Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem zamienić dekoder TechniSat Digit HD4 CX CSP na moduł CAM (Smit), ale pojawiły się problemy (zmiana umowy na dodatkowe 18 miesięcy ...I comiesięczna dopłata 14,50 zł !!!)

Czy kupując moduł CAM (Conax), np.na Allegro, i wkładając kartę (Conax) która pracuje w tej chwili w dekoderze TechniSata bedę miał właściwy odbiór programów tv ?

Czy karta Conax z jest sparowana z dekoderem TechniSat, czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MAC, może ktoś będzie takiej informacji potrzebował, to informuje co wyszło w rzeczywistości. W eboa ciągle jest zgłoszony Mac mojego komputera, jednak mimo że tak jest, inea juz widocznie nie filtruje po Mac. Podłączyłem po kablu 2 różne laptopy na zmianę do testu i bez problemu z internetem łączyło.
Dzięki za informację, na pewno się przyda, a przynajmniej już coś więcej wiadomo co Inea po cichu zmieniła.

Można więc zapomnieć o "Zarządzanie terminalem" w eboa i jak widać niezależnie od wpisu tam upier-dliwe przywiązanie sieciówki do kabla przechodzi wreszcie do historii.

 

Nie wiem czy nie będzie musial, inea za każdy dodatkowy mac kaze sobie placic.
Tak jest gdy używa się dwóch i więcej terminali jednocześnie (otrzymują własny IP), ale od zawsze była możliwość zmiany MAC na aktualnie używany (np. nowy sprzęt) i o takie coś pytał Maniu czy nadal tak jest.

Może niektórzy rejestrowali MAC kolejnego urządzenia i przekładali wtyczkę, ale to efekt upier-dliwości zmiany MAC, Inea nigdy nie informowała ile razy na dzień lub miesiąc można zmienić.

Aktualny cennik nie precyzuje obecnej sytuacja uwolnionych MAC, ale sytuacja dodatkowych terminali zachodzi w przypadku gdy w tym samym czasie więcej niż jeden podłączony jest do sieci Inea (WAN). Gdy korzysta się z jednego połączenia poprzez podłączanie kolejno np. laptopów to jakby Inea miała to rejestrować do rozliczeń? Teoretycznie i w praktyce na kablu WAN byłby jeden terminal, nawet gdy IP lapków różne. Jeśli rejestrowaliby każde nowe urządzenie jako kolejny terminal to najpierw musieliby doprecyzować cennik i regulamin co oznacza obecnie "jeden terminal" i zasady zliczania MAC.

 

Czy karta Conax z jest sparowana z dekoderem TechniSat, czy nie ?
Wielu na to czeka aby niebyła, nic nie słychać aby Inea z tej "dogodności" miała zrezygnować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsy czy Edusaty w HD Inea dostaje za darmo, więc to była tylko kwestia zrobienia na nie miejsca.

Zrezygnowałem z dekodera ADB z racji na jego wielkość i wziąłem Moduł Cam.

Czy mając Moduł Cam można oglądać filmy VoD, na stronie

http://www.inea.pl/pl/obsluga-klienta/d ... i-dekodery

widnieje info że TAK ale wolę się Was zapytać.

Nie ma takiej opcji, żeby VoD działało na module CAM. Do obsługi VoD jest konieczne oprogramowanie na dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w Inei posiadam tylko internet, wiec tv się nie interesowałem. Tv jeszcze starą analogową ma za to moja mama i prosi mnie żebym coś zadziałał, bo w analogu ciągle coś wyłączają. Przeglądam teraz ofertę Inei, niby jasne, ale muszę spytać bo wydaje się nieprawdopodobne. W domu są 3 tv, więc oferta standard HD około 60 zł, do tego potrzeba multiroom HD 2 szt? ok 15 zł za szt, czyli sumarycznie prawie 90 zł co miesiąc za tak kiepską ofertę? Chyba że coś źle rozumuję. Przecież choćby cyfrowy Polsat z lepszą programowo ofertą z dekoderem z dyskiem, dwoma dodatkowymi dekoderami HD, uwzględniając 6 darmowych miesięcy wychodzi średnio poniżej 60 zł miesięcznie. Przecież to jest kosmiczna różnica, aż zachęca do wystawienia anteny na balkon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...