Skocz do zawartości

SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma to sens jeśli widz prócz TVP info w telewizji naziemnej nie ma innego wyboru. Jeśli masz cały pakiet kanałów informacyjnych Wydarzenia24 są doskonałym uzupełnieniem. Jeśli masz tylko TVP Info, Wydarzenia 24 o niczym nie informują co się dzieje aktualnie. Dlatego ja tego kanału nie oglądam, wybieram TVN24 który relacjonuje najważniejsze wydarzenia na żywo. Mam informacje na bieżąco, a nie skróty po godzinie czy dwóch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia zmiana polega właśnie na tym, że mogą podawać na bieżąco najświeższe informacje. Jest to bardzo dobra zmiana. Teraz kanał jak najbardziej ma sens, może ma nieco inną strukturę niż pozostałe kanały informacyjne, ale to jeszcze nie powód żeby ją rozwalać. Jak komuś brakuje innych kanałów informacyjnych w naziemnej, to niech dopomina się u Polsatu żeby przywrócili Polsat News, albo do KRRIT żeby rozpisała konkurs na komercyjny kanał info. Akurat będzie okazja bo przy okazji przełączenia na T2 moim zdaniem na każdym multipleksie zostanie trochę wolnego miejsca, nawet pomimo przejścia na rozdzielczość HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym Wy piszecie. 

Ja mówię o informacjach tu i teraz od reportów z wejściami na żywo, a nie materiałach przygotowywanych z godzinnym poślizgiem. 

Przykład ostatnie manifestacje. Z tego kanału nic nie można się było dowiedzieć co się dzieje tu i teraz. 

Dlatego ja go nie oglądam :)

To jest dobry kanał jako uzupełnienie do innych kanałów informacyjnych, ale w telewizji naziemnej kompletnie nieprzydatny. Dlatego ja wykupuję subskrypcję TVN24, bo Wydarzenia 24 nie dostarczają mi na bieżąca informacji. 

 

A TVP Info trudno nazwać telewizją informacyjną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Przykład ostatnie manifestacje. Z tego kanału nic nie można się było dowiedzieć co się dzieje tu i teraz.

Z tego co pamiętam to ten kanał miał być apolityczny, więc pokazywanie manifestacji (na żywo) mogło by być uznane na popieranie jednej z partii i wtrącanie się w politykę właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo pokazywanie manifestacji nie jest wtrącaniem się w politykę, tylko jej opisywaniem, informowaniem o tym, co się dzieje. Natomiast w założeniach stacji miało nie być transmisji nie z powodów politycznych, a właśnie dlatego, że jakby jakaś transmisja z Sejmu czy z demonstracji szła w Polsacie News, to Wydarzenia 24 nadawałyby zwykły program z serwisami, więc widz miałby wybór, czy chce śledzić w danym momencie jedno zdarzenie na żywo, czy zobaczyć taką pigułkę informacyjną.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Panowie o czym Wy piszecie. 

Ja mówię o informacjach tu i teraz od reportów z wejściami na żywo, a nie materiałach przygotowywanych z godzinnym poślizgiem. 

Przykład ostatnie manifestacje. Z tego kanału nic nie można się było dowiedzieć co się dzieje tu i teraz. 

Dlatego ja go nie oglądam :)

To jest dobry kanał jako uzupełnienie do innych kanałów informacyjnych, ale w telewizji naziemnej kompletnie nieprzydatny. Dlatego ja wykupuję subskrypcję TVN24, bo Wydarzenia 24 nie dostarczają mi na bieżąca informacji. 

 

A TVP Info trudno nazwać telewizją informacyjną. 

Przyklad z wczoraj dostawalem bieżącą informacje dotyczaca meczu Huberta Hurkacza. Odmiennosc tego kanalu od innych to jego zaleta. Mam dosc tych kanałów saczacych nienawisc jak TVP info czy TVN 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10 Coś Ci się chyba pomyliło. Miało nie być publicystyki :)

 

@wislok A ja nie dostałem informacji co się dzieje na protestach.

