Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Opłaty za ZMIANY sprzętu na koncie klienta Inea wprowadziła bodajże od zeszłego roku od marca kiedy weszła podwyżka , gdy ja zmieniałem dekoder u siostry w grudniu to opłaty nie było, bo była promocja , a tak gdy np ktos zechce np z dekodera hd zmienic nagle na dekoder hd z nagrywarka to do rachunku w kolejnym okresie rozliczeniowym INEA dolicza 50 zł , to samo dotyczy sie modemów , mnie np. za kilka dni czeka wymiana modemu do obsługi neta 0,5Gb i za to że technologia idzie w przód klient tez chce miec " lepiej " to musze wymienic modem bo obecny od nich nie obsługuje tej predkosci i i zaplacic 50 zl za to ze INEA naciaga na dodatkową kase , podczas gdy dawali mi modem ten ktory mam byl juz ten ktory dostane do szybszego neta , a jak zapytalem czy moge wziac juz " lepszy " to NIE bo trzeba wziac taki jaki wymysliła firma . Żenujące . Tak . Tak samo jak technicy straszący oplata za nieuzasadnione wezwanie ... nic tylko problemy i problemy ... więc pamietajcie o 50 zł za kazde sprzętowe zmiany w INEA , aaaa to samo dotyczy multiroom , za kazdy dekoder wydany do MR tez 50 zł , a dekoderow mozna miec max 4 czyli jak rodzinka jakas zechce miec full komplet w domu to na dzien dobry 200 zl :) ... no comment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., to samo dotyczy sie modemów , mnie np. za kilka dni czeka wymiana modemu do obsługi neta 0,5Gb i za to że technologia idzie w przód klient tez chce miec " lepiej " to musze wymienic modem bo obecny od nich nie obsługuje tej predkosci i i zaplacic 50 zl za to ze INEA naciaga na dodatkową kase , podczas gdy dawali mi modem ten ktory mam byl juz ten ktory dostane do szybszego neta , a jak zapytalem czy moge wziac juz " lepszy " to NIE bo trzeba wziac taki jaki wymysliła firma . Żenujące . ...
Czegoś tu nie kumam, rozumiem zmianę dekodera na "wypas" z nagrywarką, ostatecznie zmianę dekodera na CAM bo "z czegoś muszą żyć".

Technologia idzie do przodu, ale to nie Ty ją możesz wprowadzić. Ty jako klient podejmujesz decyzję wyboru usługi z dostępnej oferty, a ofertę tworzy Inea w oparciu o posiadaną technologię. Brak sprzętu <=> brak adekwatnej oferty.

Skoro ktoś zmienia umowę i wybiera pakiet netu o parametrach nie obsługiwanych przez dotychczasowy modem to obowiązkiem Inea winno być dostarczyć sprzęt spełniający warunki umowy. Ja na wyjaśnieniach BOK bym nie poprzestał, niech góra wyjaśni Ci jak chce realizować warunki umowy (Inea.pl powoływał się tu na obustronne zobowiązania i konieczność świadczenia przez Inea usługi wynikającej z umowy) na net 0,5Gbps dając sprzęt 250Mbps? 50 zetów dopłacać za realizację wyższego abonamentu :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa to samo dotyczy multiroom , za kazdy dekoder wydany do MR tez 50 zł , a dekoderow mozna miec max 4 czyli jak rodzinka jakas zechce miec full komplet w domu to na dzien dobry 200 zl :) ... no comment

3 dodatkowe, więc 150 złotych, ale też 70 złotych za montaż każdego dodatkowego gniazda, inaczej nie będą przyjmować usterek :) Takie porządki wprowadzili ludzie, którzy przyszli z UPC, tylko dlaczego w UPC ich już nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a no tak źle policzyłem bo dekoder główny plus 3 MR :) faktycznie , i rzeczywiście montaż dodatkowych gniazdek musi być przez techników INEA , i musi być to odnotowane u nich bo tak jak napisałeś usterek technicznych nie będą obsługiwać a nawet jeśli to za każde wezwanie wezmą 50 zł nawet jeśli faktycznie trzeba będzie coś naprawić :)

 

Szczerze ... dobrze, że mogę mieć " talerz " za oknem , w tym, roku odświeżę instalacje sat , i myślę że już tylko z internetu będę od INEI korzystać , bo cenowo oni zjedzą każdego klienta , a już myślałem by jednak dać szanse INEI i całą rodzinę jednak w tej sieci zostawić , jednak cenowo i jakościowo wciąż wygrywa NC+ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy mnie przy INEI trzyma tylko internet. Multiroom jest drogi, wszelkie dodatkowe usługi nastawione na maksymalne wydojenie klienta... To co kiedyś było w miarę łatwe i darmowe lub prawie darmowe teraz jest obłożone wysokimi opłatami i biurokracją...

 

EDIT: Sprawdziłem przed chwilą ofertę NC+ i to jest moja ostatnia umowa na trójpak. Potem co najwyżej zostawie sam internet a TV biorę z NC plus. Tu nie ma czego porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo praktyka pokazuje, że tak jest.

