach od aktywacji sieci trzeba było czekać z miesiąc do półtora miesiąca na montaż.

Zależnie od lokalizacji, na jednej wsi nie trzeba było czekać na montaż światłowodu, nawet napisali, że jak u kogoś będą montować, to można podejść i umówić termin (i na pewno to nie był miesiąc), a Orange od razu tego samego dnia przyjechał.

W dniu 6.11.2022 o 22:15, czerstwy napisał:

W UPC to potrafią nawet ulotki roznosić pół roku wcześniej twierdząc że wrótce

W Vectra były jaja, że do nas wysłali wiadomość, że będzie od nich światłowód, nie wiedząc, że nasz blok nie brał udziału w dofinansowaniach unijnych (bo już inna firma zrobiła na własną rękę). Ktoś z góry wpisał całą miejscowość, mimo tego, że nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapewne z montażysta  który jest podwykonawcą umawiałeś termin a umowę zapewne wydrukował ci z internetu😂Nie interesuje mnie czy na jednej wsi nie trzeba było czekać🤣U mnie była w zbliżonym  terminie była oddana cała gmina. A sąsiednie też oddawane co jakiś czas więc adresów do podłączenia było bardzo dużo. A montażystów ograniczona liczba z czego jeden czy jedna grupa dziennie podłączała 2-3 adresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czerstwy napisał:

a umowę zapewne wydrukował ci z internetu

Mi nie, byłem przy tym u rodziny. Może dlatego, że nie było aż tak dużego zainteresowania, bo ostatnie dwie wioski były na końcu, do kogoś z rodziny przyszli nawet kawę wypili i pierwsza ekipa zamontowała okablowanie (nie wiem, czy to godzinę zajęło, bo pojechałem, dzwonię po 1,5h i mówi wujek, że ze wszystkim umową z Orange tyle wyszło). Tego samego dnia przyszedł gościu z Orange i podłączył wszystko + umowa.

 

Akurat w naszej gminie nie było podobnych terminów (moje osiedle i wioski po drodze miało z dwa lata szybciej, bo weszła lokalna firma), domki i reszta drugiej dzielnicy + jedna wioska chyba gdzieś z opóźnieniem 3-miesięcznym, a dwie wioski były na końcu.

 

Mój blok nie miał dofinansowań unijnych, bo wcześniej weszła lokalna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy chciałem podpisać umowę oferowali termin montażu za ok miesiącdo 1.5 miesiaca. Jak powiedziałem że mnie nie interesuje tak odległy termin w ciagu dnia u jednego montażysty  zwolnił się termin i za ok 2 dni miałem internet. Ale gdyby ktoś nie zrezygnował z ternimu to nie było by tak wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Play w ramach "Światłowód Inwestycje" to oferta UPC. Słaby upload w porównaniu do reszty firm bo do modemu nadal dochodzisz po koncentryku jak w zwykłej kablówce, światłowód jest tylko na klatce czy tam skrzynce jeśli to dom.

Ale jest też taniej niż w Orange, Netii itd.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał(a):

Play w ramach "Światłowód Inwestycje" to oferta UPC. Słaby upload w porównaniu do reszty firm bo do modemu nadal dochodzisz po koncentryku jak w zwykłej kablówce, światłowód jest tylko na klatce czy tam skrzynce jeśli to dom.

Ale jest też taniej niż w Orange, Netii itd.

A to zmienia coś, że po koncentryku? Zależy mi na aby na prędkości pobierania.  

 

Chciałbym coś, co ma salon w okolicy, a Inea nie ma. Orange ma mój kuzyn 600 a realnie jest 350, podobnie znajomy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darius010 napisał(a):

Na uplaudzie mi nie zależy. Ważne żeby było stabilnie i szybko. Panuje 600 wziąć. 

 

To lecisz i szukasz operatora który zapewnia warunki takie jak chcesz tam gdzie mieszkasz i podłaczy. Nikt specjalnie kabla za darmo nie pociągnie jak nie masz wcale koncentryka albo światłowodu. 

To Twój problem wiedzieć jakich masz operatorów na kablu i u nich pytać o oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...