Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Monolith to nie wytwórnia, tylko dystrybutor.

Tytuł adresowany do młodszych widzów. Familijna, niedzielna, niezobowiązująca rozrywka. Historia mocno naciągana. Aktorzy starają się jak mogą, aby ratować produkcję przed uznaniem ją za gniot. Dałem ocenę 4/10, czyli mocno poniżej średniej, ale nieco wyżej niż dno. Ten film był kręcony na zapotrzebowanie komunistycznego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Bardzo często logo ZNP pojawia się w tle. Nie dziwię się, że najważniejsze sceny rozgrywają się w budynku ufundowanym przez Stalina, czyli w PKiN. Twórcy wyraźnie tęsknią za PRLem i bratnią przyjaźnią ze Związkiem Radzieckim. Z drugiej strony używają amerykańskich środków wyrazów. Tytułowa postać detektywa ma być połączeniem Indiana Jonesa i porucznika Columbo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 49 złotych serwis jest naprawdę świetną opcją. Wiadomo ma kilka mankametów jak chociażby wygląd i User Experience aplikacji, tym nie mniej za tę cenę nie można narzekać.

 

Ale jena rzecz jest dla mnie tam nieporozumieniem. Wielu tutaj przeszkadza brak polskiej wersji, a mi bardziej przeszkadza, że niekiedy polski lektor to JEDYNA wersja dostępna do obejrzenia. Nie ma możliwości włączenia oryginalnej ścieżki, napisów etc.

 

Przecież to jest jakieś kuriozum i tyczy się niekiedy całkiem dużych produkcji filmowych. Do tego jakość dźwięku/lektora jest skandaliczna i brzmi gorzej niż na pirackim VHS z wczesnych lat 90. Nikt tego tu nie zauważył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafiusz napisał(a):

Faktycznie lektor na niektórych filmach jest jakby głos wydobywał się ze studni. Tragiczny. Zniechęca.

 

Mnie, osobiście, by to specjalnie nie przeszkadzało -- jakość lektora -- gdyby była dostępna oryginalna ścieżka dźwiękowa plus napisy. Bo anglojęzyczne treści oglądam tylko z polskimi albo oryginalnymi napisami. Ale tylko moje prywatne preferencje. Inni pewnie mają inne zdanie. Z tą studnią to trafne porównanie. 

 

Już sam zamysł pozbawienie widza możliwości oglądania filmu z oryginalną ścieżką dźwiękową? To zakrawa na zbrodnię. Ja bym się już cieszył z samego oryginału i angielskich napisów. Bywa tak, że całkiem wysokobudżetowy film jest przez tego lektora wręcz zmasakrowany -- tak słaby jest dźwięk. A sprzęty mam naprawdę niezłe (dwa kina domowe, dwa telewizory) i sprawdzałem różne konfiguracje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike Flanagan opuszcza Netflix i przechodzi do Amazon 

 

https://naekranie.pl/aktualnosci/klub-polnocny-2-sezon-decyzja-netflix

 

Edit

Tutaj trochę więcej informacji o samym odejściu i przejściu do Amazon

https://naekranie.pl/aktualnosci/mike-flanagan-opuszcza-netflix-amazon-studios-prime-1670004878

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mroczna Wieża doczeka się w końcu serialowej adaptacji. Swoich sił w przeniesieniu popularnego cyklu Stephena Kinga na ekran spróbuje Mike Flanagan, który związał się nową umową z Amazonem. Serial powstanie dla platformy Prime Video.

 

W piątek 16 grudnia premiera horroru Nanny będącego pełnometrażowym reżyserskim debiutem Nikyatsu Jusu. Produkcja otrzymała Główną Nagrodą Jury, czyli najważniejszą statuetką zdobytą w trakcie tegorocznej edycji festiwalu filmowego w Sundance.

 

 

 

13 stycznia, 2 sezon i zarazem ostatni Hunters

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...