Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, SatExpert napisał:

Koniec Mody, więc i koniec mnie jako stałego widza tej stacji, bo nic tam dla mnie ciekawego już nie ma. 😝

Podpisuję się pod tym. No, jeszcze zostanę tylko na Legendach opery.

W dniu 24.10.2021 o 12:19, DanielK napisał:

Jest jeszcze jedna rzecz.

Nie u wszystkich odbiorców lista programów aktualizuje się samoczynnie.

Gdy wyłączono ATM Rozrywka zostało puste miejsce i jeśli od tego czasu nie zrobiono wyszukiwania programów to nie ma Antena TV na liście.

Nie mam 100% pewności czy Antena jest na identycznych parametrach jak wcześniej ATM.

Ale to samo odnosi się do kablówek! Antena zajęła miejsce w dekoderach po ATM, ale trzeba zrobić wyszukiwanie i instalację kanałów, żeby się wczytało. A skoro ludzie nie wiedzą, że jest nowy kanał to tego nie robią. Skąd mają wiedzieć o kanale, skoro nie ma ramówki w prasie telewizyjnej? Jak mówiłam ciotce, wielbicielce opery, o tym cyklu dokumentalnym to padło od razu konkretne pytanie: "CO TO JEST ANTENA?". Musiałam jej tłumaczyć, że to nowy kanał, który zastąpił ATM i nadaje od maja, po czym ciotka stwierdziła, że ona go nie ma. I znów musiałam tłumaczyć, że to kanał z naziemnego muxu i musi go mieć, bo wszystkie kanały dostępne naziemnie każdy operator włącza w ofertę. Takich osób jest znacznie więcej.

5 godzin temu, maks27 napisał:

Też tak myślę podmieniono pliki do emisji, a że ten jest dłuższy to został ucięty o zaplanowanej porze emisji kolejnego pliku 😁

Skoro najważniejsze są reklamy i kasa, jaką nadawca na nich zarabia, a nie oferta dla widza to mamy taki właśnie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PowerTV napisał:

Bonanza cieszą się dużo większą oglądalnością i teraz pracujemy nad pozyskaniem właśnie np. większej ilości odcinków Bonanzy w lepszej jakości.

Pytanie, czy dalej będzie emisja w takim formacie obrazu, z poucinanymi albo poprzestawianymi scenami, z wyciętą czołówką i przyspieszonymi napisami końcowymi?

 

Widać po tym, co napisałeś, że klasyczne, stare seriale cieszą się lepszym wzięciem od nowości. Przemyśl więc sprawę formatu, bo miałyby znacznie lepsze wzięcie, ale przez ingerencję w materiał wielu rezygnuje. Weź przykład z Red Carpet - oni potrafią emitować w formacie, w jakim było nakręcone. Jeśli jakiś tytuł był odnowiony cyfrowo to przez producenta jest przerobiony na 16/9 z oryginalnych taśm, a to zupełnie inna sprawa.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, STARS.TV napisał:
 
 

Zoom zasięg mux 72,8%

Antena zasięg mux 99,6%

Teraz przeczytałem jeszcze raz, no i skonfrontowałem z kolejnymi komentarzami, które się pojawiają, wskazującymi na wiele osób, które są w zasięgu MUX-u, ale nie wiedzą "co to jest ta Antena" - czy zasięg MUX-a pokrywa się z tym, ile osób ma w swoich telewizorach na liście ten kanał, czy to dwie zupełnie inne sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg techniczny (telemetryczny) to sytuacja gdy kanał jest dostępny na dekoderze / w telewizorze i można wziąć pilota do ręki i natychmiast oglądać. 

Nie mylić z zasięgiem teoretycznym np. w miejscu w którym stoję mogę odebrać sygnał ale muszę mieć właściwą antenę a teraz takiej nie mam. Więc zasięg podawany przez Nielsena to kanał dostępny w dekoderze. Czyli jeśli Antena ma zasięg muxowy 99,6% oznacza to, że na wszystkich (może z wyjątkiem jednego) telemetrach podpiętych do mux kanał jest i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pavl6 napisał:

czy zasięg MUX-a pokrywa się z tym, ile osób ma w swoich telewizorach na liście ten kanał, czy to dwie zupełnie inne sprawy?

Ja bym powiedziała, że to jednak inne sprawy. Moja ciotka, o której wspominałam, ma kablówkę. Kanał zapewne dodany do oferty, jak wszystkie naziemne kanały, a jednak mimo to w ogóle o nim nie wiedziała. Z naziemnego muxa nie korzysta. Czyli jak widać nie tylko osoby korzystające z anteny naziemnej i zwykłego dekodera do niej nie mają pojęcia o nowym kanale i jego ofercie. Dlaczego? Bo do tej pory ramówki nie ma w żadnym tv guidzie, a w necie nie każdy sprawdza takie portale. Trudno więc mówić o jakiejkolwiek oglądalności kanału, skoro zasięg rzeczywisty jest zdecydowanie niższy, niż powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PowerTV napisał:

Niestety oglądalność Mody na sukces nie była niska. Ona była praktycznie zerowa. 

