Skocz do zawartości

SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, dvbtowiec napisał:
 
 

@Golbi84 Upraszczasz. Chodzi o to że mają być krytyczne wobec każdej władzy, patrzeć jej na ręce, o to w praktyce często oznacza że rządzący nie lubią mediów które im na ręce patrzą.

Powinny być krytyczne tak wobec władzy, jak i wobec opozycji. Próżno, w jakichkolwiek mediach znaleźć np. krytykę czy to rządu czy to opozycji, z konserwatywnych pozycji, np. swego czasu, jak PiS przeciągał sprawę ochrony życia od poczęcia w Sejmie, to nie widziałem patrzenia rządzącym i opozycji na ręce przez media, może z wyjątkiem kilku mediów katolickich, też zresztą nie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc wątek o superstacji, to Polsat stwierdził że kanał ma słabe wyniki oglądalności, po czym zrezygnowano z polityki. 

Natomiast smuci mnie bardzo takie egoistyczne nastawienie niektórych userow, zwłaszcza zagorzałych fanów kanałów C+ którzy na siłę próbują udowodnić, swoją, ale nie tylko wyższość kanałów Canal+ Ja oczywiście zgadzam się ze kanały tego nadawcy to półka Premium, i kanały Polsatu się do nich nie umywają . Ale nie potrafię tego zrozumieć, raczej obrońców tych kanałów,którzy tak guruja nad abonentami PB. Co z tego macie satyskacje, czy może podnietę. W skrócie nie rozumiem tych ciągłych wojenek, o to która platforma jest lepsza, lub nadawca. Kończąc naprawdę smutna jest ta mentalność ludzka uparta dosadna a czasami nawet złośliwa...

Znajac dziwne nawyki starych bywalców ktoś poczuje się urażony tym postem i zaraz poleję się na mnie fala hejtu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest miarodajny wynik. Działa efekt świeżości. Ja też często zaglądałem, bo byłem ciekawy formuły kanału. Od kilki dni już prawie nie zaglądam.

Przy czym należy podkreślić że to średnia z całego dnia. Nie ma rozbicia na poszczególne godziny. Ale już widać z tabeli że wyniki podwyższają zwykłe wersje Wydarzeń które są emitowane również na Polsacie. Wyniki podwyższa także "Gość wydarzeń" który również jest na zwykłym Polsacie.

Całą resztę ogląda maksymalnie kilka tysięcy osób z tego niosek :)

Poza tym pytanie czy ta oglądalność jest porównywana wyłącznie z zasięgu jaki miała Superstacja, czy włączono do niej DVB-T. Bo jeśli to drugie, to porównywanie do Superstacji, która miała zasięg kablówki + SAT jest nieadekwatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polsatem News także nie do końca będzie adekwatne, bo od 1 września zasięg MUX4 jest większy. W sierpniu miał chyba ok 60% pokrycia. Ale to i tak będzie ciekawe ile Polsat News stracił widowni.

Ale widzę że wzrost zasięgu od września nie jest duży, jakieś 10% https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/mux-4-polsat-news-naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t-jak-odbierac-wydarzeniaw24

Czyli będzie można śmiało do straconej widowni PN dodać jakieś kilka procent dodatkowo i to będzie odzwierciedlać realny spadek na zasięgu 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ogóle MUX4 zadziwia bo jak to jest że Polsat rozwija jego zasięg skoro w nim prócz W24 nic nie ma a jak już coś jest to zakodowane. Sprawa wyglądałaby tam zupełnie inaczej gdyby dali tam niekodowane kanały Polsat 1, Polsat 2, Polsat Rodzina, Polsat Film, Polsat Seriale, Eska TV Extra, Polsat Music, Disco Polo Music, Vox Music TV czy nawet kopia Nowej TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Poland napisał:

Mnie w ogóle MUX4 zadziwia bo jak to jest że Polsat rozwija jego zasięg skoro w nim prócz W24 nic nie ma

To nie jest czasem wymóg koncesyjny? CP/PB już dawno powinny go spełnić. Już chyba lata temu zasięg tego MUX-u powinien być na obecnym a może nawet większym poziomie. I nie dostali za to żadnej kary. Warto żyć w zgodzie z władzą. :)

Edytowane przez G2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Obejrzyj kilka serwisów, zobaczymy przy ilu powiesz dość :)

To nie jest kanał do oglądania przez cały dzień jak TVN24 czy Polsat News. Mi się wydaje, że zamysł jest taki, żeby były informację w pigułce. Oglądasz, zmieniasz kanał, wracasz etc. Chyba tylko jakiś masochista cały dzień wytrzymałby z tym kanałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądasz, zmieniasz kanał, wracasz. :D Przecież telemetr już nalicza widza jak się siedzi krótki okres czasu, więc bez dramatu. Każdy trzeźwo patrzący na sprawę wie, że to nie jest kanał pokroju TVP1 czy Polsatu, że się ogląda go kilka godzin. Już widać, że ma lepszą oglądalność niż Superstacja, więc nawet jak opadnie efekt wow i ciekawości co to za twór to i tak będzie większa publika. Model biznesowo się zapewne zepnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kiler napisał:

Już widać, że ma lepszą oglądalność niż Superstacja

To żadne porównanie, bo Superstacji nie było w DVB-T. Zatem bez przesady :)

Polsat News też miał wzrost widowni w DVB-T. Tak działa DVB-T.

