Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam również dobrze ustawioną antenę 100/90 antena o średnicy 90cm a mimo tego mi się tnie obraz na BBC Brit HD i za każdym razem mam ustawiać antenę jak jakiś kanał zmieni na inny transponder NC+ ??? Taki sam był problem z TELE 5 ciął się strasznie a później wyszło że to winna nadawcy a nie anten co większość mówiła ustaw sobie dobrze antenę a nie będziesz miał problemów z odbiorem kanałów !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występują co jakiś czas dziwne zjawiska,na tym kanale przed chwil,klatkował się dźwięk, co do sygnału to niestety spadł, obecnie mam wartość miedzy 49/51%. Dodatkowo podczas nadawania Programu W Tonacji+ na C+ pod koniec zanikał dźwięk,obraz (pojawiala sie zielona plansza). Antena jaka mam TO 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak naprawić miernik + antena minimum 80tka i nie sugerowac się % w org dekoderach bo te kłamią ważne są parametry ber/snr...* do zobaczenia na sprzęcie linuxowym lub miernikach porządnych.Co do 12476 to u mnie pomogła modyfikacja tp na 12475 i tyle pokazuje nbox...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva pokazuje mi wskaźnik BER, wszędzie jest 0-10e-8, tylko na kanałąch z tp 12 476 zmienia sie pierwsza cyfra ciągle. Straszna lipa że trzeba mieć co do milimetra ustawioną antene żeby odbierać normalnie z tego sygnał, bo inne chodzą super. Antena 80 cm, większej nie mam jak zamontować. Co do tej zmiany na 12 475 mhz - czy to coś pomoże? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe kręcił anteną i kombinował, żęby jeden kanał odbierać. Wszystko inne odbiera kryształowo, a ten jeden nie. Widocznie wszyscy wiedzą że ten tp jest słąby, bo żaden szanujący sie kanał tam nie nadaje. Miał być Wielki Start, a wyszedł FalStart. Zresztą i tak reklamy biją co 10 minut, że swobodnie nie idzie obejrzeć programu. Są lepsi niż Polsat- a to naprawde sztuka. Chyba trzeba znowu przeszukiwać internety by obejrzeć Top Gear. Gość z miernikiem mówi że anteny u siebie lepiej nie ustawie, także nic mi nie pozostaje jak wywalić z listy kanałów BBC Brit HD. Słąbo logistycznie to rozwiązali, chyba sami nie wiedzieli nawet że tyle problemów z odbiorem w Polsce bedzie. Wiadomo, "fachowcy" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko inne odbiera kryształowo

 

Jak pojawią się kryształki lodu z nieba bądź kropelki deszczu już nie będziesz taki happy. Problem z jednym transponderem to źle ustawiona antena i zapewne inne słabsze również masz na granicy sygnału (masz farta że nie tną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...