Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta kolekcja z polskimi filmami to na razie jedyna, która mnie zainteresowała. Postanowiłem sprawdzić i pewnie raz na jakiś czas będę ją wykupywał na miesiąc jeśli będzie jakaś rotacja filmów. Takie moje małe uwagi. Po pierwsze zobaczyłem że kilka filmów jest tam takich, które były do tej pory dostępne w ramach podstawowego Prime. Na szczęście są one dalej dostępne w ramach podstawowego abonamentu. Z drugiej strony jaki sens jest wrzucanie filmów do dodatkowo płatnej kolekcji skoro są dostępne w ramach podstawowego abonamentu? Chyba tylko po to aby podnieść ilość filmów w ramach kolekcji. Druga sprawa to są np. Psy a brak choćby Psy 2, bo nie wiem jak się sprawa ma z 3 częścią tego filmu, może prawa ma Polsat. Ale choćby tej 2 części brak. Moze pojawi się przy okazji jakiejś rotacji, ale niewykluczone że wtedy np. wyleci częsc 1. I tego właśnie nie lubię. Jak jakiś film ma swoje kontynuację to chciałbym obejrzeć wszystkie jego części a nie czekać aż może kiedyś zostaną dodane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trylogią Psów jest problem praw producenckich. Każda część ma innego współproducenta. "Psy 2" należą do Wojciecha Fibaka i częściowo do TVP. "Psy 3" należą do Polsatu.

Obecnie "Psów 2" nie ma w żadnym vod. W telewizji dawno też nie było. Na pocieszenie dodam, że jest to najsłabsza część, choć muzykę ma świetną.

"Psy 3" krążą po kanałach Polsatu i są w Polsat Box Go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy "Psach 2" byli producenci i dystrybutorzy, którzy już nie istnieją (Visa Film International, Syrena Entertainment Group, Neptun Video Center). Ciężko wydobyć prawa do filmu i do samej muzyki Lorenca (nigdy nie było reedycji soundtracka, a jedyne wydanie potrafi być na Allegro po 1000 zł lub więcej). Nie wiadomo do kogo się skontaktować, aby zdobyć licencję na ponowne rozpowszechnianie. Chyba, że do Studia Filmowego Zebra? Ale chyba przeszkodą jest rozmycie praw między kilka firm.

Edytowane przez swordfish
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2023 o 19:51, Pawop napisał(a):

Dla mnie druga część poziomem niewiele odbiega od pierwszej

Jak dla mnie obie pierwsze części sa dobre. Jak chce sobie przypomnieć ten film nie ma opcji abym obejrzał tylko jedynkę. Musi być też dwójka. Jak z pierwszymi Szklanymi Pułapkami czy Kevinami 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2023 o 20:27, swordfish napisał(a):

Przy "Psach 2" byli producenci i dystrybutorzy, którzy już nie istnieją (Visa Film International, Syrena Entertainment Group, Neptun Video Center). Ciężko wydobyć prawa do filmu i do samej muzyki Lorenca (nigdy nie było reedycji soundtracka, a jedyne wydanie potrafi być na Allegro po 1000 zł lub więcej). Nie wiadomo do kogo się skontaktować, aby zdobyć licencję na ponowne rozpowszechnianie. Chyba, że do Studia Filmowego Zebra? Ale chyba przeszkodą jest rozmycie praw między kilka firm.

Można domniemywać ze jedynym dystrybutorem Psów 2 jest TVP, w listopadzie były pokazywane w nocy na TVP HD.

https://sprzedaz.tvp.pl/21771189/psy-2-ostatnia-krew

 

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2023 o 19:34, _Artek_ napisał(a):

Ja zapłaciłem kolejne 49zł za rok a w  tym roku obejrzałem tam może 3 filmy.

U mnie też automatycznie przed chwilą przedłużyła się subskrybcja.

Nawet zapomniałem do kiedy ją miałem. 😀 

Za te 5 dyszek jakieś seriale, czy parę nowych filmów się obejrzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2023 o 18:55, ronnie84 napisał(a):

 

Do tego drugi sezon ,, Reacher" sezon 2.

Rozumiem że to jest nowość? Bo z tego co u siebie widzę to niby ten pierwszy sezon cały oglądałem a drugi nie. Tylko 2 to raptem 3 odcinki. Rozumiem że dodają po jednym raz na tydzień albo i nie?😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 premiery na 2024 rok:

„Fallout” (nowy serial)

„Upgraded” (nowy film)

„Pan i Pani Smith” (nowy serial)

„Musica” (nowy film)

„Outer Range” (nowy sezon)

„Foe” (nowy film)

„Ricky Stanicky” (nowy film)

„Them” (nowy sezon)

„Role Play” (nowy film)

„Niezwyciężony” (druga część drugiego seoznu)

„The Boys” (nowy sezon)

„Wykidajło” (nowy film)

„This Is Me Now” (nowy film)

„The Underdoggs” (nowy film)

„Expats” (nowy serial)

„The Idea of You” (nowy film)

„Reina Roja” (nowy serial)

„Hazbin Hotel” (nowy serial)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2023 o 00:45, Pawop napisał(a):

W styczniu wpadnie kolejna paczka filmów od MGM oraz, tak jak pisałem, pojawi się "Ambulans" i "Wiking" To zapewnie nie wszystko.


 

 

12 godzin temu, Pawop napisał(a):

W styczniu pojawi się "Amsterdam" dostępny dotychczas w D+

 

Czyli istnieje duże prawdopodobieństwo, że filmy z wytwórni Dinseya, Fox, Universal i Paramount będą lądować w drugim oknie na Prime Video. 

 

Czyli dla osoby, która ogląda praktycznie tylko filmy, może sobie odpuścić regularne abonowanie Disney+ czy Skyshowtime. 

Szczególnie ten pierwszy serwis jest dla mnie rozczarowaniem. Prawie 40zł miesięcznie, a filmowo raczej kiepsko i jeszcze te filmy dają gdzieś indziej. Skyshowtime mam zamiar nadal trzymać, bo tutaj chociaż ceną się bronią (12,50zł). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...