Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Zbudowanie kompa i sieci domowej na 10Gb to nie jest tanie rozwiązanie, ale Ci, którzy mogą sobie pozwolić na opłacanie 400 zł za sam internet na pewno stać.

 

Niedawno Realtek ogłosił wejście w 2,5Gb, więc jest szansa, że chociaż małymi kroczkami entuzjaści uwolnią się od archaicznego 1 Gb.

 

https://www.anandtech.com/show/13428/realtek-has-25g-ethernet-controllers-gaming

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 300 a właśnie 400 zł a dokładniej 399 zł.
Wg mnie to kosmiczna cena za neta którego nie wykorzystamy nawet w 10%.
Tu bardziej chodzi o marketing i możliwość napisania że INEA i Poznań to jedno z 6 miejsc na świecie oferujących tak szybki internet.
99,9% abonentów wolałoby neta stabilnego, z dobrym i szybszym uploadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kris194 napisał:

Nie 400 a 300 jak już ktoś wspomniał. Sam bym się zastanowił czy nie zapłacić 3700zł za neta przez rok jeśli kosztem tego mieliby pociągnąć u mnie światłowód tu i teraz.

Jesteś chyba jedną z niewielu osób w Polsce, bo niestety z doświadczenia powiem że klienci wolą już męczyć się z LTE niż zapłacić za położenie światłowodu do swojego domu tego symbolicznego tysiaka...

Niestety prace zewnętrzne kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kosmiczna? Co wy mieliście z matematyki? Za 1 Gb w inei trzeba zapłacić 109,9 zł. Tu otrzymujemy 10x większy DL i 100x większy UL za 3,63x więcej miesięcznie. Jest to oferta dla osób zamożnych, którzy mają dodatkowo pomysł na wykorzystanie takiego łącza.


Człowieku....bądź realistą. Oczywiście,że znajdą się ludzie,dla których położenie 400 zł miesięcznie nie zrobi żadnego problemu. Ale ponad 98% abonentów,po pierwsze nie stać na płacenie za internet czterystu złotych miesięcznie a po drugie 99,9% abonentów nie wykorzysta pełnych możliwości takiego łącza, bo nie ma sprzętu,który obsłuży taką prędkość.

Żeby było jasne. Dobrze,że INEA proponuje taką ofertę. Bardzo dobrze. Ale na dzień dzisiejszy nie jest to tanie rozwiązanie.

Mam natomiast nadzieję, że już niedługo pojawi się oferta 300/300, 600/600 oraz 1000/1000 w obecnie obowiązujących cenach.
Cena kosmiczna? Co wy mieliście z matematyki? Za 1 Gb w inei trzeba zapłacić 109,9 zł. Tu otrzymujemy 10x większy DL i 100x większy UL za 3,63x więcej miesięcznie. Jest to oferta dla osób zamożnych, którzy mają dodatkowo pomysł na wykorzystanie takiego łącza.


Człowieku....bądź realistą. Oczywiście,że znajdą się ludzie,dla których położenie 400 zł miesięcznie nie zrobi żadnego problemu. Ale ponad 98% abonentów,po pierwsze nie stać na płacenie za internet czterystu złotych miesięcznie a po drugie 99,9% abonentów nie wykorzysta pełnych możliwości takiego łącza, bo nie ma sprzętu,który obsłuży taką prędkość.

Żeby było jasne. Dobrze,że INEA proponuje taką ofertę. Bardzo dobrze. Ale na dzień dzisiejszy nie jest to tanie rozwiązanie.

Mam natomiast nadzieję, że już niedługo pojawi się oferta 300/300, 600/600 oraz 1000/1000 w obecnie obowiązujących cenach.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbijam piłeczkę. Taki sam procent abonentów nie wykorzysta większego uploadu bo pewnie nie rozumie co to jest. Przy łączu 300 te 30 Mbit to już jest wartość wystarczającą nawet domowym streamerom czy twórcom zawartości na YT. Realnie bez inwestycji w kompa mi w domu wystarczy 600/60 bo jak miałem testowo 1 Gb to np. Steam i tak nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Fiber 1/1 kosztuje $70. Comcast oferuje 2/2 za $300 a 1/0.035 za $110 [*]. Na GPON chyba nie było możliwości oferowania łącz symetrycznych. Dla normalnych użytkowników liczy się to, że przy pomocy technologii łącz 10/10 (XGS-PON) prawdopodobnie można zacząć oferować łącza 1/1 i na to pozostaje czekać.

Edytowane przez kawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10/10 Gbps to kosmos więc proszę nie mówcie, że ktoś potrzebuje taką przepustowość w domu. Oczywiście w piku kilku minutowym być może częściowo i czasami wysyci taką usługę, ale chodzi o realną potrzebę. Jak już ktoś napisał kilka postów wcześniej - obecne 650/60 to w 99% max co realnie można wykorzystać. Również testowałem 1Gb/s z Inei i był problem z wybiciem się wyżej niż 800 Mb/s więc pozostałem przy 650/60 Mb/s.


Bardzo dobrze, że Inea wprowadza takie usługi jednak jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy który ma pozwolić błysnąć w mediach. Realnie zamówi to promil Klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy było to tutaj wcześniej pisane, ale od 8 października do końca miesiąca jest okno otwarte na 6 kanałów. Nie dotyczy to osób mających pakiet Ekstra/Ultra.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2279472242080638&id=202184096476140&__tn__=*s*s-R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2017 o 19:08, korek napisał:

...mam taki problem, że jak oglądam mecz (zresztą, na reklamach jest to samo) to przy zmianie ujęcia kamery, np. z głównej na zbliżenie zawodnika, ekran na ok. sekundę zatrzymuję się. Co ciekawe, jak ujęcie trwa bez zmiany to nic nie przycina. Na reklamach, gdzie poszczególne ujęcia trwają ok. 2 sekundy to mam istny "pokaz slajdów".

Znowu to samo :( . Problem występuję na Polsat Play i Sportklub. Inea Online TV oglądam na komputerze z Windows 7. Mam nadzieję, że ktoś z INEA przeczyta ten komentarz i naprawi problem (ostatnio się udało!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jak podłączali wam usługi to dostaliście jakieś miesiące gratis, tak jak na stronie Inei, czy od razu płaciliście od pierwszego miesiąca?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wprowadzeniu zmian w cennikach zmienił się cennik utrzymaniówki? Oferta zostań z nami dotyczy tylko internetu po koncentryku (samo przedłużenie umowy i przejście z 180/18 na 600/60 z fiberem kosztuje 89,9 miesięcznie bez opłaty instalacyjnej, ciekawy jestem co mogę ugrać wypowiedzeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...