Wyniki badań pokazują że oglądalność bardzo rośnie o stałych wydaniach Wydarzeń które są na zwykłym Polsacie, czyli 12:50, 15:50, 18:50. Widz DVB-T się rozproszy teraz na Wydarzenia, zatem aby to rzetelnie porównać, trzeba by zbadać także przepływ widowni ze zwykłego Polsatu.

Oglądalność jest średnią z całego dnia, skoro Wydarzenia 15:50 czy 18:50 mają blisko 60tys widzów, to zawyżają średnią dzienną. A to samo jest na Polsacie. Zatem to równie dobrze ten sam widz który do tej pory oglądał Polsat.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Obejrzyj kilka serwisów, zobaczymy przy ilu powiesz dość :)

@dvbtowiec ale po co? Zazwyczaj w porze właśnie dzienników mam jakieś wydarzenia sportowe(wczoraj Iga, siatkarze, dalej US Open), późnym wieczorem mówię ciekawe co tam się wydarzyło w Polsce, na świecie odpalam Wydarzenia24 i dostaję taki fajny przegląd wydarzeń . To czy im się to będzie spinać czy nie to nie moje zmartwienie. Solorz przez blisko 2 lata dawał mi darmowy dostęp do kanału płatnego, zaczęto się burzyć i tu nie ma się co dziwić o co Polsat mógł zrobić - zabrać Polsat News nie dając nic w zamian lub kolejny kanał z powtórkami kiepskich, które mogę sobie zresztą odpalić kiedy chcę za pośrednictwem telewizji hybrydowej, jednak dał  coś w zamian . Trudno by to był Polsat News 2 lub lepszy kanał od niego. Jednak nie zostawił nas z niczym. Może z czasem ta stacja też będzie ewoluować, a jej ramówka będzie atrakcyjniejsza.  Te koszta są niższe, bo korzystają z zasobów PN . Interesuje mnie serwis informacyjny nie zastanawiam się gdzie go znajdę, odpalam Wydarzenia24 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mati06 napisał:

 ale daj innym oglądać. 😊

Od kiedy to wypowiadanie swojego zdania na forum jest przeszkodą w oglądaniu przez Ciebie kanału? 🙄

 

@wislok Zgadzam się z Tobą. Problem polega tylko na tym że gdyby ten kanał miał być równoległym dla PN to ma to sens, ale w DVB-T bez równoległej alternatywy dla TVP Info  ta formuła wypada słabo. I tylko to krytykuję. Mnie wystarczy obejrzeć Wydarzenia o 18:50 i wiem wszystko co na tym kanale jest emitowane przez cały dzień. Zatem nie zachęca mnie do oglądania niczym.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał:

Od kiedy to wypowiadanie swojego zdania na forum jest przeszkodą w oglądaniu przez Ciebie kanału? 🙄

 

@wislok Zgadzam się z Tobą. Problem polega tylko na tym że gdyby ten kanał miał być równoległym dla PN to ma to sens, ale w DVB-T bez równoległej alternatywy dla TVP Info  ta formuła wypada słabo. I tylko to krytykuję. Mnie wystarczy obejrzeć Wydarzenia o 18:50 i wiem wszystko co na tym kanale jest emitowane przez cały dzień. Zatem nie zachęca mnie do oglądania niczym.

To nie jest kanał dla tych co zawsze mogą obejrzeć główne wydanie wydarzeń, tylko dla takich, którzy mają akurat chwilę wolną i chcieliby obejrzeć serwis informacyjny.

Dlaczego te pretensje kierujesz w stronę Polsatu, Solorza wyłącznie? Solorz przez dwa lata powtarzam dawał alternatywę dla TVP INFO ,a grupa Discovery jakoś się do tego nie kwapi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

1. Jesteśmy w wątku Wydarzenia 24

2. Oceniam kanał, który powstał :) Jak Discovery utworzy podobny kanał, również chętnie go ocenię w odpowiednim do tego wątku.

 

Chyba w miarę logicznie dałem odpowiedź na Twoje pytanie?

13 minut temu, wislok napisał:

Solorz przez dwa lata powtarzam dawał alternatywę dla TVP INFO ,a grupa Discovery jakoś się do tego nie kwapi. 

Ile osób miało do tego dostęp? Margines w dużych miastach, którzy mają własne anteny. Nadajniki MUX4 były słabej mocy i często w odwrotnych polaryzacjachi z innych kierunków niż główne nadajniki. Proszę Cię :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze wsi, nie przy wielkim mieście od września 2019 r. miałem dostęp darmowy do Polsat News - najpierw w ramach TV Hybrydowej, następnie jako kanał TV . Zasięg MUX4 jest dość wysoki(teraz 70%, wcześniej 60% jak się nie mylę). Ile by nie było, oni dali dla jakieś części alternatywę, a konkurencja się do tego nie kwapi.

Wydarzenia24 nigdy nie miały być kanałem stanowiącym alternatywę dla TVP INFO .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...