Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogą tak łatwo upchać, więc muszą najpierw sprawdzić.

 

@Mr.Chiquita: Czy przeprowadzałeś analizę poszczególnych MUX-ów w MM (np. za pomocą tunera komputerowego) ile faktycznie jest zajętego na nich miejsca przez serwisy, a ile miejsca pozostało w null packet'ach? Proponuję najpierw to sprawdzić, a dopiero później lansować teorie o braku miejsca, upychaniu, cięciu bitrate, redukcji analogu, itp. :razz:

Technicy MM nie muszą niczego sprawdzać, oni doskonale wiedzą ile mają jeszcze wolnego miejsca na MUX-ach. A Superstacja SD nadawana w MPEG-4 potrzebuje jakieś 1,5 Mb/s miejsca, więc niewiele. :wink:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest kilkadziesiąt wolnych częstotliwości. Spokojnie zmieściłoby się 30 kanałów HD. Ale moja lokacja jest wyjątkiem i nie jest miarodajna. Tak samo niemiarodajna jest sytuacja tam, gdzie jest ten test. Nie uruchomili go bez przyczyny. Jest nie tylko problem z miejscem dla jednego kanału, ale też ze sprzętem i w ogóle z dalszą rozbudową.

 

Moje słowa o redukcji i braku miejsca nie są żadną teorią. Przypomnij mi ogólną liczbę kanałów, szczególnie HD na tle konkurencji? I ile Multimedia dodała w ciągu ostatnich miesięcy (poza Elevenami)? Konkret był tylko w nielicznych miejscach. A cięcia w bitrate nie ja pierwszy zauważyłem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie o to chodzi, ile jest wolnych częstotliwości. UPC (którą posiadam) też ma jeszcze wolne częstotliwości, mogłaby także zredukować analog i odpalić nowe MUX-y. Tylko po co, skoro na większości aktywnych MUX-ów mają pełno wolnego miejsca, które aktualnie marnuje się w null packet'ach (wiem bo sprawdziłem :wink: ).

Reasumując - bez analizy poszczególnych MUX-ów nie można twierdzić, że MM nie dodaje kanałów z powodu braku miejsca. Ono na aktywnych MUX-ach w MM może jeszcze być - bez potrzeby redukcji analogu, aby koniecznie odpalić nowe MUX-y. Wprowadzenie kanałów Eleven to potwierdza (znalazło się 2x11 Mb/s miejsca, a brakuje 1,5 Mb/s miejsca dla Superstacji SD? :wink: ) .

Edytowane przez Tim
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że analizowałem (jest ich trochę), ale to kompletnie bez związku. Jestem w innej podsieci, niż ta której dotyczy problem. Nie wiem, po co mieszasz do tego UPC? Multimedia nie jest tak jednorodna. U jednego null packet'y są, u innych nie ma. I w tym cały problem, a nie w doszukiwaniu się niewykorzystanych Mb. I sieć nie może być wypchana w 100% - infrastruktura na to nie pozwala. Jakby sami pokładli całą sieć od zera, to co innego.

 

I ty też mi nie odpowiedziałeś. Skoro według ciebie miejsce jest, to skąd to różnicowanie ofert? Jakim cudem każdemu tutaj wychodziły różne liczby, jak robiliśmy porównania przy różnych okazjach? W MMP nie będą się w tym grzebać, bo to strata pieniędzy. Redukcja analogu jest i będzie remedium na problem z miejscem(te słynne 8 HD i następne).

 

A nie pomyślałeś, że Eleven wykorzystał już w większości te zasoby? I Multimedia zazwyczaj nie testuje wszystkiego, co chce wprowadzić. Więc, skąd wiesz, że potrzeba tylko 1,5 Mb/s?

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle rabanu żeby wprowadzić nowy kanał SD ? Ludzie,ta telewizja robi się coraz bardziej niestrawna. Od lat 90-tych mam kablówkę i NIGDY dodawanie nowych kanałów nie było taką drogą przez mękę !! Od po prostu dodali,był komunikat,podwyższyli czasem abonament,wszyscy cieszyli się nowym programem.

A teraz ? Próby,testy,wejdzie na mux albo nie,w Krakowie będzie ale w Krośnie już nie,w takim pakiecie jest w innym nie, ratunku !!

