Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Racja. najbardziej dziwi ilość kanałów z teledyskami. Kto w czasach youtuba i mp3 ogląda to w telewizji? Do tego z taką ilością reklam. Trochę podobnie jest z kanałami z serialami. IMHO tego nie da się oglądać - odcinki pomieszane, puszczane w jakichś blokach, ciągle powtarzane i do tego co parę minut przerywane reklamami.

Najlepszym kanałem jest dla mnie BBC HD - doskonała jakość techniczna i merytoryczna plus godzinne odcinki i brak reklam. za kanały przerywające programy reklamami nie powinniśmy płacić ani grosza. Dopuszczalne są ewentualnie reklamy między programami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów muzycznych, na których leci ta sama sieczka wymieszana z reklamami jest powyżej kilkunastu. Tak samo jest w przypadku kanałów z kreskówkami. Jaki jest sens utrzymywania w sieci takich kanałów jak Polonia 1 czy Mango24? Kanały typu Discovery, czy Animal Planet - kilkanaście lat temu dało się to oglądać, dzisiaj pełno tam [beep]u, któy niewiele ma wspólnego z nazwami tych kanałów.

 

Bardziej wartościowe kanały jak BBC są w wyższych pakietach i w dodatku BBC Earth i BBC Brit są w SD, choć dostępne od pakietu Super HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka powinna być prędkość netu w autobusach w Koninie? Bo jak już się jakiś trafi z działającym netem, to prędkość jest poniżej żenującej (nawet nie 0,5 Mbps DL a o UL już nawet nie wspomnę).

cytat ze strony Inei:

 

Hotspot

W parku, na przystanku, w sklepie,

a także w wybranych autobusach i tramwajach

– wszędzie możesz korzystać z Internetu!

Jeżeli jesteś naszym Abonentem, to dzięki Hotspotom INEA, zlokalizowanym w różnych miejscach Poznania oraz komunikacji publicznej w Poznaniu i Koninie, możesz całkowicie za darmo cieszyć się wolnością bezprzewodowego Internetu.

 

Niby nieprawdy nie piszą, ale pozostaje duże ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie czego ty oczekujesz? Że film w FullHD z torrenta ściągniesz w drodze do domu?

Np., że w drodze do pracy autobusem pooglądam ich Tv online (bo porzez LTE z komórki nie mogę).

Posłucham radia (chociaż do słuchania radia to ta prędkość czasami starcza).

Film z youtuba może jakiś.

Chodziło mi w mojej pierwotnej wypowiedzi, że przeglądając ofertę naszego Operatora to ładnie wygląda, a w rzeczywistości...

 

p.s. A co do TV online to trochę żartowałem, bo wybór kanałów jest tak "przeogromny" (szczególnie informacyjnych - w drodze do pracy można by coś się dowiedzieć), ze trudno się zdecydować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

p.s. A co do TV online to trochę żartowałem, bo wybór kanałów jest tak "przeogromny" (szczególnie informacyjnych - w drodze do pracy można by coś się dowiedzieć), ze trudno się zdecydować :-)

Zawsze możesz obejrzeć szesnastą powtórkę wczorajszych newsów z przedwczoraj w WTK :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. najbardziej dziwi ilość kanałów z teledyskami. Kto w czasach youtuba i mp3 ogląda to w telewizji? Do tego z taką ilością reklam.

Ja oglądam, są kanały z bardzo fajną playlistą, lecą sobie w tle, a na paczce MTV w ogóle nie ma reklam. Ktoś inny powie, że po co kanały filmowe, skoro wszystko można ściągnąć z neta. Ja oglądam w telewizji sport, informacje i muzykę, resztę od wielkiego dzwonu. Piszecie o kanałach dziecięcych a z tego co wiem to klienci telewizji najczęściej pytają o kanały dziecięce i sportowe. Co do Polonii 1 czy Mango - zgodzę się, ale nie łudźcie się, że nie macie dostępu do Paramount, bo nie ma na niego miejsca, jest to kwestia tego, że tamte kanały są za darmo a Paramount nie. TVN nawet nie sprzedaje swojej paczki bez Mango.

Ktoś jeszcze korzysta z hotspotow. Przecież teraz w prawie każdym abonamencie jest pakiet internetowy.

Jak ktoś korzysta bardzo dużo z neta a ma jakąś starą umowę i słabe pakiety to dlaczego nie? Poza tym nawet w nowych umowach może nie wystarczać pakietu (widziałem, że Plus na kartę w aktualnych ofertach daje 0,5 GB). Po pierwsze skoro jest hotspot to powinien działać prawidłowo a po drugie publiczne wifi cieszą się bardzo dużą popularnością.

Np., że w drodze do pracy autobusem pooglądam ich Tv online (bo porzez LTE z komórki nie mogę).

