Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomemu zakładałem do Utraboxa  konwerter Unicable z wyjściem Legacy (ma Multiroom). Było to w lato zeszłego roku. To konwerter sprzedawany przez CP i do tej pory działa nie wymagał programowania, jedynie w menu był wybrany model przy którym były wszystkie paski sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej znowu był u mnie „magik” i niby wszystko jest ok niektóre kanały mają nawet po 70% jakości ale co z tego jak te które najczęściej oglądam (TVN c+ i c+ sport) mają po 40% przy idealnej pogodzie zgaduje że wystarcza małe opady i już będzie pikseloza czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Artek_ napisał:

Hej znowu był u mnie „magik” i niby wszystko jest ok niektóre kanały mają nawet po 70% jakości ale co z tego jak te które najczęściej oglądam (TVN c+ i c+ sport) mają po 40% przy idealnej pogodzie zgaduje że wystarcza małe opady i już będzie pikseloza czym to może być spowodowane?

Daj spokój już.....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam ten konwenter  https://allegro.pl/oferta/promocja-inverto-unicable-cyfrowy-polsat-evobox-10254623753  rozumiem że w Ultraboxie muszę wybrać "Ustawienia własne" i teraz pytanie które kanały wybrać i jakie częstotliwości wpisać żeby konwenter współpracował z dekoderem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ a konwerter jaki masz? Ile ma lat? Co masz przed anteną? Drzewo? Blok? Jeśli tak, to tu bym szukał przyczyny. Do tego kabel? Jak stary? Jak długi?
Przyczyn może być wiele. Antena ile cm? Może warto zainwestować w większą? Nie ma odkształceń? Wgnieceń itp? 
 
 

Konwerter opticum unicable przed anteną nie mam nic bo mieszkam na 10 piętrze wiec przed anteną nic.
Czasza ma 80cm i nie ma widocznych odkształceń większej niż 90 nie kupię bo już tą mi zwiewa kable maja 5 lat a ile lat nam ja to chyba mało istotne
tylko pytam co może być przyczyną za 6 miesięcy kończy mi się umowa i chyba idę do Orange tv trochę przepłacę i nie będę miał c+4K ale z naprawą iptv sam sobie poradzę a antenę zwiewa mi raz na pół roku i mnie teś już to męczy…….po prostu nie lubię płacić za coś co nie działa to chyba normalne.
Cześć mam ten konwenter  https://allegro.pl/oferta/promocja-inverto-unicable-cyfrowy-polsat-evobox-10254623753  rozumiem że w Ultraboxie muszę wybrać "Ustawienia własne" i teraz pytanie które kanały wybrać i jakie częstotliwości wpisać żeby konwenter współpracował z dekoderem ?

Częstotliwości masz napisane na pudełku od konwertera wystarczy je przepisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ tu się mylisz, to jeżeli dobrze przeczytałeś lub wszedłeś w link to konwenter od Polsatu na pudełku jest tylko symbol konwentera którego nawet nie ma na stronie producenta (gdyż jak wyżej jest produkowany dla Polsatu).

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 06:25, Pawel napisał:

W ultraboxie można w razie czego wpisać ręcznie wybraną częstotliwość.

Masz może wiedzę jakie ustawienia własne wprowadzić w Ultraboxie aby ten unicable od Polsatu zadziałał z dekoderem? Wczoraj chciałem podmienić konwenter i na starym pożyczonym twinie (mój wysiadł) wszystko działa, montuję ten unicable i nic, pasek poziomu skacze od 0 do 100% a jakość 0% , normalnie ręce opadają.

5 minut temu, _Artek_ napisał:

Ten konwerter spokojnie działa z C+ tylko trzeba ręcznie pododawać częstotliwości. 

Rozumiem Ciebie tylko które kanały wybrać i jakie częstotliwości wpisać, to że na deku w wyborze konwentera wybieram "Ustawienia własne" to wiem, ale co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _Artek_ napisał:

No i dalej wpisujesz częstotliwości które masz na pudełku od konwertera... możesz też spróbować oszukać dekoder wybrać z listy inny konwerter unicable i sprawdzić czy działa. 

Już pisałem że na pudełku nie ma napisanych cząstotliwości, a z zaznaczonymi z listy nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Artek_ napisał:

To wpisz sobie ten konwerter w google znajdź pełny opis produktu i tam będziesz miał. 

Tak zastanawiam się czy czytasz posty na które odpowiadasz? bo chyba nie...

Pisałem już że na stronie producenta tzn. LNBs - Inverto.tv nie ma tego konwentera, gdyż jest to produkt dla konkretnej firmy, w tym przypadku dla Solorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...