Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Kolejnym operatorem przygotowującym się do przejścia na nowy standard [MPEG-4] jest NC+, ale nastąpi to dopiero około półtora roku później, bo zarząd firmy stwierdził, że cały proces zostanie przeprowadzony do 31 października 2016 roku. Tak duże opóźnienie względem konkurencji wynika z dotychczas podpisanych umów i zobowiązań z klientami, które przestaną obowiązywać właśnie w tym terminie."

 

Źródło: http://pclab.pl/news59950.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak przypuszczałem, użytkownicy TNK SD będą mieli zapewniony dostęp do kanałów z tej oferty na starszych dekoderach DVB-S/MPEG-2 i obietnica ważności oferty do 31.10.2016 zostanie dotrzymana. :smile: Przypuszczam, że nc+ w połowie 2015 roku zdubluje na jednym ze swoich transponderów kanały Polsat, Polsat News 2 i TV4 w MPEG-2 dla TNK SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta po 31.10.2016 być może będzie się jeszcze nadawała do użytku i będziesz mógł zmigrować do oferty Smart HD+ nie wymieniając karty. Natomiast ten Ferguson stanie się po 31.10.2016 bezużyteczny, bo to jest leciwy już dekoder odbierający tylko przekazy w DVB-S/MPEG-2. Polskie platformy po 31.10.2016 nie będą już nic nadawać w DVB-S i MPEG-2 i będzie potrzebny zakup nowego dekodera obsługującego DVB-S2 i MPEG-4.

 

Musisz sam sobie odpowiedzieć, czy to ci się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrus1-18

W mojej ocenie nie opłaca się. Jak już zauważył też kolega @WojtekSzcz, po 31.10.2016r. nasze platformy cyfrowe przejdą na nadawanie w kompresji MPEG-4 i modulację 8PSK (DVB-S2). A tuner, o którym wyżej wspomniałeś, takiej modulacji i kompresji nie obsługują, tylko starszą DVB-S/MPEG-2. Ponadto, na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, co się stanie z aktualnymi kartami TnK SD po dacie 31.10.2016r. Logika podpowiadałaby zmigrowanie tych kart "z automatu" do oferty Smart HD+, tym bardziej, że technicznie jest to możliwe (aktualni użytkownicy TnK SD już nawet teraz mają taką możliwość), jednak, czy tak się stanie to tego nie wiadomo. Równie dobrze karty TnK SD po 31.10.2016r. mogą po prostu "zgasnąć" i będzie ich koniec. Ale jak to faktycznie z tym będzie, czas pokaże. Skoro myślisz teraz o zakupie oferty "Telewizji na Kartę" z własnym, niezależnym tunerem to lepiej dołożyć i już teraz kupić tuner typu "HD" (np. któryś z popularnych modeli Fergusona serii "Ariva") i kartę Smart HD+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma kineskop to jak najbardziej może na alledrogo kupić tuner dvbs, teraz ludzie sprzedają nawet za 20-30zl. Karta tnk sd będzie ważna jeszcze 2 lata, to kupa czasu! Potem będzie można go z czystym sumieniem wysłać na emeryturę, bo być może pojawia się migracje do hd z tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie platformy po 31.10.2016 nie będą już nic nadawać w DVB-S i MPEG-2 i będzie potrzebny zakup nowego dekodera obsługującego DVB-S2 i MPEG-4.

Wróżka jesteś? Czy może sprzedaż świetnych tunerów DVB-S2 nie idzie?

To są jeszcze dwa lata. Bardzo dużo czasu. Tunery sat nawet te HD to w sumie nie je towar na który jest popyt. Więc i cena niska. Inwestowanie w coś co może zbankrutować za rok to dopiero bezsens. Bo przyszłość NC+ i pochodnych usług nie jest taka różowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens wydawać 50zł za dekoder który za parę lat będzie bezużyteczny. Lepiej wziąć coś z DVB-S2 za 100zł. Używane DVB-S2 są też tanie. Niektóre mają złącza na moduł inne na slot na kartę.

