Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Należy pamiętać, że Amazona dotyka ta sama choroba czasowości praw do licencji, co inne serwisy. Proponowany do obejrzenia serial "Downton Abbey" jest dostępny do jutra do 30.12.2020. Zatem szybko do nadrabiania zaległości. 6 sezonów zdążycie zaliczyć przez 30h ;-)

 

Po za tym znika "Inspector Gadget", "Bob Budowniczy" i "Strażak Sam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Może to oznacza, że niebawem Amazon wejdzie oficjalnie na nasz rynek, co jest zapowiadane od 2-3 lat ?

Cały Amazon czy samo Prime Video? Jedno i drugie nie jest dostępne oficjalne w Polsce. Sklep „mamy” niemiecki, a VOD z odblokowanym IP i wybranymi materiałami po polsku. Co najwyżej różne centra logistyczne i magazyny są ulokowane w naszym kraju.

 

40 minut temu, swordfish napisał:

Należy pamiętać, że Amazona dotyka ta sama choroba czasowości praw do licencji, co inne serwisy.

To nie jest choroba, a po prostu uwarunkowania umów przy usługach subskrypcyjnych. Taniej jest coś kupić na jakiś czas, niż na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, enski napisał:

Cały Amazon czy samo Prime Video? Jedno i drugie nie jest dostępne oficjalne w Polsce. Sklep „mamy” niemiecki, a VOD z odblokowanym IP i wybranymi treściami po polsku. Co najwyżej różne centra logistyczne i magazyny są ulokowane w naszym kraju.

 

 

Jak nie jest dostępne oficjalnie w Polsce jak są operatorzy oferujący  Prime Video np: Play Now, T-Mobile. Tak sobie bez zgody Amazona dodali??

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem w trakcie nadrabiania "Downton Abbey". Do jutra nie zdążę z całością (oglądam 3 sezon), ale mówi się trudno. Za późno zabrałem się za ten serial. Może jeszcze wróci albo pojawi się gdzieś indziej. W 2020 roku częściej korzystałem z Amazon Prime Video niż Netflixa właśnie dzięki starszym serialom na licencji. Pod tym względem są bezkonkurencyjni.

 

Przy okazji obejrzałem też trochę nowości i z seriali mogę polecić "Małe ogniska", "Opowieści z pętli", "Hunters i "Upload". Z nowości filmowych warto zobaczyć m.in "The Vast of Night", "7500", "Blow the Man Down" czy "Uncle Frank".

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekpolek napisał:

Szkoda, że wiele ciekawych pozycji w APV jest dostępna bez lektora. Dla osób, które preferują lektora, albo mają gorszy wzrok i problem z czytaniem, to jest minus tej oferty. A seriale i filmy są ciekawe. Oraz dodatkowo podejście Amazona do polskiego widza. Popatrzmy choćby na pana Robota. Brak lektora w czterech odcinkach czwartego sezonu. Jakie wytłumaczenie? Poprostu niechlujstwo i amatorszczyzna.

Można zwiększyć wielkość czcionki do naprawdę dużej, żeby osoby ze słabszym wzrokiem wygodniej mogły przeczytać. Dużo większej, niż w konkurencyjnych serwisach.

 

Natomiast jeśli ktoś ma problemy z czytaniem, to powinien wyłączyć telewizor i więcej czytać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marekpolek napisał:

Szkoda, że wiele ciekawych pozycji w APV jest dostępna bez lektora. Dla osób, które preferują lektora, albo mają gorszy wzrok i problem z czytaniem, to jest minus tej oferty. A seriale i filmy są ciekawe. Oraz dodatkowo podejście Amazona do polskiego widza. Popatrzmy choćby na pana Robota. Brak lektora w czterech odcinkach czwartego sezonu. Jakie wytłumaczenie? Poprostu niechlujstwo i amatorszczyzna.

Już o tym pisałem kiedyś.

Już lepiej, żeby były napisy, bo zdarzyło mi się trafić na film z fatalnym lektorem, który skaszanił całą przyjemność z oglądania,  więc odpuściłem pewny tytuł.

Mam nadzieję,  że to jest jednostkowy przypadek.

 

Ogolnie patrzac całościowo: jakość i biblioteka to  serwis polecam i nie zamierzam rezygnować z subskrypcji.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfish napisał:

"The Wilds" (Dzicz) - przyjemny średniaczek. Mieszanka "Lost" i seriali młodzieżowych ("13 Reason Why", "Pretty Little Liars"). Jest zagadka, więc oglądamy do końca. Niektóre rozwiązania sytuacyjne mocno naciągane. Finał nawet zaskakujący.

