Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie tego nie pojmuję. Jaki oni mają w tym interes? Brakuje im miejsca na tę wersję HD? Tak jak mówisz - w całej PL Tvp Info jest w HD, ale nie w Inei... No nic, może to w końcu się zmieni...

 

Dzięki wszystkim za odniesienie się do mojego pytania.

 

Pozdrowienia!

Wystarczy przeanalizować oferty innych sieci kablowych dużych i małych. Oferta INEA na ich  tle nawet zachowując tutaj totalny obiektywizm wypada naprawdę słabiuteńko .... chaos, bałagan, drożyzna! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeanalizować oferty innych sieci kablowych dużych i małych. Oferta INEA na ich  tle nawet zachowując tutaj totalny obiektywizm wypada naprawdę słabiuteńko .... chaos, bałagan, drożyzna! 

Wszystko zależy od lokalizacji i oczekiwań, mam promocję słoneczną (internet 250, tv komfort) za 59 zł i uważam, że to bardzo dobra oferta, która nie ma konkurencji i spełnia moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Czy podłączenie światłowodem będzie miało znaczący wpływ na jakość obrazu TV . U mnie na razie obraz ma wzloty i upadki tzn potrafi być w " miarę " lub kiepski. Mam TV SUHD oraz OLED a obraz jest delikatnie mówiąc nieostry , brak mu głębi, kontrastu  wręcz mglisty. Dekodery ADB . Druga sprawa to "kopanie" na kablach . Internet w miarę stabilny ale jak to technik stwierdził z problemem sygnału zwrotnego. Reasumując czy jeśli w końcu podłączą światłowód jest szansa na poprawę jakości i wykorzystanie walorów telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem sms-a w dniu 20.02.2018, że włączają mi promocyjnie do 15.03.2018 prędkość 1000 Mb/s i brak. Na infolinii kobieta mi się pyta skąd taka promocja, bo ona nic nie wiem, a później jak się od kogoś dowiedziała, że jest, to jaki mam kabel między komputerem, a routerem. Jak się spytałem, czy nie interesuje ją jaki mam typ routera i czy on w ogóle obsłuży taką prędkość, to że nie ma potrzeby :) Wieczorem przyszedł sms, że usterka zamknięta i wszystko zostało naprawione. Tak naprawione, że nadal mam swoją prędkość 300Mb/s na 30Mb/s :)

Edytowane przez audib6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Ray to inna kwestia, jest różnica i to kolosalna , ale pytałem o sygnał TV bo to jest główne źródło oglądania.

Z TV jest podobnie jak z BR > DVD > VCD. Dopóki sygnał będzie najwyżej w HD możesz zapomnieć o potencjale TV 4K.

Jeśli chcesz sprawdzić możliwości TV i odnieść do winy sygnału z koncentryka, to najprościej odłącz od dekodera przewód łączący z gniazdkiem i wetknij go do gniazda antenowego w TV. Włącz wyszukiwanie kanałów dla DVB-C, znajdzie kilkanaście które możesz oglądać bez dekodera & CAM i zobacz jak TV je bezpośrednio odbiera. Jeśli efekt nadal niezadowalający to odłącz koncentryk od gniazdka i wetknij w środkowy styk wtyczki odcinek ok. 38-39cm drutu (ewentualnie jakąś antenę pokojową) i dostrój TV dla DVB-T na Mux-3 kanał 27. Sygnał z Piątkowa jest na tyle silny, że nie powinno być problemu z odbiorem. Polecam porównać TVP Info (z obu źródeł z logo HD), zapewne dostrzeżesz tu wyższość drucika nad kablówką. Jeżeli jest podobnie to takie są obecnie możliwości dla odbioru TV.

Zakładając, że "jakość obrazu" to nie pikseloza, to radziłbym pobawić się z ustawieniami obrazu w TV. Przerabiałem takie coś rok temu, ale cudów nie ma co się spodziewać. Procesory obrazu nie są wstanie polepszyć jakości sygnału, a dodatkowo przy fabrycznych ustawieniach lub niezbyt dobranych własnych obraz może rozczarować. Zacząłbym od tego, bo z opisu jakości obrazu można odnieść wrażenie, że TV leci na ustawieniach sklepowych i podłączony teraz w domu rozczarowuje.

 

Światełko nie poprawi jakości obrazu, gdybyś miał pikselozę i na to narzekał to tak. Internet masz w miarę stabilny, a problem jak już w drugą stronę czyli sygnał po koncentryku dociera.

Światłowód to przejście na IPTV, jak to Inea może podłączyć i co za tym stoi już tu ostatnio była mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chcesz sprawdzić możliwości TV i odnieść do winy sygnału z koncentryka, to najprościej odłącz od dekodera przewód łączący z gniazdkiem i wetknij go do gniazda antenowego w TV. Włącz wyszukiwanie kanałów dla DVB-C, znajdzie kilkanaście które możesz oglądać bez dekodera & CAM i zobacz jak TV je bezpośrednio odbiera. Jeśli efekt nadal niezadowalający to odłącz koncentryk od gniazdka i wetknij w środkowy styk wtyczki odcinek ok. 38-39cm drutu (ewentualnie jakąś antenę pokojową) i dostrój TV dla DVB-T na Mux-3 kanał 27. Sygnał z Piątkowa jest na tyle silny, że nie powinno być problemu z odbiorem. Polecam porównać TVP Info (z obu źródeł z logo HD), zapewne dostrzeżesz tu wyższość drucika nad kablówką. Jeżeli jest podobnie to takie są obecnie możliwości dla odbioru TV.