Gdyby mieli zauważalny odpływ klientów, to zaczęliby myśleć. A niestety ludzie są tak tępi i leniwi, że godzą się na wszystko. Inea to widzi, wiec po co ma się starać? Dla naszej garstki świadomych konsumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo praktyka pokazuje, że tak jest.

Gdyby mieli zauważalny odpływ klientów, to zaczęliby myśleć. A niestety ludzie są tak tępi i leniwi, że godzą się na wszystko. Inea to widzi, wiec po co ma się starać? Dla naszej garstki świadomych konsumentów?

 

Troche przesadziles z ta tepota i lenistwem, nie wszyscy posiadaja umiejetosci negaocjacyjne, czy sa pokerzystami bądź szantażystami.

Powinny być jasne przepisy dla odnawiających umowy, z np. ulgami dla kilku letnich abonentow,

a nie powinna być to sprawa porannego humoru, lub jego braku pracownika BOKU, czy utrzymania klienta,

czy tez losowości, temu powiem, a temu nie powiem ze może mieć bonifikatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu wielu naszych Abonentów TV w związku z czym przekazujemy ważny komunikat (link i treść poniżej):

 

http://www.inea.pl/pl/o-inea/o-inea/kom ... j-17-marca

 

Uprzejmie informujemy, iż w nocy z 16 na 17 marca br. zmianie ulegną parametry nadawania wybranych programów telewizyjnych. Wprowadzane zmiany są niezbędne, aby poprawić jakość telewizji cyfrowej INEA, a w przyszłości móc zaoferować Abonentom jeszcze większą liczbę programów telewizyjnych.

 

Uwaga! Powyższa zmiana może oznaczać chwilowe problemy z dostępem do niektórych programów telewizyjnych.

 

Abonenci usługi telewizji cyfrowej, odbieranej za pośrednictwem dekoderów, proszeni są o pozostawienie urządzenia w stanie czuwania (dekoder podłączony do prądu, bez włączonego programu telewizyjnego) w nocy z 16 na 17 marca. W przypadku problemów z odbiorem telewizji po 17 marca, konieczne może okazać się ponowne wyszukanie programów w menu dekodera.

 

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją video Państwa dekodera. (http://www.inea.pl/obsluga-klienta/dla-ciebie/dokumenty-i-pliki/instrukcje/instrukcje-wideo)

 

W przypadku odbioru telewizji za pośrednictwem modułów CAM, konieczne będzie ponowne wyszukanie programów w menu telewizora.

 

Wykaz częstotliwości programów od 17 marca (http://inea.pl/files/aktualnosci/2015/marzec/03_2015_wykaz_czestotliwosci_kanalow_cyfrowych.pdf)

 

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicznego IP ciąg dalszy. Znajomy poprosił mnie bym sprawdził, dlaczego nie widzi swojej sieci firmowej z zewnątrz. Dotychczas wszystko działało, łączył się zdalnie poprzez VPN "dial-in user" do swojego routera i dalej mógł pracować na kompach w swojej sieci firmowej. Po analizie tematu, okazało się, że INEA wykupiła ich dotychczasowego dostawcę, u którego wcześniej posiadał IP publiczne, ba - nawet stałe. A teraz wymienili mu łącze z miedzi, na światłowód. Ok, technologiczny skok, nie ulega wątpliwości, ale od momentu wpięcia do sieci poprzez GPON, stracił możliwość łączenia się do firmy. Zaproponowałem, by skontaktował się z infolinią, która załatwi to "od ręki". Oczywiście "od ręki" to nic nie załatwiono, a dziś się dowiedziałem, że dostał propozycję uzyskania stałego IP - UWAGA - za dodatkową, miesięczną opłatą 80 zł :!::/

Poradziłem, żeby spróbował przejść może do INEA Biznes, ale skoro to firma, to dlaczego od razu nie został "przepięty" jako firma pod odpowiednią usługę??

 

Pytanie dla posiadaczy usług biznesowych, chodzi tylko o dostęp do Internetu: jak wyglądają koszty w stosunku do przepustowości i czy jest tam stałe (lub chociażby zmienne, ale "publiczne") IP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie kosztuje chyba tyle (lub więcej) ile koszt samego abonamentu dostępu do sieci. Poza tym absolutnie nie zależy na stałym IP, może być dynamiczne, ale publiczne, a nie za NAT.

Stałe IP w każdej dużej firmie jest płatne. Co to był za operator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie była zgłoszona taka potrzeba, ale po dłuższej zwłoce czasowej ze strony INEI, otrzymał propozycję stałego IP za 80 zł / m-c. Tak na prawdę to wystarczyłby tylko publiczny, dynamiczny IP, ale tego nie zaproponowano. Czy komuś w ostatnim czasie udało się z sukcesem uzyskać zewnętrzne IP (choćby zmienne) dla swojej sieci?

Teoretycznie możesz zgłosić do Inei konieczność posiadania publicznego IP, ale w tym temacie możesz sobie poczytać jak łatwo je uzyskać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...