Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, nie wiem czy było to już poruszane, możliwe że tak, ale nie potrafię znaleźć na to odpowiedzi.

 

Zatem tak, posiadam nc+ z dekoderem Box+/HD ADB 2851S i na tym dekoderze działa wszystko prawidłowo, wg mojego pakietu, lecz jeżeli przełożę kartę do drugiego dekodera, z którego korzystam w drugim pokoju GM Unibox 9080CRCI HD PVR Combo (karta tnk + naziemna) odbieram tylko część kanałów... m.in. TVNy, TVP, POLSAT, TV4, Kuchnia+, Domo+, nSport+, Eurosport itp, pozostałe albo są zakodowne albo jest czarny ekran - m.in. Canal+ (wszystkie), MTV, TLC, National Geografic, Animal Planet czy Polsat Play i Cafe. Czy da rady to jakoś naprawić czy kanały te które nie odbierają są jakoś podpięte pod oryginalny dekoder? Do dekodera GM Unibox wgrane zostało aktualne oprogramowanie i nadal jest ten sam problem niż przed aktualizacją.

 

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ustawić ręcznie jeśli widzisz telewizor i jesteś w stanie odpowiedni ustawić antenę by dekoder na najsłabszym transponderze (własny dekdoer) lub na transponderze instalacji pokazał jak najwyższe wartości siły sygnału i jakości.

 

Ustawianie 90cm jest dość żmudne. Z miernikiem jest łatwiej bo pokazuje w którą stronę kręcić i jaką satkę złapał.

 

spróbuję recznie. TV widze bez problemów.

na jakim kanale ustawiać najlepiej?

 

konwerter też pod jakimś katem ma być?

 

P.S. treaz przy MediaBox i 60cm talerzy 30-35% to maks jaki osiagam w obrą pogodę ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak włączam któryś kanał z paczki Canal+ pojawia się komunikat "Brak odbioru kanału, spróbuj ponownie później" muszę wtedy zmienić kanał np. o jeden niżej i po powrocie na ten który nie działał jest wszystko ok. Od czego to zależy, ze takie coś się dzieje ? Problem dotyczy tylko canal plusów. Dekoder to wifipremiumbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak włączam któryś kanał z paczki Canal+ pojawia się komunikat "Brak odbioru kanału, spróbuj ponownie później" muszę wtedy zmienić kanał np. o jeden niżej i po powrocie na ten który nie działał jest wszystko ok. Od czego to zależy, ze takie coś się dzieje ? Problem dotyczy tylko canal plusów. Dekoder to wifipremiumbox.

Mam to samo, przeważnie na kanale 36-tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zniknął mi na Arivie Canal+1 na transponderze 11.411. Na pozostałych tunerach jest. Czy coś wiadomo na ten temat?

Robiłem ponowne wyszukiwanie na tym transponderze i wynajduje ten sam canał z "czarnym" obrazem.

U mnie też nie ma c+1 - opticum x310

C+1 jest nadawany z nowego tr. 11488/H była już o tym informacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym niespodziewanie przestały być u mnie dekodowane kanały C+1 HD i Domo+HD. Wszystkie pozostałe kanały działają normalnie. Sprzęt z jakiego korzystam to moduł cam z ofertą NC+MIX. Próbowałem wyszukać ponownie wyżej wymienione kanały według parametrów zamieszczonych na stronie satkurier-a , jednak nie dało to żadnego pozytywnego rezultatu. Dotychczasowe parametry(działające do wczoraj) to transponder 11.411H. Ciekawe, czy to problem po stronie nadawcy, czy może moduł powoli dogorywa.

Edytowane przez FIGA1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od wielu lat jestem posiadaczem nc plus. Zawsze anteny ustawiałem sam i jakoś to hulało. 

 

Problem mam następujący:

W domu jednorodzinnym mam 2 telewizory na 2 różnych antenach.

Na jednym z nim działają wszystkie kanały, na drugim brakuje:

11 - TVP HD

35 - Canal + Discovery HD

40 - NSport HD

 

Z TVP i Nsport nie widziałem problemu, bo zawsze miałem je w wersji SD na chyba kanałach 211 i 214, od miesiąca nie ma ich w SD więc problem się pojawił.

Z Canal + Discovery jest na tyle dziwne, że jak włączę kanał 37, potem 36 następnie 35 to nie działa - komunikat "Słaby sygnał satelitarny". Zjadę klawiszami do kanału 33 i zacznę wracać na 34 i docelowo na 35 to kanał się włączy (przeważnie) i nie zacina nic a nic.

 

 

Koledze ustawiałem antenę dwa lata temu i było OK. Podobno nie miał kanału 11 TVP HD.

Od jakiś 2 miesięcy kanały zaczęły mu uciekać. Zgłębiłem u niego temat i na dziś nie może oglądać:

1 TVN HD

2 TVN Siedem HD

3 TVN Style HD

4 TVN Turbo HD

6 TVN 24 HD

8 TV4

9 Canal + HD

10 Polsat 2

11 - TVP HD

25 – Polsat Biznes

30 – Canal + HD

31 – Canal + HD

35 – Canal + Discovery HD

36 – Canal + Sport HD

37 – Canal + Sport 2 HD

114 Eurosport 2 HD

279 Eurosport 1 SD

 

Wymieniłem całą instalację (antenę, przewody) bez rezultatu. Dla ciągle jest komunikat „ Słaby sygnał satelitarny”, choć na kanałach chodzących nie ma żadnego zacięcia. Dekoder był w cyfrze, i u siebie w domu testowałem, jest Ok bo te kanały działają. Na chodzących kanałach jakość jest na zielono pod max.

 

W czym może być problem? Anteną za skarby nie mogę tego ustawić. Ustawiałem to jakimś miernikiem jakości sygnału z allegro i nic. Szczególnie dziwi mnie Eurosport. Działa 1 HD ale 2 HD już nie. Natomiast w jakości SD działa 2 a jedynka już nie.

 

Czy dzwonienie na dział techniczny cyfry coś pomoże?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem.

 

Nie oglądam telewizji na bieżąco, jedynie nagrywam i oglądam później, dlatego o takich niespodziankach dowiaduję się z kilkudniowym opóźnieniem. W związku z tym szukałem informacji z ubiegłego tygodnia. Dpopiero później rozszerzyłem zakres poszukiwań.

 

Jak się okazało ten kanał był zapasowy, ale skąd można to wiedzieć? W każdym razie znalazłem.

 

Mimo to dziękuję za informację. Nie mam pretensji o brak informacji do SK, tylko do nc+. Kiedyś na stronach Cyfry było zestawienie parametrów nadawania, a teraz ni w ząb. Nie mogliby wysyłać jakiegoś maila w tej sprawie? Wielki szum zrobili z likwidacją kanałów SD, ale o porządkach w HD nie powiadomili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...