Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Philipsem 6010 który próbowałem odpalić pod TNK.

Wgrałem soft 8.03 i aktualną listę kanałów ale odbieram tylko programy FTA.

Karta tNK aktywowana w innym tunerze, antena ustawiona prawidłowo (syg.80-90% z HB), soft wgrał się bezproblemowo.

Może coś źle ustawiłem w multiloaderze?

 

Witam

A próbowałeś wachlowć kartą to znaczy wyciągnąć ją i wsadzić z powrotem na kanale TVN i poczekać.

Mam to samo oprogramowanie w Philipsie 6010 plus lista i mi wszystko działa.

Skąd miałeś listę kanałów może w niej jest błąd.

Zaznacz również w Muliloaderze Ustawienia Config { zapisz nowe}.Ja tak zawsze robię i działa bez problemu.

Napisz czy Ci coś pomogłem i czy Ci działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drago dziękuję za odpowiedź!

Lista jest świeża, zawiera TV4 i Kino Polska , niekodowane chodzą bez problemów.

Zrobiłem to wachlowanie, o którym pisałeś, odczekałem ok.15 minut, ale nadal nic.

Jeszcze raz wgrałem soft, listę no i zapisałem config. Ustawiłem TVN, zawachlowałem i dalej ciemność.

 

Czy w ustawieniach configu multiloadera (używam v.08a), w zakładce "blokery" coś zaznaczasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drago dziękuję za odpowiedź!

Lista jest świeża, zawiera TV4 i Kino Polska , niekodowane chodzą bez problemów.

Zrobiłem to wachlowanie, o którym pisałeś, odczekałem ok.15 minut, ale nadal nic.

Jeszcze raz wgrałem soft, listę no i zapisałem config. Ustawiłem TVN, zawachlowałem i dalej ciemność.

 

Czy w ustawieniach configu multiloadera (używam v.08a), w zakładce "blokery" coś zaznaczasz?

 

Witam ponownie

 

Nic nie zaznaczam w ustawieniach w zakładce "blokery" u siebie mam tylko zaznaczone Włącz obsługę DiseqC 1.0 bo posiadam 2 konwertery.Używam Multiloadera ver. 8.0.4.2

A gdzie wgrywasz listę kanałów w sofcie 8.03 listę można wgrać tylko do EEPROMA.Lista kanałów FLASH jest nieobsługiwana.

Czytnik w tunerze rozumiem że Masz nie przerabiany.

Napisz czy coś Ci pomogłem jak nie będziemy próbować dalej musi ruszyć.

 

ps. Lista kanałów musi Być listą Eeprom pod TNK później zawachluj kartą na TVN poczekaj do 15 minut zmień kanał i zobacz czy zaskoczyło powinno wskoczyć dość szybko ja nigdy na to nie czekałem 15 minut 3,4 minuty góra a zazwyczaj o wiele szybciej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linbox F16, Linbox 7816CR (oba odtwarzają divx i nagrywają na pendrive'a) za około 150zł plus karta tnk

Opticum 7260 PVR VFD (lub bez VFD) ok. 170zł - nagrywa na pendrive'a ma moduł CAM plus do tego karta tnk

 

chyba tyle w temacie, zakładam że to nowe ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Nic nie zaznaczam w ustawieniach w zakładce "blokery" u siebie mam tylko zaznaczone Włącz obsługę DiseqC 1.0 bo posiadam 2 konwertery.Używam Multiloadera ver. 8.0.4.2

A gdzie wgrywasz listę kanałów w sofcie 8.03 listę można wgrać tylko do EEPROMA.Lista kanałów FLASH jest nieobsługiwana.

Czytnik w tunerze rozumiem że Masz nie przerabiany.

Napisz czy coś Ci pomogłem jak nie będziemy próbować dalej musi ruszyć.

 

ps. Lista kanałów musi Być listą Eeprom pod TNK później zawachluj kartą na TVN poczekaj do 15 minut zmień kanał i zobacz czy zaskoczyło powinno wskoczyć dość szybko ja nigdy na to nie czekałem 15 minut 3,4 minuty góra a zazwyczaj o wiele szybciej.

 

Pozdrawiam

Ten tuner nabyłem z drugiej ręki i nie wiedziałem czy ktoś dokonywał w nim jakichś przeróbek.

Po otwarciu obudowy zabaczyłem w pobliżu czytnika jakiś układ na kabelkach , który wydawał mi się jakby z innej bajki. Nie jestem biegły w elektronice ale zaryzykowałem i usunąłem go. Jednak po włączeniu tunerka nadal panowała ciemność na ekranie.

Jeszcz raz dokładnie obejrzałem płytkę w poszukiwaniu jakichs podejrzanych elementów i zobaczyłem przecięte ścieżki w pobliżu miejsc lutowania tych kabelków. Połączyłem je, włączam tuner i odpaliło od razu!!!

 

Drago wielkie dzięki za pomoc i naprowadzenie na właściwy trop! Chyba przywróciłem tuner do pierwotnego stanu. Bez tego mógłbym tylko wachlować i wachlować . . . .

 

wszystko chodzi, nie mam tylko TV4, lista to napewno eeprom. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignacy napisał

 

Ten tuner nabyłem z drugiej ręki i nie wiedziałem czy ktoś dokonywał w nim jakichś przeróbek.

Po otwarciu obudowy zabaczyłem w pobliżu czytnika jakiś układ na kabelkach , który wydawał mi się jakby z innej bajki. Nie jestem biegły w elektronice ale zaryzykowałem i usunąłem go. Jednak po włączeniu tunerka nadal panowała ciemność na ekranie.

