Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne problemy z tunerem WiFiBox+,  może ktoś miał podobne.

Otóż odebrałem nowy tuner tydzień temu (wcześniej miałem własny) i od początku dziwnie się zachowuje tzn. jest problem z jego włączaniem z po kilkugodzinnym wyłączeniu np. na noc.

Bardzo często pojawia się wtedy komunikat brak sygnału, muszę go wtedy wyciągnąć z prądu i po ponownym uruchomieniu już jest ok i działa w porządku. Poza tym ze dwa razy po włączeniu nie wysyła obrazu na telewizor (czarny ekran) i tu również restart pomógł no i raz zawiesił się na liście z kanałami (program leciał, ale nie reagował na pilota). Zauważyłem też, ze kilka razy po przebudzeniu w nocy dekoder jakby sam się włączył tzn zamiast godziny na wyświetlaczu był nr kanału. Szybki start mam nieaktywny, ale na aktywnym czarny ekran też wystąpił. Przywracałem ustawienia fabryczne, ale to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pogubiłem się trochę w wątkach więc zapytam tutaj, pewnie takie pytanie pada 20 razy na dzień.

Mam multiroom, dwie cameleony, jeden dekoder operatora i jeden swój (Ariva 102e).

I oczywiście gasną mi kanały.

Co teraz zrobić i na co mam szanse? Da radę drugi dekoder bez jakichś opłat dodatkowych czy jak to wygląda?

Iść do punktu czy dzwonić na infolinię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czytam tutaj już od paru miesięcy ale nadal nie wszystko jest dla mnie jasne.

Mam dwie karty cameleon, moduł (szary)Cyfry+ , moduł Aston i Arive Combo253

 

Mam dwa pytania i mam nadzieje ze ktoś mi będzie mógł pomóc bo coraz więcej kanałów na cameleonie w Astonie jest zakodowanych.

Wczoraj zniknął pierwszy kanał z grupy premium HBO3

Chciałam sobie kupić sprzęt używany bo nie chce zbyt dużo inwestować dopóki się nie wyjaśni jakie zmiany / ograniczenia wprowadzi dalej PC+

Natomiast wymiana Camelów na moduł czarny z ECP nie wchodzi w rachubę bo moje telewizory nie będą działać.

 

1. Czy w dekoderze TechniSat Digyboxx HD+  (bez literki"C") będzie działać sama karta cameleon?

Wiem ze TechniSat wypuścił przed laty na polski rynek dekoder Digyboxx HD C+ ale w tej chwili jest on nie do zdobycia, natomiast mam mozliwosc kupna używanego Digyboxx HD+ z rynku niemieckiego.

2. Czy karta cameleon będzie odbierać w TechniSat TECHNISTAR S5 albo w TechniSat Technistar S2 HD? 

Z góry wszystkim dziękuję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TechniSat TECHNISTAR S5 albo w TechniSat Technistar S2 HD - tylko moduł

TechniSat Digyboxx HD+  (bez literki"C") - nie spotkałem takiego - dopytaj sprzedającego.

 

Tu poszukiwany przez Ciebie tuner: http://www.firmy.net/W61PV,technisat-digyboxx-hd-pila-wa,HSXK.html, co do ceny nie będę się wypowiadał, jeszcze niedawno nieużywane egzemplarze szło wyhaczyć za 100 PLN. Na nim na dzień dzisiejszy pójdzie karta kameleon w czytniku, a w slocie moduł Ci+ 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Aga58 napisał:

Witam wszystkich,

czytam tutaj już od paru miesięcy ale nadal nie wszystko jest dla mnie jasne.

Mam dwie karty cameleon, moduł (szary)Cyfry+ , moduł Aston i Arive Combo253

 

Mam dwa pytania i mam nadzieje ze ktoś mi będzie mógł pomóc bo coraz więcej kanałów na cameleonie w Astonie jest zakodowanych.

Wczoraj zniknął pierwszy kanał z grupy premium HBO3

Chciałam sobie kupić sprzęt używany bo nie chce zbyt dużo inwestować dopóki się nie wyjaśni jakie zmiany / ograniczenia wprowadzi dalej PC+

Natomiast wymiana Camelów na moduł czarny z ECP nie wchodzi w rachubę bo moje telewizory nie będą działać.

 

1. Czy w dekoderze TechniSat Digyboxx HD+  (bez literki"C") będzie działać sama karta cameleon?

Wiem ze TechniSat wypuścił przed laty na polski rynek dekoder Digyboxx HD C+ ale w tej chwili jest on nie do zdobycia, natomiast mam mozliwosc kupna używanego Digyboxx HD+ z rynku niemieckiego.

2. Czy karta cameleon będzie odbierać w TechniSat TECHNISTAR S5 albo w TechniSat Technistar S2 HD? 

Z góry wszystkim dziękuję

 

 

Już o to pytałaś 2 tygodnie temu i ci napisaliśmy ze moduły będą działać w twoich telewizorach, powtarzasz się. ECP dotyczy kanału 4k. A Ty go w pakiecie nie masz,więc reszta będzie działać, nawet 4k bo ECP nie jest na nim włączone. 