Dzięki za info. Podłączyłem kabel ( kablówka) do anteny i wyszukałem kanały Tv naziemnej - oczywiście analogowej bo innej nie ma a obraz taki jakbym się cofnął do lat 80-tych :) Bez anteny zewnętrznej jednak się nie mam co liczyć na jakość. Mam porównanie na działce , telewizor pod satelitą i Tv naziemną - efekt jakby obraz "wchodził do pokoju" stąd moje rozczarowanie kablówką. Na moje są zakłócenia co widać na ekranie zwłaszcza na ciemnym tle pojawia się jakby ziarno i pulsowanie. Co by nie mówić kable mają 20+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość przez dekoder lub przez tv, warto też sprawdzić bitrate otrzymywanego sygnału tv.

Będzie go można porównać do innych użytkowników tv kablowej (osobiście mam dostęp,więc będę mógł Ci podesłać średnie przepustowości na wybranych kanałach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam w Inei multiroom czyli 1 moduł CAM z kartą i 1 dekoder PVR z kartą. Ponieważ dokładam tv satelitarną wraz z dekoderem Vu+ Duo2 i stąd moje pytanie. Czy jest możliwość przełożenia karty z dekodera PVR ineii do dekodera Vu+ Duo2 i jednoczesnego nagrywania i oglądania kanałów przy dwóch tunerach DVB-C w Vu+? Wiem że przy module CAM z Ineii to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Podłączyłem kabel ( kablówka) do anteny i wyszukałem kanały Tv naziemnej - oczywiście analogowej bo innej nie ma a obraz taki jakbym się cofnął do lat 80-tych :) Bez anteny zewnętrznej jednak się nie mam co liczyć na jakość. Mam porównanie na działce , telewizor pod satelitą i Tv naziemną - efekt jakby obraz "wchodził do pokoju" stąd moje rozczarowanie kablówką. Na moje są zakłócenia co widać na ekranie zwłaszcza na ciemnym tle pojawia się jakby ziarno i pulsowanie. Co by nie mówić kable mają 20+

Podłączyłeś kabel kablówki do TV, to OK.

Jednak wyszukiwanie nie to co pisałem, dla analogowej w paśmie naziemnym i kablowym to bez znaczenia bo różnica w kanałach to kanały kablowe Sxx.

Musisz wyszukać jako kanały Cyfrowe TV kablowa (inaczej DVB-C), musi być ta opcja. Jeśli miałeś pełne wyszukiwanie, ale jako naziemne to stąd tylko analogi bo cyfrowe to DVB-T, a to nie to samo co DVB-C.

 

Bez anteny zewnętrznej powinno się udać, chyba, że masz mocno zasłonięty widok na Piątkowo. Ja na drucie próbowałem kiedyś na Ratajach i Jeżycach i sygnał był większy niż zalecane minimum, a jakość osiągała 100%. Pikseloza owszem zdarzała się (bliżej okna to lepiej), ale spokojnie można było oglądać TV (w tym HD) z tego Mux-3 nie narzekając na awarię w Inea. Pozostałe mux-1 i 2 owszem, bez dobrej anteny na Śrem ciężko odbierać. Do porównania obrazu z różnych źródeł powinno wystarczyć, może masz za "mocne" ustawienia parametrów obrazu np. Kontrast dynamiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo znalazłeś tylko kanały analogowe z Inei.

 

Jaki masz TV?

 

W ustawieniach wyszukiwania włącz wyszukiwanie kanałów cyfrowych i analogowych automatycznie.

 

W Inei jest kilkanaście kanałów niekodowanych.

 

Ustawienia sieci:

QAM 64 lub 256

SR 6875

tak zrobiłem a mianowicie Ustawienia zaawansowane - kanały -strojenie kanałów - strojenie automatyczne - TV naziemna -wyszukaj tylko programy cyfrowe-  start i nie znalazło mi cyfrowych a potem wyszukaj cyfrowe i analogowe i znalazł tylko analogowe, a telewizor na którym wyszukiwałem to

Telewizor LG 55EG9A7V

Pozostałe to Samsung

Samsung UE55KS8000

oraz Samsung

UE46ES8000S

Edytowane przez Damian68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samsungach powinien Ci wszystkie wyszukać. Poczytaj w instrukcji. W menu antena zmień na KABLOWA i wyszukiwanie automatyczne/.

 

w LG http://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198005-1399361045903-others

 

https://sileman.pl/wp-content/uploads/2015/09/lg.compressed.pdf

 

Może Ci pomogą te linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samsungach powinien Ci wszystkie wyszukać. Poczytaj w instrukcji. W menu antena zmień na KABLOWA i wyszukiwanie automatyczne/.

 

w LG http://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198005-1399361045903-others

 

https://sileman.pl/wp-content/uploads/2015/09/lg.compressed.pdf

 

Może Ci pomogą te linki

Dzięki za info . Wyszukałem ale i tak obraz mnie nie zadowala więc na razie zakupiłem dwie anteny wewnętrzne jako próba porównawcza i już widzę różnicę w obrazie w stosunku do inei a w ogóle jestem umówiony z gościem od anten aby założyć na zewnątrz w celu porównania obrazu z anteny naziemnej i kablówki i wtedy zawołam po raz kolejny fachowców z inei dla porównania. Płacąc wymagam odpowiedniej jakości usług. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...