Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w rodzinie wuja, mieszkańca Nowej Wsi w Swarzędzu i został pozbawiony dostępu do TV. Pomijam ofertę, bo ta Inei to drogo i kiepsko, ale formę wyłączenia sygnału. Nagle i bez zapowiedzi. Nikt nic nie wiedział. Dekoder pokazywał "brak sygnału", zaleciłem wujowi przeskanowanie analogowego tunera w telewizorze i coś tam znalazł, ale jakość przekazu ponoć była kiepska, bo jak mówił "śnieżyło". Po miesiącu Inea przysłała pismo, że przeprasza oraz, że nie ma możliwości świadczenia usługi TV i że umowa będzie rozwiązana bez konsekwencji oraz, że trzeba zwrócić sprzęt. Poza tym wraz ze zmianą na City Net bardzo pogorszyła się jakość internetu. Teraz wujowi założyłem satkę. Niestety w tej całej walce operatorów najbardziej poszkodowany jest klient, ale widać operatorzy mają to w 4 literach. Przynajmniej instalatorzy anten zarabiają.

 

Jedno ważne zastrzeżenie - to nie INEA wyłączyła sygnał, a sygnał INEA został wyłączony przez City-Net. Oprócz przeprosin i dochodzenia swoich racji na drodze prawnej niestety nie możemy więcej zrobić, a zgadzamy się, że poszkodowani w tej sytuacji są nasi Abonenci.

 

Inea jak dla mnie zepsuła rynek w Poznaniu. Za dużo sieci kupili, za bardzo zepsuli ofertę i za dużo wydali na bzdury (np. na prawo do nazwy czegoś, co niektórzy nazywają stadionem).

Dlatego też nie pogniewałbym się, gdyby ta firma zniknęła z rynku, zresztą mówi się na mieście, że właśnie o to chodzi, czyli sprzedać się, byle dobrze, wziąć kasę i zająć się innym biznesem.

 

Jeżeli sieci nie radzą sobie na rynku to są przejmowane. W końcu równie dobrze to każda z nich mogła się tak rozwinąć, żeby być kupującym..

Stadion, powtórzymy po raz kolejny, to praktycznie jedyne działanie marketingowe INEA w tej chwili. Działanie skuteczne, bo skoro działamy w Wielkopolsce, to jest to najlepszy sposób zaistnienia w świadomości jej mieszkańców.

Czym się różni wydatek na marketing w postaci praw do nazwy stadionu od wydatków na reklamy telewizyjne w ogólnopolskich kanałach, w których lubują się inne duże sieci? Chyba jedynie tym, że to drugie jest koniec końców dużo kosztowniejsze..

 

Bardzo wolne działanie łącza na Grunwaldzie czy ktoś ma podobne problemy ?

 

Wciąż coś się dzieje? Nic nie rejestrujemy.

 

Ad Google - jeżeli u kogoś występuje problem to prosimy o szczegóły w prywatnej wiadomości. Próbowaliśmy złapać na PW kogoś piszącego w tej kwestii, ale nie odpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z google/yt to chyba problem nowszych wersji Flasha i popsucia czegoś przez Adobe w samej wtyczce jeśli o filmy chodzi, natomiast co się dzieje np. z usługą pocztową to ciężko powiedzieć.

Filmiki na starej partycji gdzie dawno nie aktualizowałem wtyczek działają ok, poczta zamula tak samo jak na nowym windowsie z łatkami i update'ami wszystkiego co możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż przed urlopem ( pod koniec czerwca) poprosiłem Inea o włączenie po kablu 250 GB.Dzisiaj po powrocie z urlopu okazało się ,że na jednym kompie nie mogę uzyskać wymaganej prędkości co jest wynikiem braku odpowiedniej karty sieciowej (o warunkach technicznych sprzętu umożliwiających posiadanie tej prędkości nie zostałem poinformowany przez " konsultanta" a jestem laikiem)Poza tym zniknęło kilka programów TV: Polsat Viasat History Polsat Viasat Explorer AXN BlAck AXN WHITE i inne .Podobno nie ma ich w pakiecie 250GB o czym też nikt nie informuje. Pozdrawiam 'konsultantów" Inea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż przed urlopem ( pod koniec czerwca) poprosiłem Inea o włączenie po kablu 250 GB.Dzisiaj po powrocie z urlopu okazało się ,że na jednym kompie nie mogę uzyskać wymaganej prędkości co jest wynikiem braku odpowiedniej karty sieciowej (o warunkach technicznych sprzętu umożliwiających posiadanie tej prędkości nie zostałem poinformowany przez " konsultanta" a jestem laikiem)Poza tym zniknęło kilka programów TV: Polsat Viasat History Polsat Viasat Explorer AXN BlAck AXN WHITE i inne .Podobno nie ma ich w pakiecie 250GB o czym też nikt nie informuje. Pozdrawiam 'konsultantów" Inea

