Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę wiedzy ogólnej, może komuś się przyda do zrozumienia problemu, który Was nurtuje ;) To ile programów cyfrowych da się "wcisnąć" w kabel w tej czy innej kablówce zależy od tego czy i ile kanałów przeznaczonych jest na programy analogowe, ile na internet, do jakiej częstotliwości pracy jest przystosowana cała sieć magistralna i budynkowa danego operatora (wzmacniacze, okablowanie), na ilu kanałach mogą być zakłócenia od nadajników DVB-T/LTE, czy używana będzie modulacja QAM 64 czy QAM 256 (przy kiepskim okablowaniu lepiej QAM 64), czy programy cyfrowe nadawane będą w MPEG-2 czy w MPEG-4, jaki będą miały one bitrate i pewnie jeszcze coś dałoby się tutaj dopisać.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem natury technicznej, jak co poniektórzy wmawiają - tylko decyzyjno-finansowej. Multimedia już praktycznie niczego nie modernizuje, tylko wygasza analog. Ale co ja tam wiem. :roll:


@Daro1
Nic nie wyjaśniłeś. A już na pewno nie to, o co pytałem. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko decyzyjno-finansowej

 

Czyli np. dostawca Plusów HD dostaje hajs za 800 ludzi którzy te kanały mają, a za pozostałych 800 000 dostają hajs za dostarczenie wersji SD. Jeśli cena jaką MM płaci dostawcy za Plusy HD i SD jest różna, to nie wierzę, że dla MM opłacało się włączyć dostęp do wersji HD tylko 1/1000 abonentów. Z kolei jeśli cena jest taka sama, a stagnacja na rynku DTV jest faktem, to MM nie ma żadnego interesu w włączaniu wersji HD w innych lokalizacjach, a więc i redukowaniu analogu, bo to im się nie opłaca (ryzyko odejścia abonentów analogowych do innych operatorów lub korzystania tylko z DVB-T po wygaszeniu analoga jest dość duże). Zatem redukcja *może* trwać i trwać..

Edytowane przez marivsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX

Na razie tak. Teraz liczą już tylko na przejęcie lub fuzję - niech kolejny właściciel się martwi. Najgłośniej mówi się o UPC.

 

@marivsh

Cena jest taka sama. Dokładnie tak jak piszesz - wszystko bardzo może się przeciągać.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Chiquita ma rację. Infrastruktura MM jest  niejednorodna,redukcja analogu to ryzyko finansowe,nowe kanały dla garstki abonentów.

To już lepiej niech nas ktoś przejmie z grubą kasą i zrobi z tym porządek.Multimedia chyba za daleko się zagalopowała i powstała  "krótka kołdra". He,he.. :smile:

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podjąłem właściwą decyzję nie dając się zwieść, że niedługo oferta zostanie poprawiona ;) Szkoda, że więcej klientów takiej decyzji nie podejmuje, pozbyliby się sieci tam, gdzie jest sensowna konkurencja (z powodu odpływu klientów nie opłacałoby się konserwować sieci), byłoby mniej do przejmowania, więc wreszcie zobaczyliby, że ta ich polityka się nie sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli scenariusz jest jaki jest: redukcja - o ile w ogóle - szybko się nie zakończy...

Nie dramatyzujmy. Powoli to jakoś będzie szło. Prezes mówił, że chce zakończyć cyfryzację do połowy 2017r. Jeszcze mają czas. W tym okresie, może dojdzie w końcu do zmiany właściciela, to perspektywa będzie jeszcze lepsza.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie, może dojdzie w końcu do zmiany właściciela, to perspektywa będzie jeszcze lepsza.

 

O ile właściciele mocno zejdą z ceny i o ile nowym właścicielem nie będzie Solorz, wtedy nie liczyłbym na modernizacje i inwestycje ;) może jeszcze dojdzie Netia?

Nadal pozostaje kwestia, która oprócz ceny jest moim zdaniem kluczowa. Kto i za ile odkupi sieć w miejscach gdzie sieci się pokrywają? Przy założeniu, że nowym właścicielem będzie podmiot, który już ma DVB-C. Jeżeli podmiotem przejmującym MM będzie UPC to odkupić może w zasadzie tylko Netia a wtedy cena dla Netii musi być bardzo niska. Czy to zadowoli właścicieli MM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niższe ceny pakietów nie ma co liczyć. Nowy właściciel na pewno będzie chciał odzyskać jakoś zainwestowaną kwotę. A jeśli będzie nim UPC, to raczej dostosuje ceny do swoich. Czyli, będzie drożej.

A z odsprzedażą jeszcze się zobaczy, co UOKiK powie.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ważniejsze jest co UOKiK powie. A powie na 99%, że zgadza się warunkowo na zakup tylko pod warunkiem, że pokrywające się obszary odkupi "podmiot trzeci". Tak było przy Asterze i będzie tym razem. Do tego MM ma więcej "rynkowego tortu" niż miał Aster.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, odsprzedaż pokrywających się obszarów, to najmniejszy problem. W ostateczności wydzielą osobną, niezależną spółkę. Nie ma co gdybać. Nie ma jeszcze żadnego porozumienia.

 

Moim zdaniem na szczęście to już nie te czasy kiedy można było tak łatwo "ograć" UOKiK. A potem np: za rok zlikwidować lub zbyć spółeczkę przez inne podmioty. Sądzę, że jakby co nie będzie im też łatwo przepuścić klientów przez jakieś "cypryjskie wydmuszki".

 

Tak więc... środa. :)

Ciekawe ilu dostanie. (WINNICKI)

 

A więc zgadłem ;) jak kto dostanie? Opoczno, Tomaszów Mazowiecki i tyle :mrgreen:

 

1 czerwca to będzie ciekawy dzień. Zdecydowałem się przedłużyć umowę :brawo: nowe warunki mają wejść w życie też tego dnia. Kolejna rzecz u mnie to redukcja analogu o 17 kanałów.

Pytanie otwarte - czy wszystko będzie tak jak ustaliłem z konsultantem? Zobaczymy 1 czerwca i w momencie wystawienia faktury w czerwcu...

Tak się człowiek zabezpiecza, że mam dane rozmówcy, godzinę i dzień. Zwykle potwierdzenie warunków przychodziło też pocztą. Dostaliście coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...