Przez hotspota też nie możesz, podobnie jak przez Internet mobilny od Inei. Działa tylko na Internecie stacjonarnym, ewentualnie na wimaksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet rozumiem, że klienci pytają o kanały dla dzieciaków, ale jak w jakiejś rodzinie nie ma dzieci (jak u mnie), to po co mam płacić za kilkanaście/-dziesiąt kanałów muzycznych i dziecięcych, których w ogóle nie oglądam. I na odwrót - młode rodziny mogą oczekiwać kanałów dla młodszej grupy wiekowej.

 

Technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić lepszą pakietyzację, zamiast ogromnego pakietu podstawowego + mniejsze pakiety tematyczne, czy premium. Może kiedyś doczekamy się wyboru pojedynczych kanałów, zamiast całych pakietów. Nadawcy i reklamodawcy boją się jak ognia takiej opcji, dopiero wtedy okazałoby się, jaka jest oglądalność większości kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej w INEI brakuje wielu wartościowych kanałów. Na tle innych sieci kablowych w Polsce wypadamy pod względem programowym bardzo słabo, a do tego i drogo.

 

Nie wiem czy pamiętacie kilka lat temu jak Inea wprowadziła rożne pakiety było ich chyba 6 SD i 3 lub 4 HD - było drożej, ale każdy mógł sobie powybierać co chce oglądać, wtedy nawet były głosy od userów z innych TV kablowych że mamy najlepszą ofertę.

A Inea za którą kablówkę się zabiera to po prostu niszczy ofertę. Abonenci TESATU mogą się najlepiej wypowiedzieć.

 

U nas te pakiety powinny być niższe cenowo o przynajmniej 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet rozumiem, że klienci pytają o kanały dla dzieciaków, ale jak w jakiejś rodzinie nie ma dzieci (jak u mnie), to po co mam płacić za kilkanaście/-dziesiąt kanałów muzycznych i dziecięcych, których w ogóle nie oglądam. I na odwrót - młode rodziny mogą oczekiwać kanałów dla młodszej grupy wiekowej.

 

Technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić lepszą pakietyzację, zamiast ogromnego pakietu podstawowego + mniejsze pakiety tematyczne, czy premium. Może kiedyś doczekamy się wyboru pojedynczych kanałów, zamiast całych pakietów. Nadawcy i reklamodawcy boją się jak ognia takiej opcji, dopiero wtedy okazałoby się, jaka jest oglądalność większości kanałów.

Odpowiedź jest prosta - bo byś nie kupił najwyższego pakietu, tylko średni lub najniższy i paczki tematyczne. W tej chwili jedynym dużym operatorem oferującym pakiety tematyczne jest Netia, zobaczymy jak długo, bo wielu operatorów tak już robiło i wszyscy zrezygnowali. Chociaż nie wiem, czy Jambox się przy tym nie trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie powinno byc tak, aby istniała kategoryzacja pakietowa, która umozliwia w ramach podpisanego kontraktu wybór klientowi za co chce płacić. A nie wrzucania "lepszych i gorszych kanałów" wg uznania klienta jak kartofli do jednego garnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shark

 

Tam też miałeś lepsze lub gorsze, ale przynajmniej był wybór.

 

Najgorsze jest to że INEA nigdy nie chciała dodać kanałów UNIVERSAL CHANNEL, SPORTKLUB, HISTORY, DISCOVERY HISTORIA i innych tych nadawców. Zawsze mieli dziwne tłumaczenia. A po zapytaniu u nadawcy była odpowiedź - że INEA ich nie che! Słabych negocjatorów cen mają i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym wydaje się,że jak się nie posiadają jakichś kanałów,to jest to bardzo poważny problem.Uważam,że po ich ewentualnym włączeniu przeważnie i tak ich nie oglądamy.ile w sumie ogląda się tej telewizji?

...

Wszędobylskie długie reklamy i powtórki programowe zniechęcają do płacenia kasy za taki stan rzeczy.Dziś uważam,że trzeba głęboko zastanowić się na jakich kanałach naprawdę nam zależy i taką opcję wybierać.

Jak najbardziej się z tym zgadzam, w dużej mierze nastawienie wielu abonentów jest zgodne z obecnym duchem czasów czyli wszystko w jednym tak na wszelki wypadek bo i tak taniej wychodzi niż na sztuki. Inea, a właściwie wszyscy operatorzy świadczący usługi telekomunikacyjne wycwanili się w ofertach ponad miarę naszych potrzeb i wychodzi to co mamy przerost formy nad treścią.

Telemaniakiem nie jestem, ale gdybym miał dorzucić czasu do przesiadywania w fotelu przed TV obstawiam zasadę: oglądać, a nie przeglądać (tj. dobry/ulubiony [1 & kilka] kanał, a nie szukać w setce kanałów).

 

...