 

Karty cameleon NIE będą działać Ci w tych tunerach. 

 

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aga58 napisał:

TechniSat Digyboxx HD+  (bez literki"C") będzie działać sama karta cameleon?


Prawdopodobnie chodzi o TechniSat DIGYBOXX dla niemieckiej HD+. W specyfikacji doczytałem, że w czytniku zadziała karta conax (TNK) i nagravision (HD+), ale nie cameleon. Tuner ma gniazdo CI+, a więc moduł CI+ ECP będzie działał pod warunkiem, że operator nie włączy na programie ECP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ECP wyłącznie na kanałach 4K to nie byłbym taki absolutnie pewien. Testy były/są prowadzone na Canal+ Now, a to kanał HD. Za kilka miesięcy ECP może być (teoretycznie, bo wcale nie musi) włączone na kanałach Canal+ czy HBO i nic nie wskórasz bo na opakowaniu modułu widnieje informacja: „Jeżeli urządzenie w którym korzystasz z modułu nie jest zgodne z CI+ECP niektóre pozycje programowe mogą być blokowane”.

Taki zapis pozwala im aktywować ECP na wszystkich kanałach, zostawiajac np. tylko te, które dostępne są w DVB-T i nadal będą to „niektóre kanały”. 
 

Tak na marginesie to w cytowanym przeze mnie zapisie brakuje przecinków. Nie tylko w odpowiedziach na e-maile są błędy gramatyczne, ale również na opakowaniach własnych produktów. 
Jak widać język polski traktują tak, jak swoich abonentów. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, meckbar napisał:

Z tym ECP wyłącznie na kanałach 4K to nie byłbym taki absolutnie pewien. Testy były/są prowadzone na Canal+ Now, a to kanał HD. Za kilka miesięcy ECP może być (teoretycznie, bo wcale nie musi) włączone na kanałach Canal+ czy HBO i nic nie wskórasz bo na opakowaniu modułu widnieje informacja: „Jeżeli urządzenie w którym korzystasz z modułu nie jest zgodne z CI+ECP niektóre pozycje programowe mogą być blokowane”.

Taki zapis pozwala im aktywować ECP na wszystkich kanałach, zostawiajac np. tylko te, które dostępne są w DVB-T i nadal będą to „niektóre kanały”. 
 

Tak na marginesie to w cytowanym przeze mnie zapisie brakuje przecinków. Nie tylko w odpowiedziach na e-maile są błędy gramatyczne, ale również na opakowaniach własnych produktów. 
Jak widać język polski traktują tak, jak swoich abonentów. 

Moduł CAM CI+ ECP wprowadza nową, ulepszoną generację ochrony treści Ultra HD wymaganą coraz powszechniej przez dostawców treści. 

 

Cytat ze strony c+. 

 

Więc dotyczy 4k i jak dla mnie wszystko jasne. Wszystkie inne kanały będą działa na tym module. 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak prędko:

Moduł CAM CI+ ECP wprowadza nową, ulepszoną generację ochrony treści Ultra HD - całkowita prawda.

Wymaganą coraz powszechniej przez dostawców treści - całkowita prawda.

W którym miejscu informują, że nie wprowadzą w niedalekiej przyszłości, tej ochrony dla treści HD.

Nie po to wydali, ileś tam milionów euro by zakupić okaleczony w ten sposób system ochrony - obym okazał się złym prorokiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem konwerter na unicable. Zastosowałem rozdzielacz sygnału przed Wifi Premium Boxem, wszystko działa poprawnie. Sporadycznie jednak pojawia się komunikat "program obecnie nie jest nadawany" czy coś w tym stylu, w tle jednak program jest normalnie wyświetlany. Czy to norma w tym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder 4k od c+ dziś go podłączyłem do Samsunga i zaczęła się dyskoteka. Najpierw zaczął migać znaczek włącz wyłącz na czerwono/biało a potem na TV wywalało mi, żeby sprawdzić zasilanie dekodera mimo że był włączony. Jak zmienię rozdzielczość z 2160 na 1080 to jest oki jak wlacze 4k to sie rypie. Macie pomysły? Dekoder do wymiany czy kabel? Kabel mam jakiś tam HDMI bez jakiejś super firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Kabel za 70 zł załatwił temat. Przy okazji mam inne pytanie do dekodera 4k od c+. Czy isnieje możliwość przeskakiwania listy kanałów co 10 sztuk? Na tym białym deku czy na fergusonie po kliknieciu OK i rozwinięciu listy kanałów można szybko przeskakiwać kanały a w tym jak klikam prawym to mi zmienia na te ich listy typu Hbo/cinemax itp. 

Edytowane przez najman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...