Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konwerter jest jak najbardziej odpowiedni, tylko pytanie, czy sprawny? Z innych możliwych przyczyn to możesz mieć uszkodzony tuner, albo coś w nim namieszane z ustawieniami, nie fachowo zarobione wtyczki F, na drodze antena - satelita stoi jakaś przeszkoda, np. drzewo, budynek, czy też brak umiejętności w ustawianiu anteny. Nie napisałeś, czy cała instalacja jest nowa, czy już była używana w tym samym miejscu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zainteresowałem sie TNK..... ciaaach....

przeczytalem ten post i zaczal mnie intrygowac.rozumiem z niego ze moge sobie tuner podlaczyc z komputerem i wykorzystac w nim dysk( zamiast dysku zewnetrznego) i nagrywac? mam fergusona fk 6900.w jaki sposob moge tak zrobic?

 

Witam.

Sprawa jest prosta. Otóż potrzebna jest karta telewizyjna, która ma opcje nagrywania. Takie karty sa niedrogie i dostępne w niemal każdym sklepie komputerowym. :o . Obecnie oglądam "nagrywanki" na 37" tv i wygląda to całkiem dobrze :> .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że kupiony przeze mnie linbox okazał się "uszkodzony", sprzedawca zaoferował mi na wymianę tuner Technisat Digit S2-CD albo Ferguson FK-6900.

Podpowiedzcie który wybrać :) Oczywiście wiem, że ferguson ma pvr co napewno jest na plus. Ale który jest lepszy (nowszy?) technicznie? który daje ładniejszy/mocniejszy obraz ? którym szybciej kanał zmienię ? itp itd.

 

Z góry dzięki :) dziś muszę podjąć decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości obrazu to Ferdek posiada złącze component ale nie ma trybu RGB przez Euro.

Technisat ma mniejsze gabaryty co jest zaletą ale trzeba wyłamywać kartę sim.

Według mnie Technisat ma lepsze menu - ładniejsze i bardziej intuicyjne. Ma też lepsze EPG - tutaj bije Ferdka na głowę.

Ja najpierw używałem Technisata ale przesiadłem się na ferdka głownie ze względu na PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge prosic o pomoc? Jak ustawic monoblocka? Bo teraz po zmianie FEC kanaly z TNK odbieram z jakosci 75% a na Eurosporcie z Astry mam 50 jakosci zas na DSF w ogole sygnalu brak...Mieszkam w Warszawie.

Jaki rozmiar ma Twoja antena? Monoblock zakłada się na antenach 85-90 cm. Jeśli taką posiadasz to musisz pokombinować z ustawieniami anteny i samego konwertera. Jeśli antena ma inny rozmiar niż podany przeze mnie to może być problem z odbiorem ale ja miałem monoblocka nawet na antenie 115 cm i problemów z odbiorem nie było żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wybór, też bym ci go jak najbardziej polecił. Z Technisat Digit S2-CD, są same problemy a to asystent a to, że trzeba kartę wyłamywać no i jeszcze, że nie ma zegara na wyświetlaczu

mi technisat wieszał się z częstotliwością 2x na godz. nie polecam. ogólnie albo ferdek albo opticum bez różnicy każdy chodzi ok testowałem juz kilka i z zadnym nie mam problemów. zero reklamacji na 30 szt. sprzedanych. polecam opticum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykorzystać do tego modulator w magnetowidzie. Może być to stary, nie działający magnetowid - aby tylko modulator miał sprawny. Podłączasz wtedy tuner TNK pod euro lub chinche w magnetowidzie i kablem antenowym podłączasz magnetowid do telewizora. W magnetowidzie ustawiasz AV1 lub AV2 (w różnych modelach magnetowidów oznaczenia mogą być inne, np. EXT 1, EXT 2) w zależności od tego pod które wejście podłączyłeś kabel euro. Radzę podłączać pod wejście oznaczone numerem 2 bo zazwyczaj ono jest wejściowe. W telewizorze programujesz odpowiedni kanał i gotowe. Jeśli nie masz dostępu do magnetowidu możesz też kupić zewnętrzny modulator. Koszt ok. 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ewentualnie" to raczej chyba złe określenie. Bo ten za 199 to odbiornik stworzony we współpracy (TVN i TechniSat) a więc dobra współpraca softowo - hardwerowa.

Każdy inny wybór będzie niestety skutkował jakimiś niedociągnięciami!

 

trzeba kupić takie coś .jest to chyba najtańszy dekoder do conax,albo ewentualnie ten za 199 zł co reklamują .no i do tego oczywiście antena ale antena to juz we własnym zakresie bo oni raczej nie bedą sprzedawać anten

 

dekoder conax za 149 zł http://www.allegro.pl/item441972843_naj ... conax.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas mozliwość podłączenie tunera TNK z wyjsciem euro do starego tv sony gdzie jest tylko wyjście na antenę analogową??

Bez dodatkowych utrudnień Big Sat BS-S 67 lub Opticum 4160 - identyczne tunery z modulatorem, oba z softem specjalnie do TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z Philipsem 6010 który próbowałem odpalić pod TNK.

Wgrałem soft 8.03 i aktualną listę kanałów ale odbieram tylko programy FTA.

Karta tNK aktywowana w innym tunerze, antena ustawiona prawidłowo (syg.80-90% z HB), soft wgrał się bezproblemowo.

Może coś źle ustawiłem w multiloaderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...