O 10:35 to na pewno była zerowa. Wierzę.

 

Nie wierzę, ze w maju po 18:00 było ma tyle słabo by spanikować i przenieść serial na popołudnie na czas lata kiedy ludzie nie siedzą w domu. No chyba ze pokażesz jakieś liczby to wtedy uwierzę i się zamknę :)

Edytowane przez CYFROmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał potrzebuję jakiegoś zapalnika, może warto zainwestować w coś, co będzie głośne. TTV miał od razu programy własne, ZOOM wyjechał z golizną o której wszędzie teraz piszą. Nowa i WP miały swoje programy informacyjne. Musicie zainwestować w coś co będzie takim zapalnikiem i sprawi, że ludzie zaczną mówić o Antenie, nawet gdyby ten program był klapą, byle kontrowersyjną :D

Edytowane przez Jarko9292
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jantar napisał:
 
 

Ja bym powiedziała, że to jednak inne sprawy. Moja ciotka, o której wspominałam, ma kablówkę. Kanał zapewne dodany do oferty, jak wszystkie naziemne kanały, a jednak mimo to w ogóle o nim nie wiedziała. Z naziemnego muxa nie korzysta. Czyli jak widać nie tylko osoby korzystające z anteny naziemnej i zwykłego dekodera do niej nie mają pojęcia o nowym kanale i jego ofercie. Dlaczego? Bo do tej pory ramówki nie ma w żadnym tv guidzie, a w necie nie każdy sprawdza takie portale. Trudno więc mówić o jakiejkolwiek oglądalności kanału, skoro zasięg rzeczywisty jest zdecydowanie niższy, niż powinien być.

Ufam wyjaśnieniom @STARS.TV. Ciotka zapewne nie ma podpiętego telemetra, a akurat dyskusja toczy się na temat danych zbieranych przez telemetry. Zresztą innych nie mamy.

1 godzinę temu, CYFROmaniak napisał:
 
 

O 10:35 to na pewno była zerowa. Wierzę.

 

Nie wierzę, ze w maju po 18:00 było ma tyle słabo by spanikować i przenieść serial na popołudnie na czas lata kiedy ludzie nie siedzą w domu. No chyba ze pokażesz jakieś liczby to wtedy uwierzę i się zamknę :)

Trudno uwierzyć, żeby nadawca celowo zaniżał swoją oglądalność. Jeśli przenieśli, to najwidoczniej ogladalność była minimalna. Przynajmniej w panelu telemetrycznym.

57 minut temu, Jarko9292 napisał:
 
 

Kanał potrzebuję jakiegoś zapalnika, może warto zainwestować w coś, co będzie głośne. TTV miał od razu programy własne, ZOOM wyjechał z golizną o której wszędzie teraz piszą. Nowa i WP miały swoje programy informacyjne. Musicie zainwestować w coś co będzie takim zapalnikiem i sprawi, że ludzie zaczną mówić o Antenie, nawet gdyby ten program był klapą, byle kontrowersyjną :D

Zoom, WP i Nowa mają niższą oglądalność niż Antena. TTV, Zoom, WP i Nowa mają za sobą duże koncerny, dla których te kanały są jednym z elementów działalności. Mogą sobie pozwolić na większe inwestycje czy pożyczenie jakichś treści od innych swoich projektów - TTV od Discovery TVN, Zoom od Kino Polska, a wkrótce Canal+, WP z portalu WP, Nowa od Polsatu.

44 minuty temu, Jarko9292 napisał:
 
 

Chyba się kamera zepsuła w bazylice😅 

Nie sądzę, żeby to było jedyne źródło transmisji Jutrzni w Polsce. W razie, gdyby Antenie brakowało treści do wypełnienia skromnego limitu treści religijnych, zawsze mogą spróbować się dogadać z EWTN Polska. Przy tak skromnym limicie czasowym to wręcz większy problem co wybrać, niż z brakiem treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kisiel95 napisał:
 
 

Tak na serio mogliby zrobić prawosławną Boską Liturgię, po tym jak nie ma transmisji w TVP Kultura.

Jeśli dobrze pamiętam, bo temat był omawiany w tym wątku, to wedle koncesji Antena TV na programy religijne ma 30 minut dziennie czy nawet tygodniowo (ale chyba chodziło o dziennie). Myślę, że to nie daje tak szerokiego pola do manewru, żeby iść w treści niszowe, biorąc pod uwagę liczebność poszczególnych wyznań w Polsce. To jest przede wszystkim misja nadawcy publicznego i TVP ma psi obowiązek się z tego wywiązywać. Mają wiele kanałów, to nie musi być na TVP Kultura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie ma co oglądać, ale jest co komentować więc idzie w dobrą strone :)

7 godzin temu, Max Augustino napisał:

Co się stało z Jutrznią? Od jakiegoś czasu nie jest już emitowana.

