Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, korni007 napisał:

W sumie masz rację. Dlatego wciska się im modemu z funkcją routera wifi, a później czytam tu multum tematów na temat zasięgu,że jest słaby, i recenzje jakby Janusz kupił go za conajmniej tysiaka. 

O zasięgu i jakości Wi-Fi dział techniczny każdego ISP ma całe archiwum najgłupszych rozmów ;) Np. klient myślał,że skoro router bezprzewodowy to nie trzeba go nigdzie podlaczac, do linii telefonicznej, prądu itp ;) Klient około 40 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy ktoś już brał światłowód a dopiero później dokładał telewizje?
Zamierzam przedłużyć umowę z inea ale zrezygnować z koncentryka (net, tv i stacjonarny) i wziąć tylko net i stacjonarny na światłowodzie. Dopiero w drugiej kolejności na jesień dobrać tv. Da się tak ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, qlex napisał:

Słuchajcie, a czy ktoś już brał światłowód a dopiero później dokładał telewizje?
Zamierzam przedłużyć umowę z inea ale zrezygnować z koncentryka (net, tv i stacjonarny) i wziąć tylko net i stacjonarny na światłowodzie. Dopiero w drugiej kolejności na jesień dobrać tv. Da się tak ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlaczego chcesz zrezygnować z koncentryka? Jeżeli internet działa stabilnie i TV oferuje dobrą jakość, to po jakiego grzyba pchać się w światłowód i kiepską telewizję internetową lub tylko internet na światłowodzie? Dla cyferek związanych z szybkością internetu? W codziennym użytkowaniu w ogóle tego nie odczujesz. No chyba, że  hurtowo zasysasz jakieś duże rozmiarowo pliki.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płace za koncentryk bardzo dużo i chciałem zmniejszyć abonament - przy okazji chce przenieść zlokalizowanie routera na inne miejsce w domu. Nawet nie wiedziałem ze mógłbym zostać przy koncentryku i zostawić tylko internet - nie widzę takiej oferty inea żeby zostawić sam internet na koncentryku?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, śmiechu warte napisał:

Dlaczego chcesz zrezygnować z koncentryka? Jeżeli internet działa stabilnie i TV oferuje dobrą jakość, to po jakiego grzyba pchać się w światłowód i kiepską telewizję internetową lub tylko internet na światłowodzie? Dla cyferek związanych z szybkością internetu? W codziennym użytkowaniu w ogóle tego nie odczujesz. No chyba, że  hurtowo zasysasz jakieś duże rozmiarowo pliki.

 

W pełni się zgadzam. Lepszy koncentryk i normalna tv niż światłowód i beznadziejny hiway. Gdybym miał taką możliwość nawet sekundy bym się nie zastanawiał nad zmianą.

 

Wybierz się do inea i powiedz, że chcesz zawrzeć aneks ale na zmienionych warunkach i np. zostawić sam net. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko światło żaden koncentryk :D , z czasem i tak będą " usuwać " miedź wiadomo nie za rok czy dwa czy trzy  lata ale będą , po co pchać się w miedziany syf ...  ja własnie podpisałem kolejna umowę aneks na neta  ,  czyli giga/giga za 69.90 , darmowe wifi , i wymieniam sprzęt na nokia G-240-WC bez opłat za wymianę sprzętu na życzenie klienta -=250 zł w kieszeni a @radier polecał ten router od Inea więc zdałem się na jego polecenie ;) ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv od Inea nigdy się nie opłacała !! w żadnej konfiguracji czy to na koncentryku czy teraz na świetle w wersji HAJŁEJ ,  brak wielu kanałów które u innych to jakby standard ,  kanały w HD upscalowane do wersji SD !!!!! cena nie do zaakceptowania !!!!!  bo INEA nie potrafi negocjować i wie lepiej co dla klienta lepsze , to XXI wiek wg tego operatora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do jutra biegnie wypowiedzenie i jeśli chciałbym mieć taniej i zostawić sam net to chyba innej możliwości i sensu niż przejście na światło nie mam?
Poczekam bez telewizji i albo ja poprawia np do jesieni albo będę korzystać z innych iptv - wcześniej mówiłem o player bo tam mam wszystkie kanały live które potrzebuje, jakościowo nie widzę dużej różnicy (mam tv full hd) i przede wszystkim mogę w każdej chwili zrezygnować i dobrać tv.
Ponoć lepiej aneksować i przejść na światło niż rozwiązać umowę na nowe? W przeciwnym razie będę miał opłatę instalacyjna ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, patryszq napisał:

