Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, killerów dwóch napisał(a):

Nie do końca. DUK to jest jeszcze dział należący i mający siedzibę w Multimedia, podczas gdy cała obsługa klienta jest obrabiana przez Vectrę. Dlatego też konsultanci z Vectry nie przekierowują rozmów do DUK Multimedia. Amen.

To dziwne bo mnie przełączyli bez problemu do działu utrzymania klienta.  Inna sprawa że u nich to jak zawieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, killerów dwóch napisał(a):

 

16 godzin temu, killerów dwóch napisał(a):

@Martin11 Dzwoniłem na tel. 244 244 333. Dział Utrzymania Klienta. Posiadam u nich tylko sam internet 1,2 Gb/s. Umowa kończyła mi się 1 kwietnia br. a ja dzwoniłem po 20 marca br. Radzę zadzwonić tak ze dwa tygodnie przed końcem umowy. Poprzednio miałem internet 600 Mb/s za 55 zł, a teraz 1,2 Gb/s za 

 

KOLERÓW DWÓCH  -- Czy w tej umowie, masz antywirus EMIL na trzy urządzenia? Oraz, czy masz dom jednorodzinny, czy blok? Bo to też ma znaczenie ponieważ do domu jednorodzinnego pobierana jest opłata za utrzymanie łącza, w kwocie 20 zł,  którą ja mam mieć.

Edytowane przez Martin11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pln napisał(a):

To dziwne bo mnie przełączyli bez problemu do działu utrzymania klienta.  Inna sprawa że u nich to jak zawieje. 

 

Jak ostatnio dzwoniłem na infolinię sprzedażową Vectry 601601601to konsultantka odebrała mówiąc:

"Multimedia grupa Vectra ..."

Może obsługują wszystkich klientów i nie spojrzała na monitor, pewnie wyświetla na jaki numer dzwoni my, a ja dzwoniłem z numeru którego również w bazie nie mają 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Martin11 napisał(a):

 Bo to też ma znaczenie ponieważ do domu jednorodzinnego pobierana jest opłata za utrzymanie łącza, w kwocie 20 zł,  którą ja mam mieć.

Opłatę Ci obniża do 0 zł.  Żadnego Emila nie bierz. To nic nie warte. Czytaj ten wątek i zobaczysz jak ludzie to rozgrywali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pln napisał(a):

Opłatę Ci obniża do 0 zł.  Żadnego Emila nie bierz. To nic nie warte. Czytaj ten wątek i zobaczysz jak ludzie to rozgrywali. 

 

Tak tylko, że korzystam dużo z bankowości elektronicznej w komórce i komputerze. Antywirus EMIL jest na architekturze f security- ,co ma jedno z  najlepszych jąder zabezpieczeń. Faktycznie gdy korzystam z bankowości, to ten antywirus 

blokuje mi przeglądarkę. A podstawowy antywirus Defendere w win10 i 11 to  jest dobry  ,ale tylko do zwykłego przeglądania internetu. A jeśli chodzi o telefon komórkowy, to on jest "goły i wesoły" , bez antywirusa i mogą przestępcy prędzej czy później  wydoić kasę. Wiem bo miałem już taki przypadek, że prawie by mi wyczyścili konto. Tylko antywirus EMIL mnie przestrzegł. Oszustów i złodzieja internetowych jest co liku i lepiej mieć coś niż nie mieć. Ale oczywiście nasza czujność jest najważniejsza i to bez 2 zdań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Uzywaj jeśli chcesz. 

Ja od 10 lat nie używam żadnego antywira. Odkąd jest blokowanie reklam w przeglądarkach wirusa nie miałem. A konto w banku? Trzeba po prostu uwazac. Nie podawać nikomu hasła. Mieć potwierdzenie smsem przelewu itd. 

 

Najwięcej ludzi traci kasę ponieważ sami ja przelewają złodziejom albo podają kody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel napisał(a):

Może po prostu o tym nie wiesz.

Może tak być. Jednak nie widzę żadnych symptomów. No i też zwyczajnie od czasów adblokow ciężko wirusom dostać się do kompa jeśli nie chodzi siw po dziwnych stronkach. 

 

