Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Nie nagrywa na dysk bo tuner nie ma FBC, nagrania masz innych tylko w chmurze.  Nagra tylko  z jednego transpondera. 

To że masz konwerter unicable nie sprawi że tak nagra na dysk jak chcesz z różnych transponderów.  

Jesteś już nudny w swoim kłamstwie o braku FBC.

 

 

Dekoder nawet przy konwerterze universal nagrywa z dwóch różnych transponderów i umożliwia oglądanie z trzeciego, pod warunkiem, że wszystkie one są na tej samej polaryzacji i podpaśmie Hi/Lo. Ten trzeci oglądany kanał oczywiście jest jednocześnie nagrywany w celu działania instant timeshiftu.

 

Wtedy nawet sekwencyjna zmiana kanałów (P+/P-) przeskakuje tylko po tych kanałach co są na tej samej polaryzacji i paśmie, a próba wpisania numeru kanału o innej polaryzacji powoduje monit o niezgodniści.

 

Oczywiscie na konwerterach unicable te trzy jednoczesne nagrywania są już całkowicie z dowolnych kanałów bez ograniczenia polaryzacją czy częstotliwością transponderów. 

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dekoder nagrywa do 2 kanałów na dysk na dowolnym kanale i można oglądać w tym czasie trzeci. Przy ustawieniu trzech nagrań w tym samym czasie zgłaszany jest konflikt. Warunek to ustawienie typu konwertera na inverto idlb.... . Zawsze też można przełączyć konwerter w tryb npvr i nagrywać dalej w chmurze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Matt-1 napisał(a):

Chciałbym wiedzieć czy jak jest dysk w dekoderze to można nagrywać ze wszystkich kanałów czy tak jak jest w NPVR że nagrywać można tylko niektóre kanały ?

 

Na wiekszości kanałów można ustawić nagrywanie na twardy dysk, chyba wszystkich SD i HD. Na kanałach 4K nagrywanie jest niestety niedostępne, a szkoda.

Nagrania można obejrzeć tylko na dekoderze na którym je nagrano, wyjęcie dysku spowoduje utratę nagrań.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Matt-1 napisał(a):

Chciałbym wiedzieć czy jak jest dysk w dekoderze to można nagrywać ze wszystkich kanałów czy tak jak jest w NPVR że nagrywać można tylko niektóre kanały ?

Możesz nagrywać na dysk twardy dowolne programy ze swojego pakietu z wykluczeniem programów 4k. Po włączeniu nPVR możesz nagrywać w chmurze tylko wybrane programy przez operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry posiadam następujący problem. 

Zakupiłem telewizor tcl 75 miniled oraz zostałem użytkownikiem Polsat box. Całość została zamontowana w nowym miejscu zamieszkania.

Mój problem polega na tym że po włączeniu dekodera i tv ( było ustawione włączanie  jednym pilotem na chwilę obecną tv włączam oddzielenie ) dekoder się wyłącza a co za tym idzie również tv. Niekiedy próba włączenia jakiegoś kanału trwa nawet do 10 min jak wszystko zacznie działać normalnie. 

 Polsat box nastąpiła wymiana dekodera na nowy

Pomoc techniczna tcl poprosi o zrobię je ustawień fabrycznych tv.

Niestety problem jest cały czas. 

Na innym dekoderze w innym pokoju problem nie 

Może ktoś miał już taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to odpowiada HDMI CEC średnio to działa na dekoderach Polsatu, chociaż ostatnio coraz lepiej, u mnie mam na dekoderze wyłączone HDMi CEC dzięki czemu przełączanie kanałów działa z pilota TV a włączenie dekodera dokonuje przez funkcję TV wlaczenie urządzenia przy wyborze odpowiedniego HDMI, dzięki temu dekoder nie wymusza nic na TV - włączenie/ wyłączenie. Ale fakt kilka prób włączenia wyłączenia funkcjonalności na tv/ dekoderze + reset powodowało wcześniej ze zaskakiwało normalne sterowanie przez HDMI CEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. Nie działa mi nagrywanie sezonów na Epic Drama na dysk lokalny. Nagrywanie w chmurze działa prawidłowo. Może ktoś dla mnie to sprawdzić? Np przy Detektywie Murdoch  , wyskakuje komunikat w górnym prawym roku o błędzie. Nie wiem czy to jest problem u mnie czy globalny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak próbuję ustawić nagrywanie. W górnym prawym rogu wyświetla się błąd że nie może zostać ustawiony harmonogram. Problem chyba jest u mnie na koncie. Miałem ustawione nagrania sezonów w chmurze NPVR i jak chce teraz nagrać to samo na dysku to mam problem. Nie mogę też wykasować zaplanowanych nagrań.  Rozwiązanie jest ustawienie nagrań na zdublowanych kanale w tym przypadku na kanale nr 435. Tu wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dźwiękiem jest tak od zawsze. Jeszcze na starych dekoderach tak to działało, które miały wejście analogowe. Po przełączeniu na stereo dawała się  sterować głośnością. Po przełączeniu na dźwięk 5.1 wyłączał się tor analogowy i zostawało sterowanie przez dekoder zewnętrzny. Możliwe, że dekoder zwyczajnie  wysyła cyfrowy sygnał bez obróbki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w starych rozwiązaniach regulacja głośności z tunera powodowała spadek jakości w torze audio i często nie dekodowalo Dolby przy niskim regulowanym  poziomie sygnału. 

Aktualnie praktycznie wszystkie sprzęty podłączane pod TV mają dźwięk przestrzenny  sterowany w TV który jest hubem  albo przez  TV dla podłączonego zestawu. 

Niestety taki sposób jest wymagany dla poprawnego odtworzenia dźwięku przestrzennego Dolby albo Atmos. 

 

W niektórych tunerach można zaprogramować pilot do sterowania głosem w TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat HDMI-CEC na dekoderze nie działa za małe wsparcie od systemu a programowany pilot potrafi obsłużyć konkretne modele TV po zaprogramowaniu i sterować regulacją dźwięku w TV. 

HDMI-CEC w dekoderach operatorów jest po prostu zje...e  przez producenta sotware tunera ile tylko można doszczętnie  zje...ć na tak prostym sprzęcie . 

Każdy praktycznie tuner czy box  z wolnego rynku ma więcej opcji przez HDMI-CEC niż tunery operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...