Skocz do zawartości

Czy jesteś za wyłączeniem analogowego radia FM?


Adam.kaslewicz
 Udostępnij

Czy jesteś za wyłączeniem analogowego radia FM?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wyłączeniem analogowego radia FM?



Rekomendowane odpowiedzi

Czy waszym zdaniem analogowe radio FM powinno zostać wyłączone i zastąpione całkowicie nową technologią DAB+?. Zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie.

 

Zagłosowałem na TAK, tylko dlatego, że ojciec słucha nałogowo całe dnie radia i mam już tego dość. Próbuję już odciągnąć ojca od słuchania radia, a ten robi to nadal i przez to wyrzucę radioodbiornik przez okno :evil:.

Edytowane przez Adam.kaslewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem drukowanie książek powinno zostać wyłączone i zastąpione całkowicie nową technologią e-book?. Zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie.

 

Zagłosowałem na TAK, tylko dlatego, że ojciec czyta nałogowo całe dnie książek i mam już tego dość. Próbuję już odciągnąć ojca od czytania książek, a ten robi to nadal i przez to wyrzucę regał przez okno

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za wyłączeniem radia analogowego lecz z postawieniem na  dotychczasowych falach FM tego cyfrowego. Poza tym brak polskich stacji na skali daje szanse na odbiór tych z Czech i Słowacji. Jeżeli już FM ma być to w formie na której to z różnych lokalizacji na jednej częstotliwości gra jedna stacja radiowa - coś pokroju Radia Eska w Małopolsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli przejście z FM na DAB polegało by jedynie na przestrojeniu odbiorników to byłbym jak najbardziej za wyłączeniem analogu. Jednak wiemy że z chwilą wyłączenia FM nasze radioodbiorniki nadawały by się do utylizacji, to jestem na nie. Wszyscy nie mają sprzętu dostosowanego do DAB+, tak jak i nie wszyscy są w zasięgu radia cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za wyłączeniem sygnału analogowego FM, nie możemy stać w jednym miejscu w rozwoju technologii.

FM już dawno powinno być wyłączone, ale lepiej późno niż wcale. 

Również nie do każdego dociera internet oraz za internet trzeba płacić, leci dużo z pakietu itp....

Jak słucham w FM to aż uszy bolą, te analogowe okropne szumy, brr 

Będzie więcej stacji radiowych, będzie można wybierać sobie, u siebie mam jakieś 4 radia- co to jest, mało.

 

DAB+ to zalety, nowoczesność, większy wybór, lepszy dźwięk.

 

 

 

 

W dniu 19.07.2021 o 22:45, CashBackPlease napisał:

Analogowe radio powinno skończyć swój żywot, podobnie jak zakończyła go telewizja analogowa. Żyjemy w XXI wieku ;)

Popieram to.

 

Żyjemy w 21 wieku, bądźmy nowoczesni.

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska nie jest przygotowana na wyłączenie analogowego FM. Doszłoby do wielomilionowego wykluczenia prawie wszystkich Polaków. Kto ze starszych ludzi ,czy też mniej zamożnych ma odbiornik dab+ byłaby to katastrofa.Nie mówiąc już o spadku słuchalności poszczególnych stacji.A czego w tym dab+ słuchać wybór jak.. Większość stacji radiowych ma dab+ gdzieś. 

 

 

 

 

Edytowane przez Dj.Graal
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

Jak słucham w FM to aż uszy bolą, te analogowe okropne szumy, brr 

To może czas odwiedzić laryngologa. Bo mi nic nie szumi. A mam do najbliższego nadajnika minimum 30 km a nawet 80 jeśli chodzi o Trzeciewiec. A jeśli już, to jest w odbiorniku taki przełącznik mono/stereo i już nie szumi.:)

 

Oczywiście że jestem na nie. Mi odbiór FM odpowiada.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

Czemu Polska zawsze musi być daleko w tyle??

To samo z naziemną telewizją, ech Polska.

Ten blok wschodni ZSRR, ech 

 

Dlaczego w tyle? Nie demonizuj. Co uruchomienie DAB+ ma wspólnego z wyłączeniem pasma FM ? 

Niech przez jakiś czas równocześnie działają oba systemy, przecież się nie zakłócają, nadają na innych pasmach. Przeszkadza Ci to? Bo mi nie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na falach długich działa Radiowa Jedynka, to i FM może działać, tym bardziej, że nad DABem ma przewagę, że kiedy DAB szatkuje i nie da się tego słuchać to FM jest jeszcze słyszalne, oczywiście w gorszej jakości, ale no tak bywa.

 

Edytowane przez proton360
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie komu przeszkadza pasmo FM, niech obydwa systemy działają obok siebie, każdy wybierze co dla niego najlepsze. A tak przy okazji fal długich to mam nadzieję że Polskie Radio będzie na nich nadawać jak najdłużej się da. Gdy tylko mam okazję w wakacje to włączam sobie „lato z radiem” na 225 KHz i cofam się w przeszłość gdy moja mieścina miała znikomy zasięg FM. Fale długie mają inny klimat ;) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Jako mieszkaniec wsi jestem za wyłączeniem radiowego analogu lub w najlepszym przypadku przekształcenie go w HD Radio lub inną nową technologię wykorzystującą dotychczasowe pasmo w sposób bardziej efektywny. Dodatkowo nadawcy radiowi zamiast narzekać na DAB+ powinni iść w kierunku odbiorników zawierających FM, DAB+ oraz Internet (WiFi) bo wtedy będzie wilk syty i owca cała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za wyłączeniem analogu pod warunkiem, że stacje radiowe nie będą obcinać jakości nadawania. A z drugiej strony ciekawe co będzie z Radio Maryja i czy w radiach będą jakieś pozycje stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...