Skocz do zawartości

Apple TV+


Gość umek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, leonk1974 napisał(a):

Dlatego samego Apple TV+ nie warto brać tylko jak już to Chmurę rodzinną i wtedy dzielisz koszty na 6 osób.
Za 8 zł masz Apple TV+ Apple Music Apple Arcade i iCloud+

Ludzie nigdy nie zrozumieją, że Apple TV+ to platforma dodatkowa do innej niż wiodąca. Nie mają produkcji na licencji, nagrywają tylko Originals.  Nie mają za sobą historii, wielkiej bazy filmów czy seriali. Są najmłodsi na rynku (SkyShowtime oczywiście młodszy ale tam wytwórnie jak Universal czy Paramount mają ponad stu letnią bibliotekę). Nagrywają mało bo się skupiają głównie na jakości. To samo Paramount+, który nagrywa również mało seriali. Jednym Apple wystarczy bo oglądają mało. Jeśli ktoś chce ilości a jakość jest drugorzędna, niech szuka gdzie indziej. Coś za coś. To dobrze, że każda platforma jest inna i żadna nie jest drugim Netflixem.

A co do ceny, wystarczy zamienić na telefonie/komputerze Spotify na Apple Music i już się Apple TV+ kalkuluje. No chyba, że Spotify ma ktoś w wersji free lub premium na kody z Allegro za grosze.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spotify napisał(a):

kody z Allegro za grosze.

To już jest dawno zbanowane. Istnieją strony, które dają dostęp do Spotify za kilka złotych miesięcznie, ale na allegro są same legalne kupony.

12 godzin temu, leonk1974 napisał(a):

W Apple TV nie zrobisz innych profili.

I nie dodasz filmów i seriali do ulubionych. Przynajmniej nie znalazłem takiej opcji na Amazon Fire Stick 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominane Apple One, które w jednej cenie daje tańszy dostęp do AM i ATV+, jest adresowane dla tych, którzy mają przynajmniej jeden sprzęt z jabłkowego sadu. 
Amazon też "olewa". Wrzuca tytuły wyłącznie z angielskimi napisami. Głównie dotyczy egzotyki hiszpańskiej i azjatyckiej. Jeden z ostatnich przykładów serial " Payback: Money And Power". Mamy tylko dźwięk oryginalny z Korei Południowej i brak innych ścieżek dźwiękowych. Z europejskich napisów jest wyłącznie j.angielski. Te produkcje bez polskiego tłumaczenia nie pojawiają się u użytkowników na ekranie głównym i należy je poszukać ręcznie, więc sfrustrowanych brakiem j.polskiego będzie tylko nieliczna grupa zapaleńców, która dowie się o istnieniu nowości poprzez strony takie jak upflix niż poprzez serwis vod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje, że serwis jest tylko dodatkiem. Szkoda, bo kilka produkcji mogłoby być szerzej znane, a tak wielu użytkowników omija Apple TV szerokim łukiem. Jak już pisałem wielokrotnie marzę o jakichś fuzjach, najlepiej połączeniu z HBO Max. To byłoby piękne, oczywiście moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ponad rok temu nie udał się ten fortel, aby aktywować Apple One przez Apple Music na Androidzie. Ciągle mi wyskakiwał komunikat, abym zrobił to przez urządzenie Apple.

 

Co do paru tytułów są zrealizowane na wysokim poziomie z dbałością o szczegóły i jakość techniczną. Wiadomo, że większość przeciętna i kręcona dla zapchania ramówki. Im więcej tytułów, tym średnia ocena systematycznie spada. Na razie nie trafiłem na gnioty jak z Netflixa typu "365 dni", "Warrior Nun" czy "First Kill", więc starają się trzymać poziom poniżej, którego nie schodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
24 minuty temu, leonk1974 napisał(a):

Wcale nie. Aktywujesz w Apple Music na Android.
Jestem w Chmurze rodzinnej u kogoś kto nigdy nie miał nic od Apple i Apple One aktywował właśnie przez Apple Music na Android.

Chmurę rodzinną w Apple Music to można aktywować też na Windows, ale tutaj chodzi o pakiet Apple One składający się z 4 usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Jak to nie ma, Viaplay notorycznie dokłada coś tylko z angielskimi napisami. Za to Apple TV+ ma audiodeskrypcję w języku oryginalnym.

 

 

Na Viaplay są pozycje z lektorem, a w Apple z tego co oglądałem i na szybko kliknąłem nie ma nic.

Tylko napisy które owszem toleruję na filmach, ale na serialach już nie bardzo.

A co mi po audiodeskrypcji w języku oryginalnym powiedz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
30 minut temu, leonk1974 napisał(a):

No przecież mam od niego 4 usługi. Jutro specjalnie zadzwonię do Apple i się zapytam.

Rzeczywiście w chmurze rodzinnej jest dostępny tylko Apple One, a pojedyncze usługi już nie.

https://support.apple.com/pl-pl/HT201060

Natomiast dla jednej osoby Apple Music, Apple TV+ i Apple One to 3 oddzielne subskrypcje i ta ostatnia wymaga posiadanie urządzenia od Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bredny napisał(a):

To już jest dawno zbanowane. Istnieją strony, które dają dostęp do Spotify za kilka złotych miesięcznie, ale na allegro są same legalne kupony.

Nie korzystam z Premium Spotify od lat, więc mogło się coś zmienić. Znajomi ciągle jakimiś "kanałami" mają za grosze Premium ;)

 

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

To tylko pokazuje, że serwis jest tylko dodatkiem.