Tv od Inea nigdy się nie opłacała !! w żadnej konfiguracji czy to na koncentryku czy teraz na świetle w wersji HAJŁEJ ,  brak wielu kanałów które u innych to jakby standard ,  kanały w HD upscalowane do wersji SD !!!!! cena nie do zaakceptowania !!!!!  bo INEA nie potrafi negocjować i wie lepiej co dla klienta lepsze , to XXI wiek wg tego operatora 

Ogólnie to kablówką za bardzo dużych zysków z TV  nie mają.

Nie mogą  zapominać od  czego  zaczynali.

 

A z resztą się  zgadzam, z wyjątkiem  światło  a koncentryk  powinien być wybór.  tym bardziej ze hiway jest  drogi  i nie działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michalx1974 napisał:

Ogólnie to kablówką za bardzo dużych zysków z TV  nie mają.

Nie mogą  zapominać od  czego  zaczynali.

 

A z resztą się  zgadzam, z wyjątkiem  światło  a koncentryk  powinien być wybór.  tym bardziej ze hiway jest  drogi  i nie działa jak należy.

 

Gdyby był wybór to nikt hiway by nie brał. Więc wyboru nie ma :)

 

Edytowane przez luk76
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Ja bym na pewno nie wrócił do starych dekoderów. Elastyczność i szybkość HiWay jest nie do pobicia. Powtarzasz w kółko jakieś głupoty o jakości kanałów SD co samo w sobie jest oksymoronem. Ja oglądam głównie formułę 1, piłkę nożną i jakość nie budzi moich zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem porównanie kanałów w Hiway u znajomego vs kanałów dostarczanych unicastowo przez dekoder Telewizji Światłowodowej (eBOX Z123). Różnica moim zdaniem jest kolosalna, na korzyść TVŚ.
Jakość kanałów jest na tyle dobra, że zastanawiam się nad zmianą Operatora u Siebie z NC+ na TVŚ, bo akurat u mnie jest operator, który dostarcza tą usługę.
Szczególnie widać różnicę na kanałach Eurosport, Discovery i Eleven.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, radier napisał:

Bzdura. Ja bym na pewno nie wrócił do starych dekoderów. Elastyczność i szybkość HiWay jest nie do pobicia...

 

Tylko  nie  zapominaj  że  w Inei  to i tak będzie niewykorzystany sprzęt pod względem  możliwości.

Znowu inea  będzie oferować  tylko minimum na tym sprzęcie.

 

 

A tak jak  pisał  @gigablue  niestety  TV  Światłowodowa ma  o dużo  lepszą jakość TV. Jest  też  inna oferta  TV z kanałami  których  nie ma w swojej  ofercie.

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Wasze opinie, skłaniam się ku przedłużeniu umowy z Inea ale tylko na światło i zrezygnowaniu (przynajmniej na razie) z TV.

Liczę na to, że oferta TV się poprawi, ale zakładam też, że można skorzystać z innej oferty tv mając już światło.

A TV Światłowodowa jest dostępna wszędzie tam gdzie jest światłowód inea w Poznaniu ?

