Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy dekodera Mediabox+3740 SX.
Czy na tych dekoderach jest podobna sytuacja z odbiorem BBC Brit co na Turboboxach ?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nc+ już wie o tym specyficznym problemie, do BBC pewnie też to dotarło, a nadal z tym nic nie zrobili. Ciekawe, czy na starszych dekoderach typu białe nboxy albo czarne recordery albo dekoderach po Cyfrze+ problem też występuje?

 

P.S. zauważyłem właśnie, że problem z szatkowaniem na TurboBox występuje także na kanale RT HD (Russia Today)

Czyli wszystkie kanały HD z tego transpondera tak działają na TurboBoxach. Problem jest już weryfikowany przez specjalistów, taką bynajmniej dostałem odpowiedź na forum NC+

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj no to się będzie działo. teraz może wszystko się zrypać :).
Ja bym tam nie wymienił starego dobrego turbo na inny nowy badziew a już na pewno nie pokroju cyfrowego pace'a...

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, nie ma problemu z odbiorem kanałów SD częstotliwości 12,475 H np. BBC Lifestyle czy CBeeBies, co więcej, pasek jakości na tych kanałach pokazuje znacznie wyższą wartość (60-70%) a na BBC Brit HD z tej samej częstotliwości pasek pokazuje ok. 45%.
Może to problem po jakiejś aktualizacji softu czy wgraniu jakiejś poprawki? Transponder 89 (12,475 H) nadaje dość nietypowo z wysokim SR 29900, może TurboBoxy, po jakiejś aktualizacji mają problem z odbiorem kanałów o wyższym bitrate przy takiej szybkości transmisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ,, rodzice mają dość nietypowy problem z dekoderem sagem (w zasadzie mają dwa sagemy w multiroomie). 

Na tv na dole, gdy ktoś dzwoni na komórkę to przez czas całego połączenia telefonicznego zrywa obraz i dźwięk uniemożliwiając oglądanie. podobnie np. gdy my wysyłamy smsa w pobliżu telewizora. 

 

Jako, że mamy dwa dekodery to zniosłem drugiego sagema i od niego zasilacz i dalej przerywa, ale zdecydowanie rzadziej.

Z kolei jak ten z dołu przeniosłem do drugiego pokoju to nic nie zrywa. 

 

Zakładam zatem, że jakiś związek z dekoderem jest, ale jednocześnie musi chodzić o coś innego. Macie może jakiś pomysł ? no nie wiem, ekranowanie kabla czy coś podobnego ? może jakieś przepięcia ? już nie mam pomysłu

 

[edit] - po wielu testach okazało się, że winny był  tryb 2g w telefonie ( w ogóle już tego nie rozumiem). Przestawiłem wszystkie komórki w domu na 3g i problem zniknął jak ręką odjął. 

Edytowane przez chriss84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na moim Wifi Premiumbox od jakiegoś czasu po wejściu w VOD nie wyświetla się większość etykiet, trzeba poruszać się w menu "po omacku". Podobnie z wyświetlaniem okładek filmów itp. Czy to ogólny błąd u wszystkich czy raczej wina dekodera. Z tego co pamiętam to w poprzednim dekoderze (który wymieniono mi w związku z uszkodzeniem HDD) takich problemów nie było. W przypadku obecnego dekodera myślałem, że to kwestia czasu i pobrania danych, ale to już minęły dobre 2 miesiące, a problem nadal występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Z tym, że u mnie problem ten pojawia się i znika. Raz są ikonki i okładki a innym razem ich nie ma.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nc+ już wie o tym specyficznym prob[beep]e, do BBC pewnie też to dotarło, a nadal z tym nic nie zrobili. Ciekawe, czy na starszych dekoderach typu białe nboxy albo czarne recordery albo dekoderach po Cyfrze+ problem też występuje?

Wczoraj sprawdziłem u kolegi na Philipsie PVR 250GB po Cyfrze+ i BBC Brit nie odbierał, u mnie ten sam model dekodera i dzisiaj BBC Brit wskakuje, ale z początku przez ok. minutę jest info Brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. posiadam dekoder turbo po "n-ce" CLRA oraz roczny WIFI od MR standard. Od jakiegoś czasu gdy włączam, wyłączam WIFI box-a, przełączam na nim programy to na głównym turbo obraz rozsypuje się w pixel-e? Czy ktoś miał podobny problem? Do czasu kiedy miałem MR premium z "mydelniczką" wszystko było ok. Poza tym turbo słabo łączył się po LAN z WIFI boxem (wifi-box często tracił parowanie), więc turbo mam na kablu a MR po wifi. Drugie pytanie: jak dokonać wymiany turbo na dekoder wifi PVR? Umowa kończy mi się w listopadzie,a jak dzwonią z utrzymania i o to pytam to odpowiadają jakoś wymijająco? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z pikselozą na niektórych kanałach pojawiają się często w ostatnich miesiącach na dekoderach TurboBox+, problem jest zwłaszcza z transponderem, z którego nadaje BBC Brit HD. Na pewno nie jest to problem pojedynczych modeli, gdyż zbyt wiele osób narzeka na to samo, można się domyślać, że jest to problem oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem ustawienia fabryczne dekodera z kasowaniem dysku i o ile wcześniej żadne kombinacje z zostawianiem dekodera na BBC Brit na dłużej, czy przestawianie kolejności anten nie pomagały.

To teraz po przejściu na BBC Brit, czy Supertennis przez chwilę klatkuje ale potem działa normalnie.

Jakość sygnału jest nadal słaba (ok 30% pomarańczowo) ale nic nie zrywa.

Edytowane przez Pinok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na pewno nie jest to wina nadawcy.

U mnie szatkowanie obrazu z transpondera 89 gdzie nadaje m.in. BBC Brit HD występuje tylko na dekoderze Turbobox 9720 SX.

Na pozostałych dekoderach podpiętych do tej samej instalacji antenowej Box 2950, Evobox z CP i Wifi Premium box sąsiada problem nigdy nie wystąpił.

Jakość sygnału na kanale BBC Brit HD waha się między 49 a 53%

Tydzień temu zgłosiłem oficjalną reklamację po wcześniejszych trzech wymianach Turboboxa, które oczywiście nic nie dały.

Ten sam problem występował po podpięciu dekodera do instalacji w punkcie NC+.

Dodam, że pracownik punktu NC+ był dokładnie zorientowany w problemach z odbiorem paczki programów z transpondera 89 na dekoderze Turbobox+ 9720 SX.

Odpowiedź na reklamację sprowadziła się do tego, że dekoder jest w porządku, a problemem jest moja źle ustawiona instalacja antenowa co jest kompletną bzdurą i robieniem sobie jaj z klientów.

Wymiana na Mediaboxa której się domagałem jest dla mnie niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...