Zasiałeś mi ziarno niepewności. Może ściągnę antywira i sprawdze🤭🤭

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie używałem antywirusa Emil. Kiedyś musiałem za niego płacić 1 zł. bo takie były pakiety w MM. Potem UOKiK dał sporą karę operatorowi za włączanie usług, których klient nie chce. Nie wiem czy jeszcze można wykupić takie coś jak Emil. Jest to bezsensem, jeśli mówicie, że opiera się to na silniku F-Secure. Można pobrać sobie darmowy antywirus jak np. Avast, AVG, ClamAV. Sam F-Secure kiedyś był darmowy (być może dziś też jest nie wiem tego na 100%). Moim zdaniem antywirus to jest konieczność dzisiaj i o ile nie polecam rozwiązań wbudowanych w Windows to już nawet Avast (ma tyle zwolenników ile przeciwników) po prawidłowej konfiguracji dobrze zabezpiecza Windowsa podłączonego do sieci. Jeżeli kolego twierdzisz, że antywirus jest zbędny bo blokujesz reklamy i nie ma wirusów. Nie wiesz czy nie masz, ponieważ nie masz czym tego sprawdzić. Antywirus wbudowany w Windows to jest proteza. Udaje dobry antywirus a przepuszcza mase różnych zagrożeń. Co do wirusów pod windowsem to nie wchodzą one tylko przez reklamy na stronach internetowych, ale przez komponenty syetmowe również. Jest coś takiego jak szpiegowanie przy udostępnianiu informacji o twoim systemie. Następuje to po podłączeniu do sieci internetowej. Każdy Windows ma coś takiego jak DHCP, Netbios, Netbeui, finger (dwa ostatnie komponenty dawniej powszechnie wykorzystywane), protokół ICMP, funkcja ping i itp. Już wysyłając ping na twój komputer po parametrze TTL można zbadać jaki system operacyjny masz zainstalowany. Dalej cyberpzrestępcy szukają luk w komponentach Twojego systemu i Twojego oprogramowania. Dalej już w tym długim wątku rozpisywał się nie będę, bo to nie forum informatyczne, ale jeżeli uważasz, że jesteś bezpieczny bo masz AdBlock i przelewy potwierdzane smsem to jesteś w sporym błędzie. Jesteś bardzo łatwym kąskiem nawet dla amatorskich hakerów. Bardzo słabe zabezpieczenia jakie stosujesz są gorsze od totalnego ich braku. O ile masz Windows 10 tam masz zapewne włączony wbudowany Defender, ale nie spotkałem się by on przed czymś chronił.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, thommy18 napisał(a):

W życiu nie używałem antywirusa Emil. Kiedyś musiałem za niego płacić 1 zł. bo takie były pakiety w MM. Potem UOKiK dał sporą karę operatorowi za włączanie usług, których klient nie chce.

Masz w tej wypowiedzi sporo racji i oczywiście  się zgadzam. Wirusy mogą dostawać się na różne sposoby, nie tylko wyskakującymi okienkami. Ja jednak wiem że antywirusy zabezpieczają przed tymi typowymi znanymi. Jak ktoś chce się dostać do konkretnego komputera to się dostanie. Tu działa psychologia i socjologia. Ludzie sami przelewają kasę na konta bo zadzwoniła pani i mówiła że konto zapasowe albo wnuczek ma kłopoty. Nie trzeba wirusów. Dziś weryfikacja dwuetapowa mocno uprzykrzyła życie złodziejom. Potwierdzenie przelewu smsem  też ponieważ już trzeba mieć dostęp do tego telefonu. Oczywiście okrasc można zawsze, jednak żaden antywir nie zastąpi zdrowego rozsądku i myślenia. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pln napisał(a):

.... Potwierdzenie przelewu smsem  też ponieważ już trzeba mieć dostęp do tego telefonu. ....

Gdzieś kiedyś czytałem, że po skradzeniu danych do konta operatora wyrobiono duplikat karty sim i w ten sposób opędzlowano konto w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2023 o 07:24, maskerano25 napisał(a):

Za 105 zł na 2 lata przedłużenie lub rok mogę wybrać propozycja bez wypowiedzenia dają to co miałem tylko o 6 zł więcej.

 

Pakiet Max box

internet 300mb

Eleven sport

hbo max

canal plus full 

 

Jak bym chciał netflixa to jaka jest realna cena z tym pakietem ?

Dycha drożej. I tak rewelacyjna cena moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapatruje się na przedłużenie umowy - Internet 600/50 za 45zł. W smsie opłaty 45zł (bez eFv 5,01zł drożej wiadomo, dodatkowo 4,99zł więcej za brak terminowego regulowania należności i brak zgód 5,01zł więcej). Martwi mnie ta klauzula inflacyjna. Co jeżeli ja podpiszę umowę a za miesiąc podniosą opłatę - bo inflacja, a ta będzie nawet niższa od tej w momencie przedłużenia umowy? :D Dwa lata się będzie trzeba użerać z umową w której za miesiąc możesz płacić więcej, bez możliwości jej wypowiedzenia - bez kar umownych :D Co sądzicie o takich klauzulach i dodatkowych opłatach? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam smsa z warunkami umowy, ale raz regulamin dostałbym dopiero po akceptacji, dwa znowu rozjeżdzają się terminy zakończenia usług-a konsultantka zapewniała że kończą się w jednym czasie no i te składowe i inflacja. Najgorzej że mam jeszcze Netie do wyboru a tam jest gorzej, wolniej i drożej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to faktycznie noc dobrego bo VDSL. U mnie była modernizacja do FTTH jakieś 4-5 lat temu. I oferty są znacznie lepsze. Dla przykładu pierwsze 3 miesiące 0 zł kolejne 21 miesięcy 95. W tym internet 600 mega, TV ponad 100 kamalów, komórka z 60 giga internetu i Disney + na całą umowę. Wychodzi średnio 84 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...