Do tego z taką ilością reklam. Trochę podobnie jest z kanałami z serialami. IMHO tego nie da się oglądać - odcinki pomieszane, puszczane w jakichś blokach, ciągle powtarzane i do tego co parę minut przerywane reklamami.

...

Ilu jeszcze w tym temacie? Nie znam dekoderów Inea z nagrywaniem i jak się w "praniu" sprawdzają, ale TimeShift i możliwość nagrania programu to niestety wymóg dzisiejszych czasów inaczej faktycznie wątpliwa przyjemność oglądania.

Prawdziwy Multimedialny Dom (jeśli chodzi o TV) to powinna być swoboda, a w ofercie mamy kasa kasa ... TV z CAM powinien być standardem, a nie zabawa pilotami (da się TV i dekoder obsługiwać jednym pilotem?). Tani multiroom do nagrywarki np. by nagrać sobie drugi kanał, bo akurat nadawcy się zmówili i emitują w tym samym czasie coś co nas interesuje. Analog miał tą przewagę, że dostawca kabla nie decydował ile i jaki sprzęt możemy mieć. Dziś płacimy za technologię cyfrową od sztuki i do max 4. Dwa TV i tylko jedna nagrywarka ... a na VHS wystarczyło lecieć z kasetą do drugiego video, dziś z salonu tachać dekoder REC do sypialni z filmem na dobranoc. :brawo: O nie przenośności wideoteki nie wspominając. :roll:

 

Zdecydowanie powinno byc tak, aby istniała kategoryzacja pakietowa, która umozliwia w ramach podpisanego kontraktu wybór klientowi za co chce płacić. A nie wrzucania "lepszych i gorszych kanałów" wg uznania klienta jak kartofli do jednego garnka.
Ja pamiętam czas kiedy zaczynało się mówić o zaletach wprowadzania TV cyfrowej w kablówkach. Z tego co korzystne dla abonenta nie wprowadzono bo kasa się nie zgadzała, bo technicznie złożone. W rzeczywistości mamy model odgórny i co ciekawe operatorzy w zaletach określają jako najkorzystniejszy dla klienta.

Wystarczyłoby, aby za opłatą utrzymania gniazdka dostarczyli 24 programy, a resztę podstawowe pakiety i na sztuki jak wcześniej TV Republikę. Rotację programów mogliby robić wg zapotrzebowania i bez odgórnego "bo abonenci oczekują". Wątpię aby kasa im się nie zgadzała, a raczej coś by zyskali. Z tej kuchni zamiast smakowitych pyrów z gzikiem mamy więc wątpliwy ańtop.

 

Odpowiedź jest prosta - bo byś nie kupił najwyższego pakietu, tylko średni lub najniższy i paczki tematyczne. W tej chwili jedynym dużym operatorem oferującym pakiety tematyczne jest Netia, zobaczymy jak długo, bo wielu operatorów tak już robiło i wszyscy zrezygnowali. Chociaż nie wiem, czy Jambox się przy tym nie trzyma :)
Zgadza się, ale są też osoby co odbijają się od drzwi BOK zadowalając się pakietem niższym. Mało tego, ostatnio trochę spoglądałem na elewacje bloków i daje się zauważyć, że nawet najniższy pakiet traci abonentów. Nie jest tego jeszcze sporo, ale jeśli tendencja się utrzyma to kasa będzie tylko od top klientów i średniaków. TV Republika wstępnie warta była 5 zeta, to czemu nie wycenić wartości innych programów? Znajdą się chętni na 1 wartościowy program w cenie np. 5 wątpliwych.

Dlaczego operatorzy zrezygnowali? Czyżby:

... Może kiedyś doczekamy się wyboru pojedynczych kanałów, zamiast całych pakietów. Nadawcy i reklamodawcy boją się jak ognia takiej opcji, dopiero wtedy okazałoby się, jaka jest oglądalność większości kanałów.
Zastanawia mnie właśnie ta statystyka oglądalności, czyżby liczono od gniazdka? :lol2:

Reklamodawcy powinni bać się bardziej TimeShift, bez różnicy czy zacznie się program oglądać 30 min. później bo o czasie się skończy, a TV sam się może włączyć wcześniej. Może warto zacząć korzystać z dostępnych już rozwiązań i statystyki może zostaną zachwiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność mierzy Nielsen na podstawie wąskiej grupy reprezentatywnych osób, ale reklamodawcy płacą też od zasięgu technicznego, czyli dostępności u dostawców wg pakietyzacji. Co do tego, że dużo osób rezygnuje z kablówki - owszem, ale nie z powodu pakietyzacji, bo na satelicie mamy praktycznie taką samą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Swarzędzu, od czasu gdy Inea pożarła się z City-Net i przejęła Inotel, przybyło całkiem sporo anten, głównie CP, więc całe te zamieszanie zrobiło swoje. City-Net stracił kilka tysięcy abonentów, bo agresywna polityka Inei zakładania światłowodów do mieszkań, bez informowania mieszkańców, że stara koncentryczna sieć będzie nadal działała ich załatwiła. Zresztą City-Net zaspał z własną reklamą, wtedy Inea już praktycznie okablowała wszystkie osiedla.

