Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zainteresowałem sie TNK. Pytanie brzmi: czy jest jakis dekoder do tej telewizji z dyskiem twardym

 

obecnie mam CP i tuner Philips, podłaczone do komputera i nagrywam sobie do woli. 8)

Pomyślałem, że skoro muszę zainwestować w nowy tuner to kupie z HD bo komputer wylatuje do innego pomieszczenia ( żona powiedziała "dość" )

 

z góry dziekuje za wszelkie info

 

Pozdrawiam

 

(do moderatora: mam nadzieje, że teraz dobrze umieściłem post :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

widzę ze TNK oferuje 2 modele TECHNISAT DIGIT S2-CD albo GLOBO OPTICUM X10

 

Ktory z nich jest lepszy ? czy sie tak samo grzeją jak Echostary DSB 717 ?? Czy obraz jest taki sam czy gorszy ??

 

A jak z solidnością ? czy sa zaniki programów ? Na echostarze mam 80 % z talerzem 90, Polska wschodnia. Wiec jest super. A tu jak jest z obrazem ?

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie tylko tuner odpowiada za moc sygnału tylko przede wszystkim wielkość i precyzja ustawienia anteny. Na jednym tunerze jest 80%, na innym 99%, na jeszcze innym 69% a w rzeczywistości na każdym z tych tunerów sygnał jest taki sam bo nie ma co porównywać wskazań pasków różnych modeli tunerów bo to są rzeczy nieporównywalne.

Z tych dwóch tunerów na plus wypada Globo. Przede wszystkim ma możliwość obsługi standardowego rozmiaru kart kodowych. Po wgraniu odpowiedniego oprogramowania będzie też współpracował z kartami Cyfry+. Ma dodatkowo USB. Technisat ma obsługę tylko kart SIM i nic poza TNK nie będzie w nim działać (jeszcze MTV Unlimited zadziała). Nie ma też USB. Na plus za Technisatem przemawia to, że do tej marki mam większe zaufanie i miałem do czynienia z tym tunerem, działał bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Założyłem temat , ale natychmiast został zamknięty. Oto jego treść:

 

Opis problemu.

Mam TNK od ok. dwoch miesiecy. Kupilem zestaw na allegro. Jest to Opticum 4060CX, czasa Corab 80, konwertery Opticum 02F, przelacznik diseq Opticum.

 

Po walce z [beep] listami kanalow TNK pozostal jeszcze jeden problem.

Nagminnie lubiace sie zacinac kanaly TVN, TVN7, rzadziej Discovery czy np TVN Turbo.

Z menu odbiornika dane co do sygnalu:

sila ok 65%

jakosc ok 70%

Przy tych parametrach moim zdaniem nie powinno juz byc zadnego problemuu w odbiorze. Niestety tak nie jest. Natomiast Astra ustawiona tylko na sztuke przy parametrach 50% sila, i ok 30-40% jakosci dziala swietnie. Nie zdarzylo mi sie na kanalach odbieranych z Astry zauwazyc jakiegokolwiek przyciecia obrazu.

Wiec pytam Was. Co jest?

Do glowy przychodza mi w tym momecie jedynie 2 rozwiazania.

1. BER

2. Odbiornik Opticum 4060CX jednak nie jest jednak dobrym wyborem.

 

Ad.2.Zdecydowalem sie na Opticum 4060CX poniewaz mam juz u rodzicow pod swoja opieka jego starszego brata Opticum 4050CX. Ten sprawuje sie ok. No ale dziala z antena 120cm, i osiagam na nim jakosc w granicach 90-95% i sile sygnalu w granicach 80-85%. I co najwazniejsze ma w ustawieniach antenki pozycje BER, gdzie mozna podejrzec aktualne dane.

 

Ad.1. Niestety soft Optucum 4060CX nie pozwala mi na podglad parametru BER. Wiec prosze Was o jakies podpowiedzi odnosnie tego, czy rzeczawiscie ten BER moze miec w moim przypadku takie znaczenie. Posiadam jedynie jakis tani SATFINDER z linijka diodowa. Ale zarowno kierowanie sie jego skazaniami, jak i wylacznie tym co wyswietla dekoder daje mi takie same wyniki. Max sila 65%, max jakosc 70% .

Dajcie jakies pomysly. Ja juz wysiadam.

 

Czy mozecie mi udzielic jakiejs odpowiedzi odnosnie:

Do glowy przychodza mi w tym momecie jedynie 2 rozwiazania.