Kiedy to wszystko znormalnieje ??!!!  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita: Taką analizę należałoby przeprowadzić w tych miejscowościach, w których nie ma pełnej oferty. Natomiast null packet'y zawsze są (mniejsze, albo większe) - nawet na upchanych MUX-ach. :razz:

Żeby było jasne - nie twierdzę, że redukcja analogu nic nie da, dzięki temu będzie możliwość odpalenia kolejnych MUX-ów. Pytanie zasadnicze - ile jest u ciebie obecnie aktywnych MUX-ów, a ile u kolegów, którzy nie mają pełnej oferty?

W UPC w każdej miejscowości jest tyle samo aktywnych MUX-ów (aktualnie 35). U was może być inaczej, dlatego dobrze by było to ustalić. Jeśli u abonentów z niepełną ofertą jest mniej aktywnych MUX-ów, to rzeczywiście mogą być one bardziej upchane (ale wtedy też i bitrate poszczególnych kanałów byłby niższy). Może też być tak, że u abonentów z niepełną ofertą po prostu brak jest odpalonych MUX-ów, na których nadawane są te słynne "8 HD". Bez analizy jest to jednak tylko gdybanie.

Piszesz, że wprowadzenie Eleven spowodowało wykorzystanie większości zasobów. A skąd to wiesz bez faktycznego sprawdzenia? Te 2 kanały zostały umieszczone na nowym MUX-ie, czy dołożone do MUX-a (2 MUX-ów), na których już były jakieś kanały?

Moje szacunki odnośnie Superstacji wynikają z obserwacji ile ten kanał wykorzystuje pasma u mnie. Bitrate jest zmienny i bywa poniżej 1 Mb/s, ale też i powyżej 3 Mb/s. Niech będzie, że średnio wyjdzie jednak 2 Mb/s. :wink:

 

@mirolop, zamiast zabawiać się złośliwymi minusami, zabierz może głos w dyskusji (forum służy do wymiany poglądów).

Edytowane przez Tim
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym technikiem w MM i potwierdził mi, że jakoś niebawem mają dołączyć kanał przyrodniczy (nazwy niestety nie pamiętał) i na pewno w mojej lokalizacji (Toruń) - lokalny kanał, czyli TV Toruń. Poza tym, w najbliższym czasie w Toruniu mają wyłączyć połowę kanałów analogowych, więc zwolni się sporo miejsce na cyfrówkę. Mówił nawet o kilkunastu kanałach, ale to informacja niepotwierdzona. 

 

Co do Superstacji to na pewno u mnie na razie nie będzie - przynajmniej technicy nie dostali takiej informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety telewizja coś rwie i to na każdym kanale. :/

 

Dostałem informację, że jest nadzieja na wpuszczenie do mojego bloku UPC. Nawet złożyli już jakąś ofertę, niestety dla nas niekorzystną. Wspolnota chcę jeszcze dostać ofertę od Vectry i lokalnego dostawcy telewizji Jambox. Jak będzie UPC to nawet się 5 minut nie będę zastanawiał. MM niestety jest zacofaną kablówką - co raz bardziej to dostrzegam.

 

Chociaż pewnie z rok jeszcze będę musiał poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim Niby masz 696 postów ale jakoś rzadko Cię tu widać na tym forum. I dlaczego dalej porównujesz UPC do Multimedia Polska ? Mr.Chiquita jak też i ja pisaliśmy we wcześniejszych postach, że na dodanie nowych kanałów nie pozwala infrastruktura sieci, sieć jest niejednorodna, a dlatego jest niejednorodna ponieważ Multimedia Polska przejęła większość innych mniejszych kablówek, w których właśnie jest inna infrastruktura. Rozmawiałem z miejscowym technikiem i pytałem się z ciekawości jakim cudem upchnęli Eleveny nie redukując wszędzie analogu ? Odpowiedział, że to rezerwa, u mnie były jeszcze 4 wolne kanały, po dodaniu Elevenów zostały dwa albo jeden. Miejsca naprawdę już prawie nie ma, bo miejsce zajmuje: analog, DTV czyli cyfrowa, VoD, telefon, Internet, a gdzie nie gdzie jeszcze wpuszczona w kabel DVB-T i tylko redukcja analogu rozwiąże problem. Przyjmuje do wiadomości Twoją uwagę i zabieram głos w dyskusji, ale na Twoim miejscu poczytałbym dawniejsze posty bo muszę się powtarzać z tym co już wcześniej było pisane w tym temacie.

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...