Skocz do zawartości

Apple TV+


Gość umek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.03.2022 o 19:31, Pawop napisał:

Apple to takie samo premium jak Netflix, HBO Max czy Disney+

Apple jako marka. Nie jako sVOD czyli Apple TV+

W dniu 18.03.2022 o 19:51, Arkon napisał:

Bez przesady, oferta jest dużo słabsza. Oczywiście są perełki, ale generalnie mało. Bardziej bym ich do Amazona porównał, choć nawet od niego są chyba słabsi, a na pewno drożsi. Moim zdaniem wyższa cena niż za HBO Max jest absurdem.

A kto przyrównuje do HBO Max, Netflixa czy Disneya?

Porównałem do Amazon, gdzie obecnie Apple więcej nagrywa co najmniej dwukrotnie od Amazon.

Oferta jako Originals jest dobra, bo kilka premier w miesiącu i jakościowe to produkcje. Natomiast największy brak to w przypadku porównania ich do Amazon czy NF - tytułów na licencji. A w przypadku Disneya czy HBO - brak studia za plecami, więc brak ogromnej biblioteki.

Nie od razu Kraków zbudowano, więc za 2-3 lat Apple może całkowicie inaczej wyglądać. Już dzisiaj nawet przy takiej ilości ile mają, mam tam zaległości w nowościach ;)

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2022 o 21:53, Pawel napisał:

Ale nie kupisz samego ATV+ za kilka złotych, więc nie pisz, że tyle kosztuje, bo to nie ma sensu.

Jest jedna cena ATV+ - 24,99 zł. Jeśli nie masz żadnego sprzętu Apple, kupujesz dostęp do tej jednej aplikacji. Jeśli już masz urządzenie z jabłuszkiem, możesz mieć nadal ATV+ w tej same cenie, ale za pośrednictwem Apple One uzyskujesz dostęp do kolejnych aplikacji (Apple Music, iCloud, Arcade).

 

Osoby, które potwierdzą status studenta mogą mieć jeszcze ATV+ za 9,99 zł razem z Apple Music (nie trzeba mieć sprzętu z jabłkiem). Tu Apple zastrzega, że ta promocja może być w dowolnym momencie zawieszona i nie jest stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, swordfish napisał:

Jest jedna cena ATV+ - 24,99 zł. Jeśli nie masz żadnego sprzętu Apple, kupujesz dostęp do tej jednej aplikacji. Jeśli już masz urządzenie z jabłuszkiem, ....

Z urządzeń z jabłuszkiem mam iPoda nano 2 :) .Na więcej sprzętów się nie zanosi. Z ofertą ATV+ zapoznałem się korzystając z 3 miesięcznej promocji dla LG. To co znalazłem dla siebie w serwisie okazało się dodatkowo płatne (koncerty). Skończyło się na jednym serialu.  Po części zniechęca brak lektora. Ogólnie dla mnie najgorszy serwis vod i wcale nie tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Conan napisał:

Mam więcej do oglądania na Apple TV+ niż na Netflixie czy Amazonie z których już praktycznie nie korzystam. Co z tego, że konkurencja ma więcej premier, skoro prawie nigdzie nie ma takich perełek jak "Severance"?

 

Tu nie chodzi o perełki. Chodzi o bibliotekę, gdzie praktycznie widać, że trzymają poziom jakościowy. Oczywiście nie wszystko im się udaje, bo nie myli się ten co nic nie robi. I z powodu tego, że Apple dopiero się uczy, bo jest najmłodszy z doświadczeniem jeśli chodzi o produkcje z całej konkurencji. Większość i tak jest na poziomie co najmniej dobrym. I to się chwali. Zdobywają coraz większe doświadczenie, nagrywają coraz więcej. Ale nie tyle aby zapychać byle czym. Kilka premier obecnie w miesiącu to bardzo dobry stosunek ilości do jakości, gdzie można być na takim kompromisie. Ogromna ilość premier wiąże się zaraz z dużym spadkiem jakościowym, więc na setki premier w roku od Apple TV+ nie ma co liczyć. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perełki też są ważne, a serialu na takim poziomie nie widziałem już dawno. Co to tego, że cała biblioteka Apple TV+ trzyma poziom nie musisz mnie przekonywać. Zdarzają się wpadki i średniaki (ostatnio chociażby "Suspicion"), ale zdecydowana większość ich produkcji prezentuje ponadprzeciętny poziom. Model, który przyjął Apple bardzo mi odpowiada i to obecnie serwis sVOD z którego korzystam najczęściej. Zdecydowanie wolę to niż "przekopywanie" się przez masę śmieci na Netflixie, żeby od czasu do czasu znaleźć tam coś wartościowego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej perełki są ważne. Napisałem o ogóle. Zgadzam się z tym co piszesz.

