Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ach Panowie, no nie doprecyzowałem... ;)

Posiadam modem bez Wi-Fi (Cisco EPC3212). Modem Inei jest przed routerem, zaś routerem jest domowy serwer oparty o *BSD, dopiero za nim w LAN mam router, który pełni rolę tylko switcha (TP-Link Archer C7) zarówno przewodowo jaki bezprzewodowo (funkcje routera ma wyłączone). Testy przeprowadzane na kompie podłączonym kablowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raider, wiem :D Traktuję go jako backup (oraz źródło 5GHz Wi-Fi) jakby mi domowy soft serwer/router padł, a ten jest dla mnie ważniejszy :)

 

No nic, poczekam do jutra z tą prędkością downloadu, zrobię jeszcze jeden restart modemu i zobaczymy czy zmieni się na ~100/4 czy nadal będzie ~50/4 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u mnie w budynku, na skrzynce jest jeszcze naklejka z numerem telefonu i logo KOMY. Od tych kilkunastu lat NICZEGO nie wymieniali. A skrzynka wewnątrz wygląda tak, jak w latach dziewięćdziesiątych. Jest dziewicza. No i zawsze słyszę ten sam tekst - zgłoszenie zostało zamknięte. Przez dwa dni mam te 90/4, a potem zaczynają się zwiechy i net wraca do ineowej rzeczywistości. Wiesz, w kamienicach nie opłaca się inwestować - to nie blok z tysiącem gniazdek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tester.netia.pl/

 

Powyższy test uważam za najbardziej wiarygodny. Pokazuje wyniki zgodne z rzeczywistą prędkością pobierania i wysyłania. Np. wynik pobierania pokrywa się z pobieraniem http://speedtest.inea.pl/1GB.test czy ściąganiem z torrentów.

 

Ktoś obeznany może przypomnieć ile w specyfikacji DOCSIS idzie na nazwijmy to "obsługę" łącza? Dodatkowo w INEI wysyłanie zawiera się w pobieraniu.

 

Łącznie nam to daje 10% z deklarowanej wartości w plecy. Bardzo chętnie miesięcznie widziałbym analogiczną obniżkę abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4030572849.png

 

9qxogx.jpg

 

100248007

 

Pytanie podchwytliwe: czyj speedtest jest "ciut" niewiarygodny, w dodatku w stronę faworyzującą dostawcę.

 

 

 

Bo u mnie w budynku, na skrzynce jest jeszcze naklejka z numerem telefonu i logo KOMY. Od tych kilkunastu lat NICZEGO nie wymieniali. A skrzynka wewnątrz wygląda tak, jak w latach dziewięćdziesiątych. Jest dziewicza. No i zawsze słyszę ten sam tekst - zgłoszenie zostało zamknięte. Przez dwa dni mam te 90/4, a potem zaczynają się zwiechy i net wraca do ineowej rzeczywistości. Wiesz, w kamienicach nie opłaca się inwestować - to nie blok z tysiącem gniazdek...

 

Witam kolejnego wielbiciela Komy. Mieszkam w bloku z prawie 70 mieszkaniami, każde podłączone. Skrzyneczki Komy wciąż jak wisiały, tak wiszą. Kurz na nich niedługo zyska świadomość i będzie próbował kogoś zjeść. Moja wspólnota mieszkaniowa lata temu zawarła umowę z Komą na okablowanie bloku i był to chyba największy błąd zarządu wspólnoty od czasu jej powołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegoś czasu, a szczególnie od czasu zwiększenia prędkości występują regularne spadki prędkości do ok 1-5mb/s oraz całkowite zacinki internetu (wszystkie diody świecą). Sieć jeszcze po ANTECHu, okolice Kochanowskiego. Jest to dość irytujące, ale pewnie zgłoszenie tak nieregularnego problemu nic nie da. Może być to wina zbyt dużej ilości użytkowników w jednym czasie? Bo przez 1,5 roku internet zawsze działał bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ETS - Ja mam to samo na Plewiskach, co kilka godzin, kilkuminutowa przerwa w dostępie do Internetu. Co ciekawe, po zgłoszeniu na infolinię i resecie routera (cisco z WiFi) przez kilka dni jest ok. Nie wiem czy to czary, czy konsultant faktycznie coś poprawia, chyba zacznę, systemowo, dzwonić codziennie to będę miał net jak z ulotki reklamowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC i Multimedia zaczynają wywalać duble kanałów w SD. Pojawiła się informacja z którejś kablówki, że nc+ zaprzestaje dosyłu Canal+ w SD. Nc+ i Polsat w czerwcu będą prawdopodobnie wyłączać duble w SD na satelicie. Ciekawe, co w tej sytuacji planuje zrobić Inea, która do sierpnia 2014 roku sprzedawała pakiety SD z dekoderami SD? Co więcej, często promowano multiroom w SD po to, żeby pozbyć się sprzętu z magazynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...