 

Nadal jednak z uporem maniaka będę powtarzać, że chciałbym możliwości wyboru pojedynczych kanałów. Niestety nadawcy i reklamodawcy muszą w końcu zrozumieć, że taka możliwość kiedyś nadejdzie i skończy się wciskanie na siłę dziesiątek kanałów, któych nikt nie chce ogladać.

 

Gdzie są te czasy, kiedy kanały tematyczne emitowały treści zgodne ze swoimi nazwami (np Discovery). Potem porobili z tego całą masę kanałów o wąskiej specjalizacji, ale z czasem zrobił się z tego [beep] na każdy temat, oprócz tego co powinno być. Może amerykańce lubują się w oglądaniu takiego badziewia jak wojny magazynowe czy tym podobne, ale w Europie na przykładzie BBC widać, że można zrobić porządne filmy dokumentalne, przyrodnicze, czy naukowe.

 

Produkcje BBC ogląda się przyjemnie - zawartość merytoryczna, jakość techniczna - inne telewizje powinny uczyć się od BBC jak robi się takie programy. W amerykańskich programach drażnią mnie przede wszystkim nagłe ruchy kamerą, zmiana sceny do chwilę, nagłe zbliżenia i oddalenia - istna dyskoteka na ekranie. No i oczywiście amerykańskie programy są montowane uzwględniając przerwy reklamowe - krótka migawka: "zaraz po przerwie" i/lub "przed przerwą" i tym podobne "wodotryski" od których oczy bolą.

 

Niestety, w Inei kanały BBC są od pakietu Super HD (w jakości SD: BBC Earth i Brit), a amerykański [beep] w podstawowym i w HD. Są jeszcze Planete, Domo, ale to też w podstawowym w SD, a HD w Super HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę doprecyzuję co miałem na myśli patrząc na elewacje i "nawet najniższy pakiet traci abonentów".

Chodziło mi, że przybyło anten DVB-T. Czyli zgadza się, że nie każdemu doskwiera pakietyzacja, ale na pewno jakość programów/cenna. Być może zatrzymałby ich mini pakiet wartościowych programów lub kanały na sztuki. Jaka to skala problemu dla Inea nie wnikam, ale powrót stopniowy do lat 70 gdy nie było AZARTu to iście antyreklama wielkości tej na stadionie.

W przeciwieństwie do satelitarnych ich fachowość montażu bywa zaskakująca, np. kierunkowa antena Yagi skierowana w wieżowiec to chyba jeden z najciekawszych kierunków na Śrem, w który da się wycelować (Piątkowo z MUX-3 zasłonięte, druga strona bloku).

Satelitarnych widzę mniej przybyło, ale widać u niektórych samozaparcie w łapaniu resztek sygnału - montaż na ostatnim piętrze anten po stronie wschodniej tak aby wyjrzeć trochę ponad dach - jeden wyżej, drugi dalej od elewacji - najciekawsze, że po drugiej stronie bloku gdzie widok lepszy anten mniej.

 

rancor, trudno się z tym co napisałeś nie zgodzić i czas najwyższy aby rynek medialny odświeżył swój biznes plan. Obecny już jest przestarzały i opiera się na ramówkach które dało się oglądać. Dziś zdominowała bylejakość i ilość dubli (tj. kanały o podobnej ramówce). Może też ruch jaki widzę w stronę DVB-T przyczyni się, że to co tu często jest poruszane pod adresem kablówki, duble SD & HD, kolejne ekstra nowości kanałów muzyczne itp. za grosze i zastępowanie wartościowych odpowiednikami wątpliwymi byle oferta podchodziła pod umowę, wreszcie zostanie uporządkowane. Wszystko zależy od abonentów, albo zweryfikują potrzeby i postawia w miarę technicznych możliwości na DVB-S i DVB-T albo dopasują pakiet DVB-C do rzeczywistych potrzeb.

Znając życie prędzej niż swobodę dostępu do kanałów otrzymamy kolejny pakiet, 5-cio pak lub X pak w którym hitem będzie Energia, pomarańczowi już świadczą tą usługę "telekomunikacyjną", czas na największych w Wielkopolsce. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tym dźwiękiem znikającym na canal + sport hd słuchać się tego nie da. Masakra na canal+sport sd dźwięk jest ok ale na hd..... Za co pieniądze biorą

 

Potwierdzam, problem na dekoderze ADB (co parę sekund zanika dźwięk na ułamek sek)natomiast na module CAM wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...