1. BER

2. Odbiornik Opticum 4060CX jednak nie jest jednak dobrym wyborem.

 

?

 

Juz zrobilem zamiane mojego 4060CX, na dekoder rodzicow 4050CX.

Jest niewielka poprawa jezeli chodzi o tvn-y, ni ezacinaja sie tak czesto

Jednak wystapil znacznie wiekszy problem. Wiele transponderow ma jakosc marna ok 30%. lub 0%.

Stad wynika posty wniosek. Musze zdecydowanie poprawic ustawienie anteny.

I tuznowu problem.

Ktory transponder uzyc do optymalnego ustawienia? W temacie na tym forum jest wyszczegolnione kika transponderow na ktorych mozna uzyskac optymalne wyniki. Jednym z nichjest transponder z ktorego jest nadawany 4funTV. Odziwo program ten odbieral bardzo dobrze na moim 4060cx. A juz po zmianie na 4050CX jakosc n atym kanale wynosi 0!

I mysle, ze wlasnie tutaj musze sie skupic.

Kwestia techniczna.

W 4050CX mam wskaznik poziomu BER. CO zauwazylem na TP o ile dobrze pamietam 11393 ( tvn-y) Wskaznik BER ciagle mi skacze. Powiedzmy ze patrzac na niego przez 1 minute, to 10 sekund mam okolice 10%, astepni egwaltowne skoki przez ok 30 sekund na poziom ok 80-90,i nastepni eznowu rowna do dolnych granic.

Wiem, ze najlepiej jezeli BER bylby stabilny i jak najnizszy.

Jak ugrysc ta sprawe.

Na 100% musze zajac sie ustawieniem anteny, konwerterow. Podpowiedzcie jak do jakosci dopasowac wskaznik BER i najlepiej na ktorym transponderze( kanale TV) .

Zasadniczo sama oferta TNK jakos przejdzie , ale jestem takze bardzo zainteresowany odbiorem kanalow FTA, wiec potrzebuje zloty srodek na wszystkich transponderach.

Dziekuje za okazana pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch tunerów na plus wypada Globo. Przede wszystkim ma możliwość obsługi standardowego rozmiaru kart kodowych. Po wgraniu odpowiedniego oprogramowania będzie też współpracował z kartami Cyfry+. Ma dodatkowo USB.

 

Technisat ma obsługę tylko kart SIM i nic poza TNK nie będzie w nim działać (jeszcze MTV Unlimited zadziała). Nie ma też USB.

 

hmm...

 

Na plus za Technisatem przemawia to, że do tej marki mam większe zaufanie i miałem do czynienia z tym tunerem, działał bez zarzutu.

 

Czyli rozumiem że powinienem wybrac TECHNISAT DIGIT S2-CD bo pewny ? A Globo to co jakiś chiński wynalazek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wskazać faworyta. W Globo jest możliwość oglądania Cyfry, TNK i MTV Unlimited. W Technisacie tylko TNK i MTV Unlimited. W Globo będziesz mógł wgrywać listy kanałów z pendrive'a a jest to bardzo wygodne. W Technisacie trzeba wszystko mozolnie ustawiać ręcznie. Osobiście mam lepszą opinię o Technisacie ale Globo to też dobra marka. Globo ma więcej możliwości. Wybrałbym Globo ale decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) , widze ze jesteś dośc zorientowany w temacie.

 

W Globo będziesz mógł wgrywać listy kanałów z pendrive'a a jest to bardzo wygodne. W Technisacie trzeba wszystko mozolnie ustawiać ręcznie.

 

Jak to wgrywać liste kanałów z pendriva ?? a nie wystarczy do tego zrobic szukaj kanałów pilotem aby miec kanały jak w Echostarze DSB 717 ?? to snaczy ze wogole nie bede mogł ogladac kanałów ? Sorki ale nie rozumię...

 

Osobiście mam lepszą opinię o Technisacie ale Globo to też dobra marka. Globo ma więcej możliwości. Wybrałbym Globo ale decyzja należy do Ciebie.

 

A Globo nie jesrt przypadkiem chińskie ?? Technisat słyszałem gdzies ze jest chyba niemieckie ? Nie grzeja/ zawieszszają się ?