8 minut temu, Conan napisał:

Model, który przyjął Apple bardzo mi odpowiada i to obecnie serwis sVOD z którego korzystam najczęściej. Zdecydowanie wolę to niż "przekopywanie" się przez masę śmieci na Netflixie, żeby od czasu do czasu znaleźć tam coś wartościowego.

I do tego HBO i masz tyle oglądania, że nie jesteś w stanie być na bieżąco.

 

Na NF ostatnio są same śmieci jako Originals i zaczynają sie ratować tytułami, które u innych wylatują/jeszcze są

Chociażby coraz częściej z HBO (tego wg ultrasów dużo gorszego ;], no bo przecież ma mniej userów)

https://upflix.pl/aktualnosci/biala-ksiezniczka-jeszcze-w-marcu-na-polskim-netflixie-2022-03-19

 

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna oferta zawiera 70 seriali i 39 filmów. Aby obejrzeć wszystko, potrzeba już kilku miesięcy, pod warunkiem, że oglądamy po 2-3 tytuły dziennie.

Do bajek faktycznie przydałby się lektor lub dubbing, bo w żaden sposób mimo atrakcyjnej treści nie da się najmłodszych zachęcić do oglądania "Charlie Browna" i "Fraglesów". Chyba, że rodzic się uprze i twardo powie: "Od dziś zero Disneya! Masz uczyć się czytać i nauczyć się angielskiego! Nie będziesz wiecznie słuchać Apostolakis i Boberka!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
W dniu 18.03.2022 o 21:53, Pawel napisał:

Ale nie kupisz samego ATV+ za kilka złotych, więc nie pisz, że tyle kosztuje, bo to nie ma sensu.

Apple One dla 6 osób kosztuje 40 zł, czyli wychodzi ponad 6 zł na osobę.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 razy mi wyskakiwał network error w apce Apple TV+ zarówno na Maku jak i na Xboxie zanim udało mi się znowu aktywować konto (patrząc na zawartość, która doszła przez ostatnie kilka miesięcy wyrobię się w te darmowe 7 dni).

Akurat jak wynika z raportów w sieci między 18 a 19 mieli jakaś awarię ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 miesiace za darmo Apple TV + i konczyło mi się to 31 marca więc wczoraj postanowiłem wyłączyć subskrypcje aby mi nie naliczyło za nowy miesiąc. Jak się okazało po wyłączeniu subskrypcji straciłem natychmiast dostęp do biblioteki. Nie powinno byc tak, że darmowy okres powinien trwac do końca miesiąca? Dziwne tam maja zwyczaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 miesiace za darmo Apple TV + i konczyło mi się to 31 marca więc wczoraj postanowiłem wyłączyć subskrypcje aby mi nie naliczyło za nowy miesiąc. Jak się okazało po wyłączeniu subskrypcji straciłem natychmiast dostęp do biblioteki. Nie powinno byc tak, że darmowy okres powinien trwac do końca miesiąca? Dziwne tam maja zwyczaje. 

Przecież zanim zrezygnujesz pisze wyraźnie,że tracisz natychmiast dostęp. Tak samo jest w przypadku Apple Music i Apple Arcade. Fakt,że to trochę dziwne,ale Apple informuje o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...