Edytowane przez qlex
rozwinięcie myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radier napisał:

Bzdura. Ja bym na pewno nie wrócił do starych dekoderów. Elastyczność i szybkość HiWay jest nie do pobicia. Powtarzasz w kółko jakieś głupoty o jakości kanałów SD co samo w sobie jest oksymoronem. Ja oglądam głównie formułę 1, piłkę nożną i jakość nie budzi moich zastrzeżeń.

Sprzęt może i dobry, ale to że jakość jest do d.... To żadne głupoty różnicę widać i nic się nie zanosi na poprawę. Nawet w naziemnej jest lepsza jakość. 

Edytowane przez radzion19
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radier napisał:

Bzdura. Ja bym na pewno nie wrócił do starych dekoderów. Elastyczność i szybkość HiWay jest nie do pobicia. Powtarzasz w kółko jakieś głupoty o jakości kanałów SD co samo w sobie jest oksymoronem. Ja oglądam głównie formułę 1, piłkę nożną i jakość nie budzi moich zastrzeżeń.

 

Po pierwsze: z tą szybkością to bym dyskutował, może w porównaniu do starych dekoderów tak ale nie do cam czy sprzętów na linuxie.

Po drugie: problem tragicznego obrazu dotyczy nie tylko kanałów SD ale i części HD.

Po trzecie: jak tam testy porównawcze hiway-koncenrtyk? Znowu czasu nie było czy ciężko napisać prawdę?  :)

 

I najważniejsze: koń jaki jest każdy widzi. Hiway można sobie obejrzeć w salonach i na wysepkach inea i wyrobić sobie własne zdanie nt. rzekomej "jakości". Do czego zachęcam.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Po pierwsze: z tą szybkością to bym dyskutował, może w porównaniu do starych dekoderów tak ale nie do cam czy sprzętów na linuxie.
Po drugie: problem tragicznego obrazu dotyczy nie tylko kanałów SD ale i części HD.
Po trzecie: jak tam testy porównawcze hiway-koncenrtyk? Znowu czasu nie było czy ciężko napisać prawdę?  
 
I najważniejsze: koń jaki jest każdy widzi. Hiway można sobie obejrzeć w salonach i na wysepkach inea i wyrobić sobie własne zdanie nt. rzekomej "jakości". Do czego zachęcam.
 


CAM odpowiada tylko za rozszyfrowanie sygnału. Prędkość przełączania kanałów czy działania EPG leży po stronie TV, a ta z moich doświadczeń do najszybszych nie należy. Testów porównawczych jeszcze nie było bo nie było okazji. Nie będę się wbijał kumplowi specjalnie na kwadrat tylko po to by jakimś forumowych napinaczom, którzy rzucają ogólnikami typu "części kanałów HD" coś udowadniać. Będzie czas i okazja to będzie porównanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, radier napisał:

CAM odpowiada tylko za rozszyfrowanie sygnału. Prędkość przełączania kanałów czy działania EPG leży po stronie TV, a ta z moich doświadczeń do najszybszych nie należy. Testów porównawczych jeszcze nie było bo nie było okazji. Nie będę się wbijał kumplowi specjalnie na kwadrat tylko po to by jakimś forumowych napinaczom, którzy rzucają ogólnikami typu "części kanałów HD" coś udowadniać. Będzie czas i okazja to będzie porównanie.

 

 

Mi nic udowadniać nie trzeba bo mam dobry wzrok, przyzwoite tv i doskonale widzę ułomności hiwaya. A teksty o napinaczach to sobie daruj kolego albo gdzie indziej zachwalaj tą super telewizję :) Tu nikt w twoje bajeczki już nie uwierzy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja na szczęście zrezygnowałem z hiway po 14 dniach i zostawiłem nc+ i cp płacąc przy okazji dużo więcej za oba abo niż miałbym w inea w ramach jednego pakietu. Po prostu oczekuję normalnej jakości przekazu a tego w hiway nie ma i pewnie długo nie będzie skoro od premiery nie zmieniło się praktycznie nic.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...