Musiałem się posiłkować konkurencją. Wszystko ma swoje plusy i minusy. 

Wyjałowienie tego kanału z jakichkolwiek relacji reporterskich na żywo, w szczególności gdy dzieje się coś ważnego jest przesadzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co narzekali że w kanale Wydarzenia24 są same... Wydarzenia:

 

Dzisiejszy dzień pokazuje że na polskim rynku potrzebne są zarówno klasyczne kanały informacyjne jak i 'informacje w pigułce' takie jak na tym kanale.

 

Od godziny 9:00 trwa debata nt. praworządności w Polsce na forum PE. TVN24 i Polsat News transmitują ja w całości. I dobrze, sam od trzech godzin mam włączone TVN24. Jednakże jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć co się dzieje na bieżąco, takich informacji tam nie znajdzie. I tutaj pojawia się nisza dla kanału Wydarzenia24, który zapewne przez cały czas nadaje sobie Wydarzenia co pół godziny.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jeśli masz wybór. Jeśli wyboru nie masz, to nie masz z kolei informacji takich które są prezentowane np. w TVN24 ;)
Zatem z mojego punktu widzenia Wydarzenia 24 w tym zakresie pozbawione są kluczowych informacji z PE.

Brakuje wejść na żywo i relacji co się dzieje. Suche informacje z godzinnym poślizgiem, nie wypełniają tej roli informacyjnej.

Nikt nie mówi o transmisji ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp1-tvn-dvb-t-wrzesien-2021-rok-tv-puls-na-podium-w-16-49-antena-hd-najwyzej-wsrod-nowych-kanalow

 

Wydarzenia 24 na 28 miejscu ogólnej oglądalności spośród 30 kanałów w naziemnej telewizji, z udziałem 0.31%

 

Kanał ma dużo większy zasięg naziemnie niż Polsat News gdy był naziemnie. 

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp1-i-polsat-liderami-w-dvb-t-we-wrzesniu-tv-puls-przed-tvp2-i-tvp1-w-16-49

We wrześniu 2020 roku Polsat News zajmował 21 miejsce w pomiarze kanałów naziemnych z udziałem 0,78%. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Wydarzenia 24 na 28 miejscu ogólnej oglądalności spośród 30 kanałów w naziemnej telewizji, z udziałem 0.31%

HEVC z 10bit robi swoje...

 

15 godzin temu, Pawop napisał:

Raczej zwijany

Rozkręcają się coraz bardziej, szanowny defetysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, STARS.TV napisał:

Ten kanał ma zaledwie 12% zasięgu w mux według Nielsena. PN miał 38%. Tak więc zalecam zejść na ziemię :)

To jasno pokazuje jak wiele odbiorników nie spełnia wymogu DVB-T2 HEVC - na szybko licząc to ponad 70%.
Widać to też z resztą po wynikach TVP Dokument.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@STARS.TV o czym piszesz? :) Przecież w lipcu i we wrześniu uruchomiono dodatkowe nadajniki dużej mocy. Pokrycie sygnałem wzrosło znacznie. 

Naprawdę nie czarujmy rzeczywistości :)

Inna sprawa czy odbiorcy naziemni mają odbiorniki HEVC, ale to nie ma nic wspólnego z zasięgiem. 

W skali kraju jednak wyniki nie powinny aż być tak drastycznie niższe, gdyż jednak zwiększył się znacznie obszar do którego kanał dociera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniasz czym jest zasięg techniczny Nielsena. To nie teoretyczna możliwość odebrania sygnału. To praktyczne odbieranie sygnału, pokazuje na ilu urządzeniach końcowych kanał jest dostępny a nie może być dostępny. Krótko mówiąc, potrzeba potężnej akcji informacyjnej przed przyszłoroczną zmianą.

Edytowane przez STARS.TV
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...