 

Pierwsze wyłączenia DVB-S (Polsat) to maj przyszłego roku czyli za kilka miesięcy. NC+ wyłączy za dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicje o tym ? opłąca się

Ferguson FX7600 UCI + karta TNK conax stare zasady

http://allegro.pl/ferguson-fx7600-uci-k ... 36448.html

Jeśli ktoś ma kineskop to jak najbardziej może na alledrogo kupić tuner dvbs, teraz ludzie sprzedają nawet za 20-30zl. Karta tnk sd będzie ważna jeszcze 2 lata, to kupa czasu! Potem będzie można go z czystym sumieniem wysłać na emeryturę, bo być może pojawia się migracje do hd z tunerem.
Polskie platformy po 31.10.2016 nie będą już nic nadawać w DVB-S i MPEG-2 i będzie potrzebny zakup nowego dekodera obsługującego DVB-S2 i MPEG-4.

Wróżka jesteś? Czy może sprzedaż świetnych tunerów DVB-S2 nie idzie?

To są jeszcze dwa lata. Bardzo dużo czasu. Tunery sat nawet te HD to w sumie nie je towar na który jest popyt. Więc i cena niska. Inwestowanie w coś co może zbankrutować za rok to dopiero bezsens. Bo przyszłość NC+ i pochodnych usług nie jest taka różowa.

Nie wiem czy jest sens wydawać 50zł za dekoder który za parę lat będzie bezużyteczny. Lepiej wziąć coś z DVB-S2 za 100zł. Używane DVB-S2 są też tanie. Niektóre mają złącza na moduł inne na slot na kartę.

Pierwsze wyłączenia DVB-S (Polsat) to maj przyszłego roku czyli za kilka miesięcy. NC+ wyłączy za dwa lata.

Używany dekoder HD z wejściem na moduł CI/CI+ kupisz już za 50 zł na znanym portalu aukcyjnym jak się postarasz. Do tego możliwość nagrywania na podłączony nośnik na usb. Do tego moduł Conax i karta TNK SD albo moduł i karta TNK HD - N na kartę z możliwością przejścia na abonament. Oczywiście własna lista i polskie menu.

Miałem taki dekoder używany HD z Niemiec i używałem coś koło roku bez problemu. Sprzedałem i kupiec też go użytkuje już prawie dwa lata bez problemów.

 

Tym bardziej że coraz więcej stacji telewizyjnych zaczyna nadawać kanały SD w standardzie MPEG-4 ( StarsTv ) oraz jest kilka zagranicznych niekodowanych kanałów HD do oglądania na Astrze czy Hotbirdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie platformy po 31.10.2016 nie będą już nic nadawać w DVB-S i MPEG-2 i będzie potrzebny zakup nowego dekodera obsługującego DVB-S2 i MPEG-4.

Wróżka jesteś? Czy może sprzedaż świetnych tunerów DVB-S2 nie idzie?

 

Na poprzedniej stronie tego wątku jeden z forowiczów podał ten link: http://pclab.pl/news59950.html Przeczytaj dokładnie, jeśli nie czytałeś, szczególnie końcówkę artykułu...

31 października 2016 roku - to data końca ważności oferty TNK SD. Nie trzeba być wróżką, by się domyślić rzeczy oczywistych...

 

Pierwsze wyłączenia DVB-S (Polsat) to maj przyszłego roku czyli za kilka miesięcy. NC+ wyłączy za dwa lata.

 

Z dużym prawdopodobieństwem wróżę ( :D ), że NC+ też do maja przyszłego roku będzie chciała przejść na DVB-S2/MPEG-4 i właśnie proponuje abonentom z dekoderami SD bezpłatną wymianę dekoderów. Odsyłam do lektury tego posta: viewtopic.php?p=1010485#p1010485

 