 

-- jeszcze jedno ważne pytanie czy jak dokonam aktywacji karty to na bank bede mógł ogladac wszystkie kanały wymienione przez TNK ??? czy moze bedą niespodzianki ? Jak wspomniałem talerz 90, mam super nastawionego na hotbirda 13 i mam takze disec (zeza bo korzystam z Astry do ogladania DSF , Eurosportu i Historii)

 

-- CZy te dekodery sa takiej samej jakości co Echostary dsb 717 czy może gorsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wgrywać liste kanałów z pendriva ?? a nie wystarczy do tego zrobic szukaj kanałów pilotem aby miec kanały jak w Echostarze DSB 717 ?? Sorki ale nie rozumię...

Są na tym świecie ludzie, którym ogarnięcie instrukcji obsługi i wyszukanie oraz ułożenie kanałów jest zadaniem nie do przejścia i jak nie dostaną gotowej listy to sobie nie poradzą. ;) Nie mówię tu do "Jarka" - żeby nie było!

 

A Globo nie jesrt przypadkiem chińskie ?? Technisat słyszałem gdzies ze jest chyba niemieckie ? Nie grzeja/ zawieszszają się ?

Globo to firma Polska, a gdzie składają sprzęt to nie wiem. Technisat - Niemiecki ale w Niemczech tego chyba nie składają (zdaje się mają fabryki fabryki w Polsce, Węgrzech, Czechach...)

 

CZy te dekodery sa takiej samej jakości co Echostary dsb 717 czy może gorsze ?

Sprzęt "dla platformy" zawsze jest tworzony na ilość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki USB można łatwo zgrać listę na pendrive'a. Nigdy nie wiadomo co się może z nią stać. Kiedyś przez 3 dni układałem listę kanałów a przed końcem tuner się zawiesił i wrócił do ustawień początkowych. Mało co mnie to do płaczu nie doprowadziło. Od tamtej pory zawsze zgrywam listę kanałów i dzięki temu mogę ją przywrócić w 5 sekund. Dwa razy wcisnąłem przez przypadek "Usuń wszystkie" i też szlag trafił wszystko ale tu już miałem kopie i nic wielkiego się nie stało. Dlatego USB jest tak przydatne. Poza tym dzięki USB można łatwo wgrać nową wersję oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, faktycznie masz racje. Ja tez lubie wygode ale rozumie ze stroje , szukam kanały normalnie tak jak w echostarze dsb 717 (pilotem) i ze jak uaktywnie karte to na bank bede miec wszytskie kanały szybko ?

 

Ale po co w sumie ukladasz liste kanałów skoro oni podaja na swej stronie taki układ kanałów ?

euqyvs.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł bez problemu wyszukiwać kanały pilotem tak jak we wszystkich innych tunerach. Po aktywacji karty TNK jest komunikat, że kanały pojawią się w trakcie 48 godzin. W praktyce pojawiają się już po 5 sekundach, maksymalnie do 10 minut. Listę kanałów układam tak by mnie odpowiadała. Kto powiedział, że na 1 musi być TVN, ja ustawiłem na 9 bo tak mi odpowiada itd. Możesz zostawić tak jak jest, możesz ułożyć po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz rozumie wszytko, no to super , ja tez lubię miec wszystkie kanały pod reka i tak ulozone z astry i hotbirda abym jej mial obok siebie blisko. DSb 717 az tak pobawic sie nie pozwalał.

 

Słuchaj a powiedz mi jak jest z jakościa ogolna tych programów i solidnościa TNK. CZy jak juz po aktywacji mam kanały to czy te kanały mi nie znikaja co jakis czas. Czy takie rzeczy sie zdarzaja i dlaczego. Pytam bo póki co jestem w Polscie pakiet mini i tam takich przejść z brakiem kanałów nie mialem chociaz dsb 717 sie mocno grzeje.

 

Czy Tobie sie takie cos kiedys przytrafiało i co wtedy robiłes i ile to czasu im zajmowało ?

 

>>> Jeszce jedna sprawa najpierw aktywowales karte przez net i szukales kanałów czy odwrotnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały są nadawane w przyzwoitej jakości. Zastrzeżenia mam tylko do TVP Info/TVP Warszawa. Tu słaby dźwięk jaki towarzyszy temu przekazowi mnie po prostu męczy. Ale z tego samego przekazu korzysta n, Cyfra+ i Orange, reszta ok. Jak dokonasz aktywacji i nie zapomnisz o doładowaniach to wszystko będzie w porządku. Jak po trzech lub sześciu miesiącach (w zależności na jaki okres kupisz kartę) nie doładujesz karty to zostanie Ci tylko TVP 1, TVP 2, TVN, TVN 7 i religia.tv. Trzeba pamiętać o terminach by nie narażać się na przerwę w odbiorze pozostałych kanałów. Warto najpierw wyszukać przynajmniej kanały z 11.393 gdzie jest TVN. Ustawić tuner właśnie na TVN, wtedy aktywować i czekać aż TVN się pojawi. Nie dotykać pilota i nic nie robić aż się pojawi. Po pojawieniu się możesz ustawić resztę. Ale nie ma co przejmować się ustawianiem kanałów bo zarówno Technisat jak i Globo będą miały już wszystkie kanały ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały są nadawane w przyzwoitej jakości. Zastrzeżenia mam tylko do TVP Info/TVP Warszawa. Tu słaby dźwięk jaki towarzyszy temu przekazowi mnie po prostu męczy. Ale z tego samego przekazu korzysta n, Cyfra+ i Orange, reszta ok.