Jeszcz raz dokładnie obejrzałem płytkę w poszukiwaniu jakichs podejrzanych elementów i zobaczyłem przecięte ścieżki w pobliżu miejsc lutowania tych kabelków. Połączyłem je, włączam tuner i odpaliło od razu!!!

 

Drago wielkie dzięki za pomoc i naprowadzenie na właściwy trop! Chyba przywróciłem tuner do pierwotnego stanu. Bez tego mógłbym tylko wachlować i wachlować . . . .

 

wszystko chodzi, nie mam tylko TV4, lista to napewno eeprom. Co może być przyczyną?

 

Witam ponownie

 

Cieszę się że mogłem Ci choć trochę pomóc jeśli chodzi o TV4 miałem ten sam problem też mi nie chodziło.U mnie błąd był w liście kanałów z listy z której skopiowałem ustawienia TV4 do swojej listy poprostu lista była robiona przed włączeniem TV4 do TNK i przypuszczam że u Ciebie też jest tam błąd.

Musisz programem DSXedit 1.4 somebody v0.5 popr. Zmienić ustawienia w liście kanałów.A mianowicie otwierasz w programie swoją liste klikasz 2 razy na TV4 i pokazuje Ci się tabelkai zmieniasz w linijce ECM PID Mode na 1st for CA_ID automatycznie powinno się zmienić w linijce wyżej CA ID na 0B00 i to wszystko dajesz ok i zapisz.Myślę że resztę parametrów tego kanału masz prawidłowe.To chyba wiesz ale przypomnę musisz zmienić parametry kanału podstawowego na 13456 bo inaczej ściągnie Ci listę z nieba Cyfry+.Zmieniasz to też w programie DSXedit naciskasz na Parametry kanału podst.otwiera się tabelka i zmieniasz w niej Częstotliwość na 13456.Następnie w Ustawieniachzaznacz Zapisuj złe parametry kanału podstawowego.,no i oczywiście zapisz zmiany w liście.I to wszystko zostaje tylko wgrać listę do tunera.

 

Napisz czy TV4 Ci ruszył

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż zamierzam w przyszlym czasie zakupic dekoder ferguson 6900 CR. I teraz moje pytanie : KTo ma takowy dekoder i czy jest wart ceny , czy sie zacina itp itd.

 

to podaj cenę za ile chcesz go kupić, ten dekoder występuje w dwóch obudowach, nie ma slotu na moduły CAM, ale zakładając że używać będziesz tylko TnK to jest za drogi chyba że masz jakąś super cenę to się pochwal, odpiszemy Ci czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tunery opticum 4060 też mogą być do canala, moja rada poszukaj linboxa f16 on kosztuje 145zł a 175zł z kartą na 3 miesiące (nie wiem jakim cudem) a jest kopią bardzo lubianego Opticum X11 z mocniejszym procesorem (odtwarza divx), 6900CR występuje w dwóch różniących się wizualnie modelach ale w obu oprogramowanie jest na tyle stabilne że oglądanie legalnie kanałow nie powoduje zwisów, zastanów się tez nad 7260 PVR VFD które pojawiły się na rynku w cenie ok. 180zł (z Niemiec przywieźli pewnie) i mają moduł CAM i HDMI jest to odpowiednik cenionego w Polsce 7300 PVR VFD

 

moja rada to dołożyć do 7260 PVR albo brać linboxa f16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Cieszę się że mogłem Ci choć trochę pomóc jeśli chodzi o TV4 miałem ten sam problem też mi nie chodziło.U mnie błąd był w liście kanałów z listy z której skopiowałem ustawienia TV4 do swojej listy poprostu lista była robiona przed włączeniem TV4 do TNK i przypuszczam że u Ciebie też jest tam błąd.

Musisz programem DSXedit 1.4 somebody v0.5 popr. Zmienić ustawienia w liście kanałów.A mianowicie otwierasz w programie swoją liste klikasz 2 razy na TV4 i pokazuje Ci się tabelkai zmieniasz w linijce ECM PID Mode na 1st for CA_ID automatycznie powinno się zmienić w linijce wyżej CA ID na 0B00 i to wszystko dajesz ok i zapisz.Myślę że resztę parametrów tego kanału masz prawidłowe.To chyba wiesz ale przypomnę musisz zmienić parametry kanału podstawowego na 13456 bo inaczej ściągnie Ci listę z nieba Cyfry+.Zmieniasz to też w programie DSXedit naciskasz na Parametry kanału podst.otwiera się tabelka i zmieniasz w niej Częstotliwość na 13456.Następnie w Ustawieniachzaznacz Zapisuj złe parametry kanału podstawowego.,no i oczywiście zapisz zmiany w liście.I to wszystko zostaje tylko wgrać listę do tunera.

 

Napisz czy TV4 Ci ruszył

 

Pozdrawiam

 

Na TV4 faktycznie miałem ECM ustawione jako AutoSeca (podobnie na innych kanałach, ale widocznie to nie wpływało niekorzystnie na ich odbiór). Zmieniłem i wszystko działa. Reszta parametrów była taka, jak ją opisałeś wyżej.

 

Jeszcze raz dziękuję za fachową pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam problem z dekoderem opiticum 4060CX jak włożę przewód od anteny dekder dziwnie się zachowuje na wyświetlaczu pojawia się napis ON później on a na końcu wyłącza się i zapala czerwona dioda i tak w kółko jak wyjmę ten przewód to dekoder pracuje dobrze ale co mi po tym :) bardzo proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...