Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Liczę ,że prędkość po kablu trochę podskoczy tak do 450-480Mb/s , pytanie do was czy po wifi będzie szybciej czy tylko to co na liczniku , jak to jest w praktyce ?

 

Specyfikacja routera pozwala na przesył po wifi do 300Mb/s , jak to ustawić , bo laptop łapie i prędkość tę wyższą tj po wifi 100Mb/s ktore teraz osiągam ... w menu routera coś pogrzebać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qualcomm Atheros QCA9565 802.11b/g/n WiFi Adapter

 

To jest tylko model chipsetu a nie model karty.

Żeby sprawdzić dokładny model karty poszukaj w necie program SIW i zainstaluj.

W programie wejdź w zakładkę Network Adapters i tam będziesz miał podany model i firmę karty wifi.

 

Z mojej strony mogę Tobie polecić kartę Intel Dual Band Wireless-AC 7260 WiDi BT 4.0 jej krótki opis:

Potoki TX/RX 2x2

Pasma 2.4 GHz, 5 GHz

Maksymalna prędkość 300/867 Mbps

Wi-Fi CERTIFIED* 802.11 ac/a/b/g/n

 

Karta jest dostępna na amazonie i alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

General information

Network Card: Atheros Communications AR9565 Wireless Network Adapter

Vendor Description: Microsoft

MAC Address:

 

Capabilities

Maximum Link Speed: 54 Mbps

Transmit Buffer Size: 6201344 Bytes

Receive Buffer Size: 6201344 Bytes

Hardware ID: PCI\VEN_168C&DEV_0036&SUBSYS_18E3103C&REV_01

 

Driver Information

Driver Manufacturer: Qualcomm Atheros Communications Inc.

Driver Description: Qualcomm Atheros QCA9565 802.11b/g/n WiFi Adapter

Driver Provider: Qualcomm Atheros Communications Inc.

Driver Version: 10.0.0.264

Driver Date: 23-Aug-2013

DeviceInstanceId PCI\VEN_168C&DEV_0036&SUBSYS_18E3103C&REV_01\4&265B3C2B&0&00E2

 

 

cos takiego wyczarowałem w programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA jako dostawca internetu udostępnia sygnał internetowy w lokalu abonenta oraz modem lub inne urządzenie rozsyłające sygnał w lokalu.

Ale jeśli abonent wykupi łącze np 500Mb/s i podłączy nawet kablem LAN do karty obsługującej 100Mb/s zamiast do 1000Mb/s (Gigabit) nie można oczekiwać że zakupiona prędkość będzie uzyskana przez odbiorcę sygnału.

Tak samo jest z wifi, po za tym w tym przypadku nawet sam sprzęt użytkownika (obsługujący zakupioną prędkość internetu) może nie osiągać maksymalnych prędkości przez np: odległość urządzenia odbiorczego od modemu, przedmioty zakłócające fale radiowe, także dość zatłoczone najczęściej użytkowane pasmo 2,4Ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co słychać u osób, które próbowały wynegocjować coś z DUK przy przedłużaniu umów? Jakieś pozytywne efekty?

 

Hmm u mnie nic. Liczyłem, że w Inea jak w innych firmach ktoś będzie do mnie dzwonił z DUK, ale już miesiąc minął i żadnego telefonu, co prawda mam jeszcze 2tyg do końca umowy ale widać nikt nie jest zainteresowany.

 

Sam nie dzwonię bo po co.

 

Właśnie podpisałem aneks do umowy. Poprzednia promocja kończyła się wczoraj, dzwoniłem do INEA z własnej inicjatywy, nie kontaktowali się ze mną wcześniej.

Skierowano mnie do DUK, tam całkiem ogarnięta osoba przepytała mnie, na czym mi zależy i przedstawiła kilka opcji. Wybrałem to:

 

- TV Super HD PVR + Internet 140 Mb+ Telefon 10000 minut za 129,9 zł (umowa na 18 miesięcy, 3 pierwsze miesiące gratis)

- do tego osobno wziąłem Canal+Platinum 49,9 zł (umowa na 12 mies.)

- dodatkowo będę miał Multiroom HD za 1 zł (na 18 mies.)

- w "prezencie" dostałem promocję "Wypróbuj HBO" (2 mies. za darmo, potem trzeba zrezygnować)

Powyższa oferta to mix "promocji wiosennej" i "super bonus dla lojalnych".

 

Czy to dobre warunki? Jakie wam się udało wynegocjować?

 

PS. Standardowo w pierwszy dzień nowej umowy nie wszystko działa :/ Nowy modem od Cisco "nie widzi" mojego telefonu, a internet ma prędkość 50 Mb zamiast 140... No cóż, będę dzwonił do "technicznych" z INEA całe popołudnie :)

 

PS 2. Choć zaglądam tu od wielu lat, to mój pierwszy post. Dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie z oferty kanału Mezzo uważam za skandal! Kiedy podpisywałem umowę, zapewniano mnie, że do oferty mogą być dodane nowe kanały, ale te które otrzymuję w ramach umowy - na pewno będą przez czas jej trwania aktywne. Czuję się oszukany. Owszem - dodaliście Brava i Djazz, ale dlaczego kosztem Mezzo? Tak mało jest ekskluzywnych stacji Tv z dobrą, kulturalną ofertą programową. Wśród zalewu beznadziejnych kanałów discopolowych - Mezzo było wyjątkiem. Dlaczego zamiast Mezzo nie usunęliście jakiegoś disco-[beep]u?

 

Czy jest w ogóle szansa, że Mezzo powróci? Jeśli nie - to wiedzcie, że tracicie kolejnego klienta. Arbitralne usuwanie kanałów to bulwersująca praktyka. Ceny u Was też nie są dogodne. Gdyby nie wiązała mnie umowa, to przeniósłbym się do Netii. Tam mogę dowolnie dobierać pakiety tematyczne i przy odpowiedniej kalkulacji mieć dobre kanały (kultura, sport - w tym Canal Plus, dokument) za ok. 100 zł.

 

Aha, i po co dodaliście BBC Earth, skoro nie udostępniacie go w wersji HD? Przecież to stacja, w której chodzi o podziwianie piękna świata, więc obraz HD jest w tym przypadku absolutnie konieczny. Inaczej - oglądanie programów tej stacji - mija się z celem.

 

Jestem Wami coraz bardziej rozczarowany...

 

Liczę, że jest na tym forum jakiś przedstawiciel INEI i poczuwa się do odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...