Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wczoraj problem z wifibox+, który pewnie wielu ma/będzie miało w najbliższych dniach. Wyskoczyło okno "Pierwsza instalacja" - siła i jakość sygnału 0%. Pomógł filmik który, jak widzę, już ktoś wstawił wyżej. Problemem (nie pokazanym na filmiku) jest przejście do drugiego menu "wyszukiwanie zaawansowane" bo pilot głupieje w pierwszym menu ale trzeba włączyć "ok" i wyszukać kanały (nic nie znajdzie) i wtedy "pilot", "ok", "+" lub "menu" - próbowałem kilka razy i  już nie pamiętam - coś w końcu zadziała i przejdzie do tego drugiego menu gdzie Standard DVB należy zmienić z DVB-S na DVB-S2. Wtedy od razu dekoder znajdzie kanały. Może komuś się to przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azymut złapałem bo tylko w jednym miejscu zapala mi się na zielono hotbird tak cały czas na czerwono. Mam ograniczony dostęp do anteny niestety ale na ruszanie pod kątem konwerterem nie ma żadnych zmian w sile i jakości

Ruszałeś tylko konwerterem, czy całą anteną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janek11

mam tylko wifibox+ więc nie wiem czy na premiumbox-ie to zadziała.

 

Tak jak pisze ezequiel93 wielu zacznie kręcić antenami i rozreguluje sobie całkowicie. Ja zacząłem od sprawdzania kabli bo w jednym łączeniu w gniazdku mam zawsze problem, na szczęście do anteny nie doszedłem. A swoją drogą nc+ powinna o takim czymś informować bo to nie jest problem z dziś tylko jak się okazuje już jakieś 2 miesiące temu ten problem miał znajomy. Maile z reklamami przychodzą regularnie ale żeby takie info wysłać to nie, po co... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszałeś tylko konwerterem, czy całą anteną?

 

Najpierw anteną lewo prawo cały czas miałem kropkę na czerwono aż złapałem kropkę na zielono przy sile sygnału 75 % , potem konwerterem , który nic nie wniósł do sprawy. Regulację góra dół mam mocno ograniczoną. Oczywiście ustawienie anteny było startowe tak jak był podłączony stary seagem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów walki ciąg dalszy zmieniłem czaszę na większą z 60 na 80 założyłem nowy konwerter na nowym uchwycie gdzie można regulować. Poustawiałem i złapało siłą 100 % i po raz pierwszy jakość 58 % więcej się nie da bo jak na lewo czy prawo anteną to spada jakość i jak włączam zapisz ustawienia przechodzi wszystko ok wyszukiwanie kanałów i jak zwykle kanał. Wyskakuje znowu to samo , że nie znalazł kanałów i wraca mi do ustawień anteny czyli to co było przy sile 85 % o zerowej jakości na starej antenie.

 

siła 100% 

jakość 55 % 

BER 1,1E-4 ( co to jest to akurat do końca nie wiem )

Edytowane przez Janek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów walki ciąg dalszy zmieniłem czaszę na większą z 60 na 80 założyłem nowy konwerter na nowym uchwycie gdzie można regulować. Poustawiałem i złapało siłą 100 % i po raz pierwszy jakość 58 % więcej się nie da bo jak na lewo czy prawo anteną to spada jakość i jak włączam zapisz ustawienia przechodzi wszystko ok wyszukiwanie kanałów i jak zwykle kanał. Wyskakuje znowu to samo , że nie znalazł kanałów i wraca mi do ustawień anteny czyli to co było przy sile 85 % o zerowej jakości na starej antenie.

 

siła 100%

jakość 55 %

BER 1,1E-4 ( co to jest to akurat do końca nie wiem )

Twój poziom umiejętności nie pozwoli Tobie na poprawne ustawienie anteny. Otrzymałeś na forum pełne wsparcie jak rozwiązać problem, mimo tych informacji nie potrafisz trafić w satelitę Hot Bird 13E. Szkoda Twoich pieniędzy, czasu i niepotrzebnych postów na forum. Zawołaj instalatora anten, zrobi to w 5 minut, a Ty będziesz się cieszył stabilnym odbiorem sygnału.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo zgadzam się z supportem :) ważny jest kąt pionowy, jak jest zły (a z doświadczenia wiem, że przeważnie jest) to możesz kręcić w lewo prawo jak chcesz i to nic nie zmieni.

 

Nie męcz się, wezwij instalatora.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od dobrego roku nie używałem multirumu na własnym deku i dzisiaj włączyłem swój dek a tu kuku wszystkie kanały zablokowane pomimo iż karta działa po przerzuceniu do głównego dekodera ( niedawno wymieniłem na wifi premiumboxa ) jakieś pomysły?

A jaki dekoder miałeś do tej pory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...