 

Według programu jest emitowana.

 

Exmartino niedługo się dowiemy ja przy okazji obejrzałem kilka odcinków które przeoczyłem. Już jutro rusza 4 sezon więc coraz bliżej odcinków jeszcze nie emitowanych. Dzisiaj były odcinki z nową narzeczoną Zbyszka Agnieszką jeszcze bedą trzy odcinki z nią ;) A od 2 listopada 3 sezon "Pomocy domowej".

Edytowane przez Fan WWE Superstars
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje, dlaczego na dziś EPG podawało na południe 2 odcinki Bonanzy i maraton Pomocy domowej, a nie Matki żony i kochanki oraz Legendy opery? Miałam nie ustawiać nagrywania Legend..., ale jednak ustawiłam. I dobrze, bo byłabym stratna odcinek. Czy ktoś w ogóle tego pilnuje? Bo to jednak kolejny dowód na to, że widza to jednak macie gdzieś... EPG sobie, emisja sobie, a potem płacz, że oglądalności nie było i zdejmowanie pozycji z ramówki, albo przeniesienie z dnia na dzień i bez informacji w inne pasmo. A tymczasem większość seniorów nie sprawdza ciągle ramówki w necie, a skoro nie ma w prasie drukowanej to nie oglądają kanału.

 

Zanim coś z ramówki usuniecie, powinniście poczekać przynajmniej z rok na ustatkowanie się zasięgu i ramówek w prasie. Dopiero wtedy będzie można właściwie ocenić, czy jest oglądalność, czy nie ma.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV Ja korzystam z EPG, ale widzę wśród znajomych i rodziny, zwłaszcza starszej części, że korzystają z prasy drukowanej. A w końcu Antena miała być dedykowana widzom 50+. Starsi korzystają z prasy drukowanej choćby po to, żeby sobie zakreślić to, co wybiorą do oglądania, a taki tygodnik zazwyczaj przeglądają od razu po kupieniu. Za dawniejszych czasów sprzed EPG ja tak zawsze robiłam. Zaznaczone to się nie zapomina, natomiast teraz przy korzystaniu z EPG zdarza mi się zapomnieć czegoś nagrać - zwłaszcza przy zmianach ramówek albo z przyczyn technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od czasów EPG z patformy N całkowicie przestałem korzystać z drukowanej prasy z programami tv. Teraz gdy ze względu na wymysł żony, oprócz serwisów VOD wykupiłem abo w kablówce to też korzystamy tylko z EPG i ewentualnie serwisów typu Teleman.

12 minut temu, Jantar napisał:

Zaznaczone to się nie zapomina, natomiast teraz przy korzystaniu z EPG zdarza mi się zapomnieć czegoś nagrać - zwłaszcza przy zmianach ramówek albo z przyczyn technicznych.

Przecież jeśli idzie o zmiany ramówek to akurat drukowana prasa najbardziej na tym cierpi. A w obecnych EPG są lepsze rzeczy od zaznaczania flamastrem co chcemy obejrzeć. Można ustawić przypomnienie na daną audycję i nawet jak oglądamy inny kanal to pojawi się info na ekranie.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diabeu napisał:

A w obecnych EPG są lepsze rzeczy od zaznaczania flamastrem co chcemy obejrzeć. Można ustawić przypomnienie na daną audycję i nawet jak oglądamy inny kanal to pojawi się info na ekranie.

Niestety nie zawsze jest możliwe przełączenie z wyprzedzeniem. Już tłumaczę, o co mi chodzi. Zaznaczając w EPG przełączenie na daną audycję/film/serial, dekoder przełącza się punktualnie o tej godzinie, jaka jest podana w EPG. Stacje często emitują wcześniej, bo tak są planowane ramówki: jak coś ma się zacząć przykładowo o 15.57 to jest w ramówkach i EPG podawana 15.55, ale jak ma się zacząć o 15.58 to już podają w EPG punkt 16.00. I wtedy 2 minuty mam urżnięte. I teraz wyobraź sobie, że nagrywasz serial na nagrywarkę, ustawiasz przełączenie wg EPG i odcinek po odcinku codziennie masz ucięty 2-3 minuty każdy odcinek. Szlag trafia. A na wcześniejszą audycję nie masz jak ustawić, bo wcześniejsza jest w trakcie nagrywania z innego kanału. Tak działają przypomnienia właśnie, a my widząc godziny w EPG nigdy nie wiemy, jak będzie z emisją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...