Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, czerstwy napisał:

Warte uwagi te filmy?

A "Voyager" to film Sci-fi, więc chyba nie w Twoim klimacie. "Królowe przekrętu" to pewnie taka średnia komedia, ale dość głośne nazwiska - Kristen Bell, Vince Vaughn czy Stephen Root. Chyba i tak najciekawszy tytuł z tej trójki. Ale wiadomo - kto co lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czerstwy napisał:

Sci-fi to z automatu odpada w sumie to i te nazwiska nic mi nie mówia.

Bo to nie są gwiazdy pierwszego formatu, ale charakterystyczni aktorzy drugoplanowi. Główne role grają w dubbingu lub w serialach komediowych, które do nas nie docierają lub przechodzą bez echa.

Kirsten Bell to Księżniczka Anna z "Krainy Lodu" i głos plotkary z "Gossip Girl". Skoro twarzy nie widać, można jej nie znać. Grała w głupawej komedycje "Złe Mamuśki".

Vincent Vaughn to chakarterystyczna twarz bad-guy'a (nowa wersja "Psychozy", "Piękna i rzeźnik") i komedia "Polowanie na druhny").

Stephen Root grał w "To nie jest kraj dla starych ludzi" i w horrorze "Get Out" (Uciekaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swordfish napisał:

Kirsten Bell to Księżniczka Anna z "Krainy Lodu" i głos plotkary z "Gossip Girl". Skoro twarzy nie widać, można jej nie znać. Grała w głupawej komedycje "Złe Mamuśki".

Najbardziej kojarzy mi się z tytułową rolą w serialu "Veronica Mars". U nas pokazywał go dawno temu TVN. 

 

Sporo osób też nie kojarzy aktorów po nazwiskach, ale jak już zobaczą twarz - to jednak aktora kojarzą z jakimiś produkcjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem cały sezon "Reachera", nie jest to moje kino, ale na pewno dobry serial dla miłośników twardzieli w akcji. Ode mnie 5/10, ale żonie podobało się dużo bardziej. Niestety, moim zdaniem, mocno konwencjonalny i przewidywalny serial.

Za to już dwa sezony "Mozart in the Jungle" za mną i serial trzyma poziom. Do tego w III piękna Monica Belucci, więc tym przyjemniej się ogląda. Oceniam 8/10.

Tak przy okazji skąd ta różnica, że w HBO Max wykrywa mi Dolby Vision, a w Amazonie HDR 10+? Ten serwis obsługuje straszy system? Ja oczywiście nie widzę różnicy, bo obraz jest świetny, tylko tak z ciekawości pytam. :)

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2022 o 23:06, Arkon napisał:

 W Prime jest mnóstwo seriali do obejrzenia, które są niedostępne gdzie indziej.

Szkoda tylko, że jest dużo produkcji bez tłumaczenia polskiego....

Jeśli przez tyle lat produkowania, mają już znaczną ilość Originals, więc normalne, że niedostępne gdzie indziej :P

Viaplay aż tak słabo nie wygląda. Racja, filmy i seriale to uzupełnienie tylko oferty bo focus jest na sport ale mają ciekawe seriale Skandynawskie. Średnie, dobre czy bardzo dobre ;)

I trochę staroci na licencji, też niektóre na dobrym poziomie

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak przy okazji skąd ta różnica, że w HBO Max wykrywa mi Dolby Vision, a w Amazonie HDR 10+? Ten serwis obsługuje straszy system? Ja oczywiście nie widzę różnicy, bo obraz jest świetny, tylko tak z ciekawości pytam.
Nie wszystkie tytuły mają DV. Do niedawna była to mniejszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie Amazon na kwiecień

https://upflix.pl/aktualnosci/kwiecien-w-prime-video-undone-2-oraz-outer-range-wsrod-nowych-produkcji-oryginalnych-2022-03-28

 

A tam nowy serial Outer Range z Josh Brolin (wklejałem trailer w tym temacie), film z Chris Pine All The Old Knives (również trailer wklejany), 2 sezon Undone itd. Jak na małą ilość, to solidny miesiąc ;)

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArkonNa Viaplay czasami zdarzały się obniżki jakości podczas " live" ale na Android TV , za to na Apple TV nie występują.

W przypadku Prime Video mam większe zaufanie do stabilności streamu w przypadku przystawki UPC jest b.dobrze niż Android TV - tutaj po licznych  aktualizacjach  jest znacznie lepiej niż było na początku korzystania z apki.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arkon napisał:

Czym mogą być spowodowane czasowe obniżki jakości podczas oglądania seriali? Zazwyczaj jakość jest rewelacyjna, ale już dwa razy zdarzył mi się taki przypadek. Na Netflixie czy HBO Max nigdy czegoś takiego nie miałem, za to na Viaplay często.

 

A u mnie z kolei występuje to nagminnie w HBO Max. Szkoda, że aplikacje te nie stosują buforu jak w Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lakiman napisał:

@Rasheed zapewne oglądasz HBO Max na Android TV?

Tak. Mam dość słaby, niestabilny internet więc czasami muszę poczekać dłuższa chwilę zanim osiągnie max bitrate ale wtedy już jest stabilnie. Przy C+ radzę sobie tak, że po włączeniu filmu daję pauzę by aplikacja pobrała trochę materiału do przodu. Szkoda, że w innych aplikacjach tak nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arkon napisał:

Czym mogą być spowodowane czasowe obniżki jakości podczas oglądania seriali? Zazwyczaj jakość jest rewelacyjna, ale już dwa razy zdarzył mi się taki przypadek. Na Netflixie czy HBO Max nigdy czegoś takiego nie miałem, za to na Viaplay często.


Ja na APV także tak miałem na filmie "Deep Water". Koniec filmu kończyłem na raty... obraz wskakiwał chyba nawet na 360p (test sieci pokazywał pełne 100Mb/s więc to na 100% wina od nich) i pomagało tylko odpalenie na nowo filmu. Myślę że takie "awarie" to trzeba wpisać do standardów bo nie wierzę że serwery będą biegały wszędzie zawsze na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje streaming nie jest idealny. Przy serialu czy filmie nie stanowi to aż tak dużego problemu, bo zawsze można obejrzeć w późniejszym terminie, gorzej z meczami. Ja to miałem na jednym odcinku "Mozart in the Jungle" oraz "Jack Ryan". Z ciekawości odpaliłem za chwilę HBO Max i było wszystko ok, podobnie na Netflixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie każdy ma tak rozbudowaną bazę serwerów (CDN'ów) jak Netflix (choć bazy klientów też nikt nie ma takiej). Ja film oglądałem w godzinach wieczornych i zaraz po premierze więc na to zaganiam te spadki. Myślę że też wszystko zależy od regionu bo zapewne użycie serwerów i sieci nie jest takie same. Może masz rację z LIVE bo to boli najbardziej ale nie lubię przerywać filmu bo zawsze oglądam na raz. Do seriali już tak nie podchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...