Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam TNK i tuner Ferguson FK7900.

Otóż mam taki problem,że moge wyszukać TVN Warszawa

Może mieć jakiś wpływ to,że do konwertera twin wchodzi Tnk(moje) i Cyfrowy polsat (rodziców) ?

Wcześniej podpiąłem mój tuner do kabla od CP i chodziło.

W czym może tkwić błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na twoim tunerze na kablu od CP TVN Warszawa chodzi to teraz CP podepnij pod swój kabel. Jeśli nie będzie działał to wadliwy jest konwerter twin i należy go wymienić. Pamiętaj, że na dekoderze CP nie ma TVN Warszawa na liście kanałów i należy go dodać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz kupić inny tuner. Jest możliwość odbioru na jednym tunerze zarówno Cyfry + jak i TNK. Takie tunery w wersji SD możesz kupić za około 300 zł. Po zakupie wystarczy, że przełożysz do niego swoją kartę Cyfry +, w drugi moduł włożysz kartę TNK i możesz oglądać jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tuner opticum 8000CICX z czytnikiem Conax. Po dwóch tygodniach tuner wraz z kartą pojechał do Szwecji. Po podłączeniu do anteny satelitarnej zadziałąło wszystko oprócz fonii na TVP 1.

Kup najnowszy numer To&Owo - 34.

Pan inż. Kucharek w swojej rubryce, starał się udzielić porady na to pytanie.

 

Po około miesiącu użytkowania tunera w Szwecji ( w połowie lipca) fonia na TVP1 sama w cudowny sposób się pojawiła i jest do dzisiaj bez zakłóceń. Podejrzewam, że w jakiś sposób maczał w tym ręce nadawca TNK. Bo jest to dla mnie niewytłumaczalne w inny sposób. Z chęcią przeczytałbym opinię inż. Kucharka (wysłałem do niego mailem to pytanie pod koniec czerwca) , lecz nie wiem czy jest jeszcze dostępny w sprzedaży ten numer "To i Owo". Byłbym wdzięczny za jakiś cytat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią przeczytałbym opinię inż. Kucharka (wysłałem do niego mailem to pytanie pod koniec czerwca) , lecz nie wiem czy jest jeszcze dostępny w sprzedaży ten numer "To i Owo". Byłbym wdzięczny za jakiś cytat :)

Proszę:

Pan [*****] ma nowego Opticuma 8000 CICX z wejściem kart Conax, w którym aktywował kartę TNK i wszystko działało bez zastrzeżeń do czasu, gdy odbiornik wraz z kartą został wywieziony do Szwecji. Tam jest problem z odbiorem foni na kanale TVP1.

 

Sprawa jest zastanawiająca. Nie ma to nic wspólnego ze złym ustawieniem anteny. Moim zdaniem to problem z samym dekoderem. Proponowałbym powrót do ustawień fabrycznych i ponowne oprogramowanie odbiornika, a jeśli to nie pomoże to wymianę jego oprogramowania, nawet na tę samą wersję. Odsyłam na stronę www producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moze być przyczyną.

Mam ferguson fx 7600 moduł polsatu,c+ no i tnk.Wszystko jest ok.ale czasem na tnk znikają uprawnienia.Karta jest widoczna w menu ale nie można sprawdzic ważności karty pojawia sie puste pole.

Po restarcie tunera wszystko powraca do normy.

Ale po jakimś czasie to co opisane wyżej sie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Potrzebuję nabyć tuner do karty tnk. Połączony ma być po hdmi z telewizorem plazmowym samsunga.

Dobrze by miał upscaler (co prawda nie wiem jak z jakością takiego rozwiązania ale dobrze by było) oraz usb coby korzystać czasem z pvr.

 

Czyli chciałbym:

 

1. Połączenie po hdmi.

2. Upscaller (tak/nie)?

3. USB - łatwiejsza aktualizacja softu (tak/nie?), możliwość nagrywania na pendriva czy też dysk twardy.

4. W miarę przyszłościowy, ale bez szaleństw. Raczej oprócz karty tnk nie będzie w nim nic innego.

 

Po przeglądnięciu alledrogo wychodzi mi na razie:

 

Linbox 7819 CRCI - zasadniczo spełnia moje wymagania, cena jest do przyjęcia (cosik kole 320 zta z kartą startową TNK)

 

Optimum 7300 bądź Ferguson FK7900 - podobne modele - tyle tylko że wyjście hdmi tylko w 576p (o ile się nie mylę) za to tańsze.

 

Ewentualnie Ferguson FK8500. Najdroższy z nich wszystkich ale fajny.

 

Chyba że mają Państwo jakąś inną propozycję.

 

Proszę o pomoc w wyborze bo niestety nie siedzę w temacie, a jak próbowałem zgłębić to mnie głowa rozbolała ;).

 

Acha tuner podłączony będzie do konwertera quad, ewentualnie po zezie będzie jeszcze ciągnał sygnał z astry (a tam ponoć tvp coś zaczyna nadawać - jak wygląda sprawa z kanałami ? jak to zaczytać do tunera?) Konwerter na czaszę 120 cm. Zasadniczo mam poziom 90 % sygnał, jakość 70-80 % a ber sobie skacze. Przy okazji jaki konwerter quad kupić raczej z niższej półki.

 

Póki co to mam w domu orginalny tuner n - ki ale on jest spięty z telewizorem crt, oraz orginalne tuner tnk - kupiony w zestawie. No i potrzebuję coś do pooglądania na szajsungu. Pozdrawiam. Proszę o pomoc w zakupie.

 

Acha. Nie myślę o polsacie mini czy cyfrze + , tak że nie jest konieczne gniazdo ci czy też moduły dostępowe. Ale gdyby były to zawsze jest plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam ponoć tvp coś zaczyna nadawać

To niewiele czytałeś na temat tego, co się aktualnie dzieje na orbicie... 8)

No ale skoro ten wątek został poruszony, to idąc po linii jak najniższego kosztu tylko ten ostatni się nadaje, czyli FK8500 ...

Na marginesie.. dlaczego kogoś innego obarczasz tym swoim bólem głowy... :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem troche ten watek i mam pytanko. Czy jest jakis Ferguson, ktory dobrze radzi sobie z EPG??

 

Spodobala mi sie mozliwosc nagrywania poprzez USB w np. Ferguson 6900, ale uzytkowwnicy pisza, ze EPG na nim to dramat.. W tej chwili mam Technisata Digit S2 i tak sobie zadowolony jestem, chcialbym go zmienic na cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tydzień temu kupiłem Fergusona FK6900CR i wczoraj aktywowałem na nim TNK. Tuner sprawdza się bardzo dobrze. Aktywacja przebiegła w ok.10 minut. Ponadto tuner bardzo dobrze radzi sobie instalacją sat z wieloma konwerterami (u mnie 3). Przełączanie kanałów jest szybkie. Jeśli chodzi o EPG to sprawuje się dobrze. Co prawda trzeba odczekać kilka sekund, zanim pobierze się na kilka następnych dni (jeśli jest nadawane), ale działa na prawie każdym kanale z oferty TNK (wyjątkiem jest chyba nSport, ale może była to tylko przerwa techniczna lub coś innego). PVR jeszcze nie testowałem. Ja jestem zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...