Już to Ci kiedyś pisałem ;)  Bierzesz wiodący jak Netflix, Disney+, HBO Max (wedle uznania) i dodatkowo Apple czy Amazon (a nawet oba). Mnie pakiet 3VOD daje tyle dobrego kontentu w miesiącu, że nie jestem w stanie być z tym na bieżąco. Ale to od dłuższego czasu selekcja i obserwacja co do kogo należy i co gdzie wpada, więc mam dobrane pod siebie. Jak się coś zepsuje u kogoś, to zamienię na inny ;) Na razie się jednak nie zapowiada na zmiany

 

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

Szkoda, bo kilka produkcji mogłoby być szerzej znane, a tak wielu użytkowników omija Apple TV szerokim łukiem.

Większość omija większość platform, poza jedną. I jest dopiero zainteresowana inną przy głośnym tytule. Ale już pisałem z czego to wynika. Im więcej userów danej platformy na stałe, tym większa siła przebicia i więcej marketingiem szeptanym dociera do ludzi tytułów - lepszych czy gorszych ale docierają. Dlatego tylko o jednej jest głośno w sieci, co drugi tytuł hit oglądalności i na wszystkich poza nią "nic nie ma"

 

Może kiedyś fuzję będą. Teraz każdy chce po swojemu. Już były plotki, że Apple zainteresowany WB. Później, że jednak Disneyem. A ostatnio, że Microsoft chętny na NF. Z czasem w tej "wojnie" będą wygrani i przegrani. A przegrani będą uciekać do fuzji, wspólpracy itp. Ale to dopiero za jakiś czas.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tracer10 napisał(a):

Na Viaplay są pozycje z lektorem, a w Apple z tego co oglądałem i na szybko kliknąłem nie ma nic.

Tylko napisy które owszem toleruję na filmach, ale na serialach już nie bardzo.

A co mi po audiodeskrypcji w języku oryginalnym powiedz?

Kwestia upodobań, idealnie jest, gdy mamy kilka opcji do wyboru. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia upodobań.🤔

To kwestia całkowitego olewania polskiego rynku. Niby wyszli z Rosji po ataku, a najnowsze seriale wszystkie z lektorem ruskim.

Kilka lat temu był wywiad z Knapikiem gdzie podał ile zarabia  za film. On z topu nie miał nawet 300 zeta za czytanie jednego filmu.

Nawet niechby stawki poszły 100% do góry [ w co nie wierzę ] to są to żadne pieniądze dla Apple żeby przetłumaczyć przecież nie aż tak bogatą bibliotekę.

Pamiętaj, że Apple TV+ nadaje już oficjalnie w Polsce.

To podobno nawet Showtime które nie weszło jeszcze do nas ma już pozycje w pełni przetłumaczone co sama pisałaś.

Nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla tej usługi w tej kwestii. Jedyne co mi przychodzi na myśl to lekceważenie.

Edytowane przez tracer10
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę koszt lektora który jest wręcz żaden dla takiej firmy to jednak jest całkowite lekceważenie.

Uważaj jak chcesz, moje zdanie jest właśnie takie.

Ostatnio ''zaliczyłem'' ''Kulawe Konie '', ''Echo3 '' i 2 sezony ''Wybrzeże Moskitów '' razem 36 odcinków bodaj wsio z napisami.

Uwierz ciężka przeprawa.

Nawet polscy piraci opłacają lektorów amatorskich i wrzucają nowości na torrenty. Bywa, że ci amatorzy są lepsi niż to co słyszę często na Netflix.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na innych rynkach oprócz polskiego Apple+ ma obecnie lektora?

Napisy mi nie przeszkadzają bo tak lubię oglądać streaming.

Natomiast dla mojej żony usługa jest kompletnie nieprzydatna bo nie lubi czytać napisów- chyba, że bardzo musi. Wybiera zatem inne usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lakiman napisał(a):

Czy na innych rynkach oprócz polskiego Apple+ ma obecnie lektora?

Pytanie, na ilu rynkach w ogóle coś takiego jak lektor występuje? Z tego co kojarzę to jest to domena krajów wschodnioeuropejskich, a Polski w tym szczególnie. 

Kolega z pracy, który jest Portugalczykiem wspominał mi, że jak przyjechał do Polski kilkanaście lat temu i pierwszy raz miał styczność z polską telewizją to na jakimś filmie myślał, że coś się popsuło i inny dźwięk się nakłada z innego kanału. Nie do pomyślenia dla niego było że może być jeden głos który tłumaczy na bieżąco wszystkie kwestie wypowiadane przez aktorów. 

 

Tak tak w ramach lekkiego off-topicu, niemniej tłumaczącego trochę, czemu Apple+ olewa wersje lektorskie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć, że rosyjskie audio na Apple TV+ (które nadal jest we wszystkich produkcjach i prawdopodobnie jest nagrywane nadal w Rosji, ale to temat na zupełnie inną rozmowę) to pełny dubbing, nierzadko w Dolby Atmos.

Lektora jednogłosowego w Rosji praktycznie nie ma, są za to różne wariacje pomiędzy pełnym dubbingiem a dwulektorem.

 

Jednak wracając do tematu Apple TV+ - po prostu na Apple tłumaczenia audio są (w większości produkcji) do 10 języków. Takie zostały podjęte decyzje kilka lat temu i nic się od tego czasu nie zmieniło. I pod tym względem jest najgorszą platformą globalnie. Nawet w przypadku wybranych produkcji dziecięcych ok. 25 tłumaczenia audio to dużo mniej niż konkurencja w przypadku tego typu produkcji (poza Amazonem, ale to też temat na inną dyskusję). Za to Apple TV+ w praktycznie każdym serialu ma ok. 40 wersji napisów, w czym na razie jest chyba liderem na świecie.

Edytowane przez radef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...