 

1. -- Rozumiem czyli reszta kanałów OK ale czy są one tak dobrej jakości ( obraz) jak w polscacie czy cyfrze + ?? Sory ze tak pytam ale ty sie oreintujesz a ja mam dośc kiepski wzrok i ostry obraz jest dla mnie ważny a poki co do cyfry czy polsatu nie mialem zastrzerzeń.

 

Dzieki za info z aktywacja karty , najpierw włącze dekoder na tvn a potem aktualizacja CZy szukanie kanałów jest automatyczne, tzn. wybierasz opcje szukaj kanały i zasuwa sam je ustawiajac czy ja musze niestety znac połozenie i samemu kazdy kanal odzielnie ustawiać ?? To raczej byloby dośc czasochlonne...

 

2. -- O co chodzi z tym pominieciem Astystenta Instalacji a dokładniej dlaczego nalezy wykonac taka procedurę >> czy nie uszkodze przez to dekodera i czy to tylko dotyczy Technisata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw włącze dekoder na tvn a potem aktualizacja.

Nie aktualizacja tylko aktywacja, której dokonujesz przez internet lub telefonicznie. Szczegółowa procedura jest szczegółowo opisana w zestawie startowym i nie ma co się tu nad tym rozwodzić. Kanały są takiej samej jakości jak w Cyfrowym Polsacie i kanały tak samo wyszukują się automatycznie. Nie przejmuj się żadnym asystentem i nie zadawaj już żadnych pytań tylko jak zamierzasz kupić zestaw TNK to go po prostu kup. Widzę, że jesteś z tych mniej obeznanych w telewizji satelitarnej i przejmujesz się sprawami, którymi nie powinieneś. Powtórzę: jak masz zamiar kupić zestaw to go kupuj, wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualizacja tylko aktywacja...

Chodziło mi oczywiscie o aktywacje , pomyliłem się

 

Widzę, że jesteś z tych mniej obeznanych w telewizji satelitarnej i przejmujesz się sprawami, którymi nie powinieneś

 

Pytam sie dlatego że to wszystko kosztuje , choćby głupie 200zł a a dekoderow TNK nie znam dodatkowo jesli by się sie okazało ze zrobilem coś z wlasnej niewiedzy wtedy przepadnie gwarancja i będę sam na sam z złomem.

 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dosłownie wszystko. Uszkodzony tuner, złe ustawienia tunera, uszkodzony kabel, uszkodzona wtyczka, uszkodzony konwerter, źle ustawiona antena...

Trochę więcej danych, opisz instalację. Sprawdź tuner na innej instalacji (i odwrotnie, podepnij inny tuner do tej instalacji), oczywiście w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zakupiłem zestaw TNK z tunerem opticum x10p. W Związku z tym mam kilka pytań. 1. Gdzię mogę znaleźć nowe oprogramowanie do tego dekodera, wraz z listą kanałów dla TNK ponieważ soft zakupionego odbiornika mam z kwietnia 2009. 2. Znalazłem w Menu odbiornika funkcje uaktualnienia oprogramowania przez USB, ale nie wiem jak wgrać listę kanałów, czy lista wgrywa się wraz z aktualizacją oprogramowania? 3. Jest tam też funkcja zapisu listy z pamięci urządzenia na pamięć Flash, w związku z tym, czy urządzenie zapisuję tylko samą listę, czy także aktualnie zainstalowane oprogramowanie dekodera. 4. Chciałbym włożyć do tego dekodera orginalną kartę Cyfry, podobno, po zmianie oprogramowania obsługuje dekoder także karty Cyfry, mógłby ktoś podać linka do tego oprogramowania, do obsługi kart Cyfry, wraz z listą kanałów dla Cyfry, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...