Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Akurat modułu do CP sobie nie kupisz. Jeśli chcesz mieć CP w module to tylko w tym, który Ci sprzeda CP razem z kartą(są ze sobą sparowane). Co do Multipakietu - mam Cyfre+ w module od C+ i jestem zadowolony, ale niektórzy się skarżą. Możesz pomyśleć nad modułem uniwersalnym np. takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder philips 3010 (od cyfry+) i chciałbym go użyć do odbioru telewizji na karte. Wiem, że potrzebuje specjalnego blockera i wgrania oprogramowania. Skąd wziąć to oprogramowanie i jak je wgrać??

Chciałbym się również dowiedzieć, czy jest możliwość współpracy dekodera philips 3010 (z tym blockerem dla TNK) z spliterem karty, by móc oglądać równocześnie coś innego na drugim telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Po długich bataliach postawiłem u siebie Telewizję na kartę na tunerze Ferguson FX 7600, jako iż mam stary TV podłączyłem go przez zwykły kabel antenowy.

Tuner dawniej miał u siebie słoneczko, więc wgrałem (niby) oryginalny soft 2.02. Wszystko niby śmiga tak jak należy ale niepokoi mnie brak dźwięku na kilku kanałach min na TVP 1 i TVN. I tu moje pytanie. Czy te kanały mają jakiś specyficzny dźwięk (cyfrowy?) że nie przechodzi przez mój TV, czy problem leży gdzie indziej.

 

z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kupiłem tuner opticum 8000CICX z czytnikiem Conax. Na początku czerwca aktywowałem w nim kartę TNK. Wszystko bez problemów. Działały w nim wszystkie programy kodowane dla TNK, także 1 program TVP z transpordera 10892. Po dwóch tygodniach tuner wraz z kartą pojechał do Szwecji. Po podłączeniu do anteny satelitarnej zadziałąło wszystko oprócz fonii na TVP 1. Tuner obsługuje bez problemów wszystkie programy TNK oprócz Jedynki TVP z transpordera 10892. Na pierwszym programie TVP nie ma fonii, obraz bez zastrzeżeń. Co ciekawe działa bez zakłóceń z poprawną fonią nadawany z tego samego transpordera program TVP 2.

W ustawieniach fonii TVP 1 próbowałem zarówno "auto", jak i "polski" czy "polski dolby". Bez rezultatu. Próbowałem także usuwać program i instalować go na nowo. Nie pomogło. Próbowałem też wpisywać ręcznie pidy. Bez skutku.

Zastanawiałem się też nad przyczyną w postaci niedokładnego ustawienia anteny. W Polsce miałem sygnał 99/91, a w Szwecji poziom sygnału 88, moc sygnału 85. Ale TVP2 z tego samego transpordera działa bez zakłóceń. Próbowałem wyjaśnić sprawę na infolinii TNK. Nic to nie dało. Jaka może być przyczyna, że ten sam tuner po podłączeniu go do anteny w Szwecji stracił fonie na TVP1. I to bez zmiany ustawień.

P.S. Jeszcze jeden objaw. Czasami po przełączeniu audio TVP 1 w "polski dolby" na kilka sekund, i po powrocie na "auto" lub "polski", dźwięk na polskim lub auto pojawia się na mniej więcej 10 sekund i z trzaskiem zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy dobre są parametry techniczne, możesz skorzystać np. stąd, PID Audio dla kanału wynosi 104. Zrób jeszcze taki eksperyment: dodaj transponder 10.891, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, przeskanuj go i zobacz, czy będzie prawidłowo odbierać TVP1. A może tuner po prostu się "przywiesił" po dłuższej przerwie w działaniu i wystarczy tylko zrobić mu restart (wtyczka z gniazdka przy włączonym jakimś kanale)? Ostatecznie pozostaje powrót do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkiego o czym piszesz. Bez rezultatu. Niestety nie próbowałem lepiej ustawić anteny ze względu na trudną dostępność. Teraz już wyjechałem ze Szwecji i nie dam rady zrobićtego na odległość. Ale skoro dwójka TVP z tego samego transpordera odbiera bez zakłóceń? Nic z tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Noszę się z zamiarem kupna tunera Opticum Multiroom Sat Black. Czy ktoś z forumowiczów posiada dany tuner? Jak sprawuje się z kartą TNK,czy funkcja multiroom w tym tunerku działa poprawnie? Czy firma HOLLEX w niedalekiej przyszłości wprowadzi go do swojej oferty? Gorąco pozdrawiam oczekując na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkiego o czym piszesz. Bez rezultatu. Niestety nie próbowałem lepiej ustawić anteny ze względu na trudną dostępność. Teraz już wyjechałem ze Szwecji i nie dam rady zrobićtego na odległość. Ale skoro dwójka TVP z tego samego transpordera odbiera bez zakłóceń? Nic z tego nie rozumiem.

 

Może po prostu ktoś spróbuje przestawić dźwięk na tym tunerze w TVP 1 z Dolby Digital na zwykły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
W ustawieniach fonii TVP 1 próbowałem zarówno "auto", jak i "polski" czy "polski dolby". Bez rezultatu. Próbowałem także usuwać program i instalować go na nowo. Nie pomogło. Próbowałem też wpisywać ręcznie pidy. Bez skutku.

Jakbyś przeczytał to byś zauważył, że ptok już to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...