Około połowy kanałów NC+ ciągnie z transponderów CP i te kanały od maja przyszłego roku nie będą dostępne dla abonentów NC+ z dekoderami SD. Wydaje się oczywiste, że NC+ nie ma teraz wyboru i musi do tego czasu wymienić abonentom dekodery na HD. Wtedy też może spokojnie przechodzić na DVB-S2 i MPEG-4, a w starej technologii przez najbliższe dwa lata zostawić tylko kanały z oferty TNK SD (wystarczy zostawić tylko dwa transpondery DVB-S, żeby je wszystkie zmieścić w dobrej jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne przemyślenia. W połowie przyszłego roku NC+ zostanie zmuszona przez CP do przejścia na DVB-S2 i MPEG4. W ofercie TNK SD jest w tej chwili 24 kanały, więc dwa transpondery zostaną w DVB-S do października 2016 - to będzie niespełna 1,5 roku "okresu przejściowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nc+ od samego początku oferował tunery HD, problem może być jedynie wśród najstarszych abonentów dawnej c+, bo tam na wynajem i na własność kiedyś były dekodery SD. Ale to było na tyle dawno, że nie sądzę, by jeszcze byli tacy, co nie zmigrowali na jakiś nowszy sprzęt. Co do okazji na popularnym portalu aukcyjnym - warto zwrócić uwagę, że sporo sprzętu sprzedają ludzie, którzy zmigrowali do Smart HD+ i twierdzą, że nie wiedzą, czy stara karta działa (bo np. długo nie używali), podczas gdy jednym z warunków migracji do Smart HD+ jest trwałe wyłączenie starej karty TNK SD. Wtedy faktycznie dekoder nic poza nielicznymi FTA nie odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prezes22 - zmigrowanie z TnkSD nie zmienia nic w dekoderze (to nie CP czy TnK HD - gdzie jest parowanie). Taki dekoder dalej działa i będzie działać dopóki są jakieś programy nadawane w MPEG-2 (DVB-S) - czyli teoretycznie jeszcze 2 lata. Sens kupowania takiego sprzętu pozostawiam bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przykładowo jak piszecie CP w przyszłym roku przełączy np tp 11159 do dvb-s2 to skąd posiadacze tnk sd będą mieli dostęp np. TV4 na swoich pudłach dvb-s?

 

Czy ITI pójdzie na łatwiznę i na stronie tnk da gwiazdkę jak przy religia tv i puls, że dostępne tylko na dekach mpeg4 czy uruchomią kopie np ze swojego tp 11393?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są takie podchody. Wzajemne się mocowanie. Dziś na trudne czasy trzeba szanować każdego abonenta. Tego zrzeszonego i tego nie. Nie sądzę, żeby z nich tak łatwo, tak po prostu chciano zrezygnować. Pomimo zmiany systemu nadawania, pomimo zaplanowania ograniczenia czasowego nadawania, to do mnie nie dociera. To wciąż spora grupa odbiorców do zagospodarowania. Jak to zrobią? Tego nie wiem. Myślę, że sam nadawca nie wie i cały czas kalkuluje. Pomimo trwającej akcji przejścia do Smart HD+ to zachęta sama w sobie bez odpowiedniego dosprzętowienia potencjalnego abonenta jest marna (patrz Cyfrowy Polsat świadomie, czy też nie, dekodery SD wymienia).

A jak to zrobią, to już nie na mojej głowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@proximus - oczywiście, że z dekoderem nic się nie stanie, natomiast stara karta po migracji do Smart HD zostaje wyłączona i staje się bezużyteczna. Ci co kilkanaście postów wyżej deklarowali chęć zakupu takiego zestawu by móc za darmo oglądać podstawowe programy muszą wiedzieć, że na takim zestawie z dezaktywowaną kartą nic z tych programów nie obejrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z tym żyć, zwłaszcza jak trzeba czekać na automatyczne przełączenie telewizora na inne źródło sygnału po EURO. Niestety, tuner TNK "blokuje" telewizor tym brakiem przejścia w Stand by i trzeba ręcznie przełączać pilotem na tuner DVB-T.

O aktualizacji napisałem to co mi powiedział technik z Technisata z Obornik Śląskich. Tuner przy wyłączaniu sprawdza czy są dostępne aktualizacje. Ponieważ ich od dawna nie ma, szuka tak długo jak głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast stara karta po migracji do Smart HD zostaje wyłączona i staje się bezużyteczna.

Bzdura! Jak to stara karta TnK SD po migracji do Smart HD+ zostanie wyłączona i przestanie działać? Przecież wówczas żadna migracja by nie następowała! Po migracji do Smart HD+ stara karta TnK SD nie zostaje wcale zdezaktywowana! Działa nadal! Tyle tylko, że przechodzi wówczas na system Conax B01. TnK SD korzysta natomiast z Conax B00. Niektóre stare tunery DVB-S/MPEG-2 mogą faktycznie mieć problem z obsługą kart Conax B01. Np. mój leciwy Ferguson AF-7318UCI, w którym moja karta Smart HD+ już nie działa, ale karta TnK SD od mojej babci jak najbardziej tak. Taką migrację można przecież przeprowadzić już teraz, bez oczekiwania na datę końca oferty TnK SD w październiku 2016 roku. Oczywiście uprzednio trzeba się zaopatrzyć w dekoder typu "HD", jeśli takiego jeszcze się nie posiada. Inaczej migracja do oferty Smart HD+ jest kompletnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...