To musi być bardzo stary komp skoro nie masz Gigabit Ethernet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............................Poza tym zniknęło kilka programów TV: Polsat Viasat History Polsat Viasat Explorer AXN BlAck AXN WHITE i inne .Podobno nie ma ich w pakiecie 250GB o czym też nikt nie informuje. Pozdrawiam 'konsultantów" Inea

 

W sumie to około 20 powinno Ci brakować.

 

Nie ma już od stycznia 2013. Są wyłącznie w starych pakietach. Temat już wałkowany z INEĄ ale nic nie chcą ze starych pakietów dołączyć.

A mogli by stworzyć pakiet dodatkowy z tych kanałów, tylko nie ma podpisanej umowy na "reemisję" tych kanałów - czyli LIPA :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kilka kwestii

 

co z aplikacja PORTAL

czy planujecie udostepnic w dekoderze np youtube , player od tvn , aplikacja od TVP , badz rozbudowac cos z interaktywnosci w dekoderach ADB ??

nowe kanaly , a anwet wieksza cena za tv ...

 

rabaty dla stalych klientow , niektorzy sa zWamki juz nawet 15 lat ...

 

 

wiem pobozne zyczenia ale pytac mozna , łudzić sie ;)

 

milego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kilka kwestii

 

co z aplikacja PORTAL

czy planujecie udostepnic w dekoderze np youtube , player od tvn , aplikacja od TVP , badz rozbudowac cos z interaktywnosci w dekoderach ADB ??

nowe kanaly , a anwet wieksza cena za tv ...

 

rabaty dla stalych klientow , niektorzy sa zWamki juz nawet 15 lat ...

 

 

wiem pobozne zyczenia ale pytac mozna , łudzić sie ;)

 

milego

 

Ja już nie liczę że INEA nam coś doda. Wczoraj otrzymałem po prawie 3 miesiącach (niedawno się przypomniałem) odpowiedź od rzecznika INEI. Po przeczytaniu zastanawia mnie tylko dlaczego tak długo trwała odpowiedź, skoro otrzymałem "standardową formułkę"

 

A czy jesteś 2 czy 15 lat to nie ma znaczenia - płacisz i płać. Jedynie nowy abonent dostaje lepszą ofertę - w końcu trzeba kit jakoś sprzedać.

A nam jak się nie podoba - zawsze możemy zmienić operatora - takie wnioski odbieram od pracowników INEI w BOA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań, Głogowska - U mnie występują dokładnie te same problemy z łączem 100/4 od piątku (11 lipca). Prędkość spada do poniżej 1 mbita, upload na poziomi 0.03 mbita i utrata pakietów na poziomie 50%. I co ciekawe nie dzieje się to cały czas a jedynie w okresach kilku godzinnych, zwykle popołudniu i wieczorem. Np. wczoraj w godzinach 17:15-17:45, 20-23.

Zgodnie ze sloganem INEI: "życie nabiera tempa" najbliższa możliwa interwencja dopiero tydzień po zgłoszeniu, bo niestety nie ma wolnych terminów. I nijak ma się zapis, iż operator ma 2 dni na usunięcie zgłoszonej usterki... :/

 

Niestety ostatnio jakość świadczonych usług idzie po równi pochyłej... Chyba pora wracać do wolniejszej, ale niezawodnej Neostrady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...