Akurat 13 powodów to produkcja Netflixa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o klimat i styl opowieści. Każdy z odcinków jest poświęcony innej nastolatce. Są poruszane tematy samobójstwa u młodzieży. Przy jednym z odcinków jest nawet ostrzeżenie na początku i prośba o kontakt z telefonem zaufania, gdy ma się myśli depresyjne. Podobne ostrzeżenia były przy każdym epizodzie "13 powodów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, regedit32 napisał:

Można zwiększyć wielkość czcionki do naprawdę dużej, żeby osoby ze słabszym wzrokiem wygodniej mogły przeczytać. Dużo większej, niż w konkurencyjnych serwisach.

 

Natomiast jeśli ktoś ma problemy z czytaniem, to powinien wyłączyć telewizor i więcej czytać.

Ja nie mam ani problemów z czytaniem, ani ze wzrokiem, ale lubię zajmować się np. szydełkowaniem w czasie oglądania filmu, czy innym rękodziełem i wtedy niestety lektor jest niezbędny by mieć pełny odbiór treści. Na primie jest wiele filmów i seriali, które chętnie bym obejrzała, ale brak lektora niestety w moim przypadku je dyskwalifikuje. Jeśli przez najbliższych kilka miesięcy nie będzie lepiej, to chyba zrezygnuję z tej usługi, bo od nich oglądam coś raz na kilka tygodni, a płacę co miesiąc. Netflix i HBO moim zdaniem pod tym względem sprawują się lepiej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

regedit32 nawet tego nie wie, że od czytania wzrok się bardziej psuje niż od oglądania na nowoczesnych telewizorach. Tak to jest jak ktoś chce zabłysnąć a niewiele się ma sensownego do powiedzenia. Ja preferuję lektora i też rezygnuję z usługi APV (czy to się użytkownikowi regedit32 podoba czy nie), właśnie ze względu na słabe udźwiękowienie w polskiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej lektor lub napisy i każdy byłby zadowolony.

Próbowałem zachęcić żonę do niektórych propozycji filmowych na Prime Video, ale ze względu tylko na napisy uważa serwis za "gorszy" ;-), porównując do Netflixa czy HBO.

Najzwyczajniej  nie lubi się  skupiać na czytania dialogów, więc praktycznie nie korzysta z tej aplikacji.

Zatem to może być jedna z przyczyn małej popularności Prine Video w Polsce, brak lektora.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marekpolek napisał:

regedit32 nawet tego nie wie, że od czytania wzrok się bardziej psuje niż od oglądania na nowoczesnych telewizorach. Tak to jest jak ktoś chce zabłysnąć a niewiele się ma sensownego do powiedzenia. Ja preferuję lektora i też rezygnuję z usługi APV (czy to się użytkownikowi regedit32 podoba czy nie), właśnie ze względu na słabe udźwiękowienie w polskiej wersji.


No cóż, każdemu według potrzeb. Na przekór Tobie przyznam, że nie do końca doczytałem Twój post. W związku z czym przepraszam za nietrafioną odpowiedź ;) Szczerze, czasami człowiek się pomyli i zbyt pochopnie coś napisze.

 

Ja dość specyficznie korzystam z Amazona, bo napisy włączam np. francuskie a oglądam serial w oryginale po angielsku. Dzięki czemu szlifuję swój wiodący obcy język i uczę się francuskiego, nad którym obecnie pracuję i który wymaga jeszcze lat pracy, żeby dogonił angielski, którego uczyłem się od dziecka i którym posługuję się na codzień w pracy.

 

Na Netflixie wybór jest dość ograniczony, najczęściej napisy są po angielsku. Z kolei na Canal+ w dekoderze po wyborze oryginalnej wersji, napisy są tylko po polsku, nawet nie ma po angielsku, żeby czytać to co się słyszy.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy ktoś już o tym tu pisał ale oprócz 7 dniowego okresu próbnego można też oglądać pierwsze odcinki seriali Amazonu. Nie sprawdzałem czy wszystkich ale przynajmniej można sobie podejrzeć jak powinna wyglądać usługa od strony technicznej. Jakość obrazu rewelacyjna i oczywiście dźwięk Dolby Digital 5.1.

.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 16:00, andi64 napisał:

Z seriali moge polecic "The Killing " jezeli jest dostepny w PL.

 

Dziwna sprawa z tym serialem, bo w Polsce nie jest dostepny nigdzie a przynajmniej powinien trafić do Netflixa bo ponoć kupili do niego prawa i mieli nakręcić kolejny sezon. Ale to informacja sprzed paru lat więc nie wiem co się wydarzyło, że go nigdzie nie ma.

 

Amazon jako uzupełnienie może być, ja po dłuższej przerwie korzystam z bezplatnego 7 dniowego okresu a później już zapłacę 26 zł. Warto jeśli chcemy nadrobić zaleglości, ja muszę w końcu obejrzeć chociażby The Americans. W takiej jakości obrazu i dźwięku za 26 zł naprawdę warto, w 2020 nie miałem wykupionej subskrypcji więc nadrobię zaległości i najwyżej później wyłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...